Willi Nowak (1886 - 1977)

V letech 1903 - 1906 studoval na Akademii výtvarných umění v ateliéru Franze Thieleho. Willi Nowak byl členem Spolku výtvarných umění Mánes, Prager Secession, účastnil se obou výstav Osmy v letech 1907 a 1908. V letech 1929 - 1937 působil jako profesor na Akademii výtvarných umění v Praze. Nowakova tvorba bývá tradičně spojována s expresionismem, byla ale výrazně ovlivněna především impresionismem. Je pro něj charakteristická senzualistická uvolněná malba, figurální výjevy a krajiny. Nowak může být považován za rozporuplnou osobnost, šlo o původně německy hovořícího umělce, který nebyl odsunut a jako jeden z mála českých Němců oficiálně tvořil i v době komunismu. Poslední autorskou výstavu uspořádala v roce 2007 Galerie výtvarného umění v Chebu. Jeho dílo je zastoupeno např. v Oblastní galerii v Liberci.

Nowak Willi (1886 - 1977) : Dáma u kočáru

Dáma u kočáru

bar. monotyp, 26,5 x 31,5 cm, signováno vpravo dole, rám poškozen.

Vyvolávací cena 2 500 Kč
Dražba ukončena 31.05.2022, 19:55 h

Číslo položky: 3282