Karel Nepraš (1932 - 2002)

významný český sochař, kreslíř, grafik, profesor Akademie výtvarných umění v Praze.Karel Nepraš absolvoval Střední průmyslovou školu keramickou v Praze a odtud byl roku 1952 přijat na Akademii výtvarných umění do sochařského ateliéru prof. J. Laudy.

Zdroj: Wikipedie

Nepraš Karel (1932 - 2002) : Nepříjemná situace

Nepříjemná situace

suchá jehla, 39 x 53,8 cm, sign. vpravo dole, vlevo dole popis a značeno 25/50, rámováno

Vyvolávací cena 8 000 Kč
Prodáno za 10 000
Dražba ukončena 15.10.2019, 22:03 h

Číslo položky: 1829

Nepraš Karel (1932 - 2002) : Jezdec

Jezdec

suchá jehla, 1963, 18 x 26,5 cm, sign. vpravo dole, vlevo dole aut. tisk + název, pasparta. Okraje pod paspartou sežloutlé.

Vyvolávací cena 4 000 Kč
Prodáno za 4 200
Dražba ukončena 11.02.2020, 21:48 h

Číslo položky: 2006

Nepraš Karel (1932 - 2002) : Důležitý rozhovor

Důležitý rozhovor

suchá jehla, 1963, 20,3 x 39,3 cm, sign. vpravo dole, vlevo dole 29/50 + název. Okraje pod paspartou sežloutlé.

Vyvolávací cena 5 000 Kč
Dražba ukončena 11.02.2020, 21:50 h

Číslo položky: 2007

Nepraš Karel (1932 - 2002) : Motýl

Motýl

lept, 1992, 35,5 x 26,7 cm, signováno vpravo dole, vlevo dole název a značení 25/50

Vyvolávací cena 3 000 Kč
Prodáno za 6 000
Dražba ukončena 26.10.2021, 20:15 h

Číslo položky: 2907

Nepraš Karel (1932 - 2002) : Hlava

Hlava

kresba tuší, 1978, 19 x 15 cm, signováno vpravo dole, volný list.

Vyvolávací cena 3 500 Kč
Prodáno za 11 000
Dražba ukončena 08.06.2023, 17:44 h

Číslo položky: 3729