Jaroslav Eduard Dvořák (1946)

je český malíř a sochař, vysokoškolský pedagog, zakládající člen Volného seskupení 12/15 Pozdě, ale přece

aroslav Dvořák absolvoval Střední výtvarnou školu v Praze (1960-1964). V letech 1966-1972 studoval na Akademii výtvarných umění v Praze v ateliéru prof. Jana Smetany. V červnu 1987 byl jedním ze zakládajících členů Volného seskupení 12/15 Pozdě, ale přece a zúčastnil se první společné výstavy v jízdárně zámku v Kolodějích. Působil jako docent na katedře výtvarné výchovy Pedagogické fakulty UK v Praze. Od roku 1987 spolupracoval s městem Český Dub, které navštěvoval také se svými studenty. V letech 1987-2009 zde vytvořil několik sochařských realizací. Zúčastnil se kolektivních výstav ve Finsku, Francii, Rakousku, Indii, v Budapešti, Sofii, Rize a Moskvěa sochařského sympozia v Kutné Hoře.

Dvořák Jaroslav Eduard (1946) : Bez názvu

Bez názvu

olej na plátně, 1988, 141 x 116 cm, signováno vpravo.

Vyvolávací cena 10 000 Kč
Prodáno za 34 000
Dražba ukončena 07.06.2023, 19:04 h

Číslo položky: 3670