Jean Effel (1908 - 1982)

Jean Effel, vlastním jménem François Lejeune (12. února 1908 Paříž – 10. října 1982 Paříž) byl francouzský kreslíř, karikaturista, ilustrátor a novinář. Sám se cítil být ponejvíc právě novinářem a politickým komentátorem. Jeho pseudonym je vytvořen z jeho iniciál F. L.Jako jeho největší dílo však bývá označován cyklus kreseb Stvoření světa (zfilmováno v roce 1957 režisérem Eduardem Hoffmanem, premiéra v dubnu 1958).Měl blízký vztah k Československu a byl dlouholetým předsedou Společnosti francouzsko-československého přátelství.

Effel Jean (1908 - 1982) : France

France

bar. litografie, 56 x 46,5 cm, značeno vlevo dole116/150, sign. vpravo dole Jean Effel

Vyvolávací cena 1 500 Kč
Dražba ukončena 30.04.2015, 12:05 h

Číslo položky: 187

Effel Jean (1908 - 1982) : 3 ultrafány z filmu Stvoření světa

3 ultrafány z filmu Stvoření světa

čísla barev a popisy pro koloristy, I. 21 x 15,3 cm, II. 19,3 x 21 cm, III. 20,2 x 32 cm. Drobná poškození odpovídající stáří.

Vyvolávací cena 1 500 Kč
Dražba ukončena 01.05.2018, 19:05 h

Číslo položky: 1185

Effel Jean (1908 - 1982) : Soubor fází z filmu Stvoření světa

Soubor fází z filmu Stvoření světa

Konvolut 14 archů 30 x 37 cm, tužkové kresby a ultrafány s čísly barev pro jednotlivé aktéry. Unikátní soubou a velmi cenná filmová archiválie z československo - francouzského kresleného filmu z roku 1957. Režie: Eduard Hoffmann, výtvarník: Jean Effel. Komentář A. Hoffmeistera, načetl Jan Werich, A. Jedlička, B. Kupšovský

Vyvolávací cena 6 000 Kč
Prodáno za 6 000
Dražba ukončena 26.03.2019, 18:35 h

Číslo položky: 1531