Heinrich Heinlein (1803 - 1885)

Představitel mnichovského krajinářského romantismu, ve své malířské tvorbě se zaměřil především na zobrazení ideálních horských scenérií v různých atmosférických proměnách, často dramatizovaných přicházejícími bouřemi či divokými horskými řekami.
Heinlein nejprve navštěvoval gymnázium, měl se stát obchodníkem, ale víc ho přitahovalo umění. Studoval architekturu v Mannheimu, v roce 1822 se přestěhovalo do Mnichova, aby pokračoval ve studiu na Akademii, od roku 1823 aktivně studoval krajinomalbu. V roce 1825 cestoval do Švýcarska, Tyrolska, severní Itálie a Vídně. Roku 1830 se usadil v Mnichově, věnoval se krajinomalbě, náměty svých prací hledal přednostně z německých a rakouských Alpách, zvláště v okolí Gosausee. Byl čestným členem mnichovské a vídeňské akademie umění. Heinlein byl ženatý a měl několik dětí.
V době císařství byl tak populární, že mu Allgemeine Deutsche Biographie věnovala čtyři stránky.

Heinlein Heinrich (1803 - 1885) : Romantická krajina

Romantická krajina

Olej na plátně, 46 x 63 cm, v původním stavu nerestaurováno, krakeláž. Signováno vlevo dole, rámováno. Dílo posoudil PhDr. Michael Zachař a PhDr. Šárka Leubnerová

Vyvolávací cena 20 000 Kč
Prodáno za 24 000
Dražba ukončena 02.03.2022, 19:30 h

Číslo položky: 3071