Ota Janeček - komorní -

Ota Janeček - komorní

výstava je uspořádaná ke 100. výročí narození Oty Janečka. Expozice mapuje autorovu volnou i ilustrační tvorbu od 40. do 80. let XX. století.Výstava je prodejní.
Seznam děl O. Janečka si můžete prohlednout v sekci - Nová díla

O autorovi

Ota Janeček (1919 - 1996)

žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného na FAPS ČVUT v Praze, prof. J. Nováka na UMPRUM tamtéž, člen SVU Mánes, SČUG Hollar; malíř, grafik, ilustrátor; je charakteristickým představitelm tzv. generace druhé světové války; svým dílem zasáhl do malby, plastiky, volné grafiky (dřevořez, linoryt, suchá jehla, litografie, měkký kryt, kombinovaná technika, barevná akvatinta, serigrafie), knižní ilustrace i do užité tvorby (známková tvorba, knižní tvorba aj.);

Rámování

Rámování