František Hodonský (1945)

Malíř, grafik, sochař, pedagog, kurátor,básník a fotograf.Studoval v letech 1959-1963 Střední umělecko-průmyslovou školu v Uherském Hradišti (užitá a dekorativní malba v architektuře a propagaci) u profesora Vladimíra Hrocha a poté v letech 1963-1969 Akademii výtvarných umění v Praze ( malířství) u profesora Františka Jiroudka. Patří do skupin Sdružení českých umělců grafiků Hollar, Galerie Magna, Galerie Beseda, Galerie Via Art, Kabinet české grafiky, Signatáři dopisu sjezdu Svazu českých výtvarných umělců v Praze za příslušníky střední generace, 1986, Výtvarné centrum Chagall, Galerie La Femme, Galerie Vltavín, Galerie eS, ArtPro - Galerie plastiky, Akademie 1800-1888, Výtvarný odbor znovuzaložené Umělecké besedy, Český fond výtvarných umění (ČFVU), Umělecká beseda.V roce 2010 mu byla udělana cena Vladimíra Boudníka. V roce 2022 získal cenu Grafika roku za tisk z výšky.

Naše služby

Výkup obrazů

Výkup obrazů

Vykupujeme kvalitní umělecká díla (obrazy,kresby,grafiky,sochy) především z období 19. – 20. století.

více informací
Aukce umění

Aukce umění

Kromě výkupu uměleckých děl a komisního prodeje, pořádáme rovněž internetové aukce umění.

více informací
Rámování

Rámování

Rádi Vám pomůžeme s výběrem rámu a vhodné adjustace díla. Rámujeme obrazy, kresby, grafiky, tiskoviny, plakáty i textílie.

více informací