Karel Svolinský (1896 - 1986)

žák prof. Š. Zálešáka, B. Kafky a F. Kysely na UMPRUM v Praze, člen a čestný člen SČUG Hollar, člen SVU Mánes; malíř, grafik, ilustrátor, scénograf, pedagog; 1928 získal státní stipendium, působil ve speciálním ateliéru užité grafiky jako vedoucí a profesor na VŠUP v Praze (1945 - 1970);

Svolinský Karel (1896 - 1986) : Kytice ve váze

Kytice ve váze

tempera, 53,5 x 38,3 cm, sign. vpravo dole K. Svolinský, rámováno

Vyvolávací cena 15 000 Kč
Prodáno za 15 000
Dražba ukončena 05.11.2015, 17:35 h

Číslo položky: 398

Svolinský Karel (1896 - 1986) : Sv. Martin

Sv. Martin

bar. litografie,24 x 14,7 cm, sign. vpravo dole, K. Svolinský, rám

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Dražba ukončena 27.10.2016, 17:18 h

Číslo položky: 752

Svolinský Karel (1896 - 1986) : Konvolut 3 kreseb

Konvolut 3 kreseb

Růže, 1981, pero, 11,5 x 8 cm, sign. dole
Šašek, 1984, akvarel, 12 x 8,7 cm, sign. dole
Klaun, tužka akvarel, 18 x 10,5 cm, sign. vpravo dole

Vyvolávací cena 1 800 Kč
Prodáno za 1 800
Dražba ukončena 03.05.2018, 19:05 h

Číslo položky: 1318

Svolinský Karel (1896 - 1986) : Tulipán

Tulipán

kresba tuší a akvarelem, 13,3 x 9,6 cm, sign. vpravo dole, pasparta a sklo

Vyvolávací cena 500 Kč
Prodáno za 500
Dražba ukončena 27.03.2019, 21:45 h

Číslo položky: 1638

Svolinský Karel (1896 - 1986) : Žena - pták

Žena - pták

suchá jehla, 17 x 10 cm, sign. vpravo dole, rámováno

Vyvolávací cena 500 Kč
Prodáno za 700
Dražba ukončena 28.05.2020, 19:55 h

Číslo položky: 2233

Svolinský Karel (1896 - 1986) : P.F. 1944

P.F. 1944

1943, dřevořez, 18 x 10 cm, sign. dole uprostřed

Vyvolávací cena 400 Kč
Prodáno za 1 600
Dražba ukončena 07.10.2020, 20:28 h

Číslo položky: 2417

Svolinský Karel (1896 - 1986) : Z hor

Z hor

akvarel, 23,5 x 24,3 cm, sign. vpravo dole, rámováno

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Dražba ukončena 03.02.2021, 21:35 h

Číslo položky: 2584

Svolinský Karel (1896 - 1986) : 2 x litografie

2 x litografie

Píšťala Faunova, litografie, 1953, ilustrace k básním J. Vrchlického, 26 x 17,5 cm, sign. v desce.
Dívka v šátku, bar. litografie, 1944, 25,5 x 17,7 cm, signováno vpravo dole

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Dražba ukončena 14.11.2023, 20:27 h

Číslo položky: 3945

Svolinský Karel (1896 - 1986) : Kostýmní návrh pro balet

Kostýmní návrh pro balet

komb. technika, 1946, 30 x 20 cm, popsáno a signováno dole, rámováno. Z Piklovy sbírky.

Sbírka Karla Pikla

Karel Pikl (1889 – 1967) byl významnou osobností města Pardubic. Vedl pohřební ústav, pro tento účel nechal postavit 5 patrový palác na Wilsonově třídě v Pardubicích. Firma Bratři Piklové byla několikrát pověřena vypravením pohřbů významných místních osobností.  V rámci poválečného znárodnění nechtěl dobrovolně předat svůj podnik, byl zavřen a vyslýchán. Na podnik byla uvalena národní správa a veškeré cennosti byly zabaveny. Karel Pikl se nervově zhroutil a do konce života se s tímto komunistickým bezprávím nevyrovnal.

Vyvolávací cena 1 500 Kč
Prodáno za 1 900
Dražba ukončena 14.11.2023, 20:33 h

Číslo položky: 3947