Josef Gassler (1893 - 1978)

Narodil se 6. března 1893 ve Slavkově na Moravě, zemřel 27. dubna 1978 ve Vídni. Rakouský expresionistický malíř. Již během studií na Wiener Kunstakademii se projevil malířův talent, získal několik ocenění Prix de Rome. V Čechách byl členem výtvarné skupiny německy hovořících výtvarníků Metznerbund. V letech 1927 - 30 žil v Paříži, cestoval po jižní Itálii a Evropě. Díla J. Gasslera se nachází převážně v zahraničních sbírkách a institucích, v Čechách se objevují pouze ojediněle.

Gassler Josef (1893 - 1978) : Městečko St. Rafael

Městečko St. Rafael

olej na desce, 1929, 37,5 x 45,5 cm, signováno vpravo dole, na rubu popis a datace, lehce poškozeno ve dvou rozích.

Vyvolávací cena 7 000 Kč
Prodáno za 7 500
Dražba ukončena 02.03.2022, 19:13 h

Číslo položky: 3067