Vladimír Boudník (1924 - 1968)

Vladimír Boudník se vyučil nástrojařem, za druhé světové války byl totálně nasazen v Německu. Po válce vystudoval Státní grafickou školu. Pracoval v ČKD Vysočany, nejprve v propagaci, později jako nástrojař a dílenský rýsovač.Zde také nacházel materiál i inspiraci pro svou tvorbu. Odstřižky plechu, zlomené pilníky, matky, šrouby, raznice či kusy litiny, odpadlé při zpracování kovu, vlisovával a vtloukal do plechových plátů, které pak propaloval autogenem, škrábal do nich důlčíkem a rydlem a tloukl do nich kladivem. Z takto vzniklých matric pak tiskl své grafické abstrakce, které nazýval aktivní grafkou a které dotvářel ještě poté, co vyšly z tiskařského lisu.

Boudník Vladimír (1924 - 1968) : Opilý koráb

Opilý koráb

zafixováná matrice monotypu, 1964, 26 x 33,8 cm, nesign. Pravost potvrzena PhDr. E. Čapkovou, tisky z této matrice dohledány v Českém muzeu výtvarného umění v Kutné Hoře pod názvem Totemy. Podle Vl. Merhauta, ale V. Boudník sám nazýval  tento monotyp "Opilý koráb".

Vyvolávací cena 30 000 Kč
Prodáno za 30 000
Dražba ukončena 30.04.2015, 11:35 h

Číslo položky: 181

Boudník Vladimír (1924 - 1968) : Abstraktní kompozice

Abstraktní kompozice

monotyp, 1960, 16,5 x 22 cm, sign. dole uprostřed, vlevo dole - a 140, rámováno

Vyvolávací cena 9 000 Kč
Prodáno za 28 000
Dražba ukončena 02.02.2021, 17:33 h

Číslo položky: 2462