František Gross (1909 - 1985)

český malíř a grafik.V roce 1937 ukončil maturitou studium na reálce v Nové Pace. Potom studoval na ČVUT v Praze u profesora O. Blažíčka a na UPŠ v Praze u profesora F. Kysely. V roce 1931 uspořádal spolu s L. Zívrem a Fr. Hudečkem kubistickou výstavu v reálce v Nové Pace. Od roku 1941 byl členem Umělecké besedy, v letech 1942–1948 byl členem slavné Skupiny 42, jejímiž členy byli mimo jiné také rodáci z Nové Paky L. Zívr a M. Hák. Od roku 1945 byl členem Hollara, v letech 1961–1970 členem skupiny Radar.

Naše služby

Výkup obrazů

Výkup obrazů

Vykupujeme kvalitní umělecká díla (obrazy,kresby,grafiky,sochy) především z období 19. – 20. století.

více informací
Aukce umění

Aukce umění

Kromě výkupu uměleckých děl a komisního prodeje, pořádáme rovněž internetové aukce umění.

více informací
Rámování

Rámování

Rádi Vám pomůžeme s výběrem rámu a vhodné adjustace díla. Rámujeme obrazy, kresby, grafiky, tiskoviny, plakáty i textílie.

více informací