Vlastimil Beneš (1919 - 1981)

malíř, sochař, grafik, ilustrátor, studoval na VŠUP v Praze, soukromý žák E. Frinty, člen skupiny Máj 57

Beneš Vlastimil (1919 - 1981) : Tenisový kurt

Tenisový kurt

kvaš, 1950, 22,8 x 17,2 cm, singnováno LD Beneš 50. Z pozůstalosti malíře O. Janečka.

Vyvolávací cena 14 000 Kč
Prodáno za 14 000
Dražba ukončena 02.10.2014, 09:30 h

Číslo položky: 7

Beneš Vlastimil (1919 - 1981) : Střechy I.

Střechy I.

kvaš, 1952, 24,5 x 30,8 cm, nesign., na rubu autorem popsáno "Střechy I. 52". Z pozůstalosti malíře O. Janečka

Vyvolávací cena 14 000 Kč
Prodáno za 14 000
Dražba ukončena 30.04.2015, 10:20 h

Číslo položky: 166

Beneš Vlastimil (1919 - 1981) : Toileta

Toileta

kvaš, 1950, 19,5 x 13,8 cm, sign. vlevo dole Beneš 50. Z pozůstalosti malíře O. Janečka

Vyvolávací cena 9 000 Kč
Prodáno za 9 000
Dražba ukončena 30.04.2015, 10:25 h

Číslo položky: 167

Beneš Vlastimil (1919 - 1981) : Továrna

Továrna

kvaš, 1948, 18,3 x 15,7 cm, sign. vlevo dole Beneš 48, na rubu autorem "Továrna 1948". Z pozůstalosti malíře O. Janečka

Vyvolávací cena 12 000 Kč
Prodáno za 12 000
Dražba ukončena 30.04.2015, 10:30 h

Číslo položky: 168

Beneš Vlastimil (1919 - 1981) : Hokejové hřiště

Hokejové hřiště

kvaš, 50. léta, 17,6 x 22,7, nesign. Z pozůstalosti malíře O. Janečka.

Vyvolávací cena 11 000 Kč
Prodáno za 11 000
Dražba ukončena 30.04.2015, 10:35 h

Číslo položky: 169

Beneš Vlastimil (1919 - 1981) : Stožáry

Stožáry

kvaš, 1950, 21 x 17 cm, sign. vlevo dole Beneš 50, na rubu autorem "leden 1950. Z pozůstalosti malíře O. Janečka

Vyvolávací cena 9 000 Kč
Prodáno za 9 000
Dražba ukončena 30.04.2015, 10:40 h

Číslo položky: 170

Beneš Vlastimil (1919 - 1981) : Hokejové hřiště s ohradou

Hokejové hřiště s ohradou

kvaš, 50. léta, 15,8 x 30,8 cm, nesign. Z pozůstalosti malíře O. Janečka

Vyvolávací cena 12 000 Kč
Prodáno za 30 000
Dražba ukončena 30.04.2015, 11:05 h

Číslo položky: 172

Beneš Vlastimil (1919 - 1981) : Parníček

Parníček

kvaš, 50. léta, 11,8 x 18 cm, nesign. Z pozůstalosti malíře O. Janečka

Vyvolávací cena 9 000 Kč
Prodáno za 9 000
Dražba ukončena 05.11.2015, 09:50 h

Číslo položky: 304

Beneš Vlastimil (1919 - 1981) : Jeřáb

Jeřáb

kvaš, 1950, 22,8 x 17,7 cm, nesign., na druhé straně autorem "leden 1950". Z pozůstalosti malíře O. Janečka.

Vyvolávací cena 7 000 Kč
Prodáno za 7 000
Dražba ukončena 25.05.2017, 13:20 h

Číslo položky: 808

Beneš Vlastimil (1919 - 1981) : Vesnice

Vesnice

kvaš, 50. léta, 24 x 10,9 cm, nesignováno, na zadní straně dvě skici tužkou. Z pozůstalosti malíře O. Janečka

Vyvolávací cena 7 000 Kč
Prodáno za 7 000
Dražba ukončena 25.05.2017, 13:25 h

Číslo položky: 809

Beneš Vlastimil (1919 - 1981) : Most

Most

kvaš, 50.léta, 12,3 x 19,5 cm, nesign. Z pozůstalosti malíře O. Janečka

Vyvolávací cena 7 000 Kč
Prodáno za 7 000
Dražba ukončena 25.05.2017, 13:30 h

Číslo položky: 810

Beneš Vlastimil (1919 - 1981) : Konvolut 5 monotypů

Konvolut 5 monotypů

5 monotypů, 1948-49, (čtyři signovány), kostelík 8 x 6,6 cm, Vysoké vedení 8,4 x 15 cm, Kostel se hřbitovem, 10,5 x 15 cm, Číše 10,8 x 7 cm, Ženský akt 14 x 9,2 cm. Z pozůstalosti O. Janečka

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Dražba ukončena 01.05.2018, 17:40 h

Číslo položky: 1169

Beneš Vlastimil (1919 - 1981) : Žací stroj

Žací stroj

Žací stroj, 50.léta,  kvaš, 15,8 x 22,2 cm. Nesign. Z pozůstalosti T. Janečka

Vyvolávací cena 2 500 Kč
Dražba ukončena 01.05.2018, 17:45 h

Číslo položky: 1170

Beneš Vlastimil (1919 - 1981) : Domy

Domy

kvaš, 50.léta, 14,5 x 19,5 cm, nesign. Z pozůstalosti O. Janečka

Vyvolávací cena 3 500 Kč
Prodáno za 4 300
Dražba ukončena 01.05.2018, 18:12 h

Číslo položky: 1173

Beneš Vlastimil (1919 - 1981) : Barák na Žižkově

Barák na Žižkově

olej na kartonu, 1969, 9,2 x 13,7 cm, sign. vpravo dole, na rubu popsáno. Majitel získal dílo přímo od autoro, rámováno.

Vyvolávací cena 20 000 Kč
Prodáno za 22 000
Dražba ukončena 12.11.2018, 17:25 h

Číslo položky: 1379

Beneš Vlastimil (1919 - 1981) : Toaleta

Toaleta

kvaš, 19 x 11,5 cm, nesign., z pozůstalosti malíře O. Janečka

Vyvolávací cena 3 000 Kč
Prodáno za 4 100
Dražba ukončena 26.03.2019, 17:15 h

Číslo položky: 1516

Beneš Vlastimil (1919 - 1981) : Loďky na břehu

Loďky na břehu

kvaš, 11,2 x 16,7 cm, nesign., z pozůstalosti malíře O. Janečka

Vyvolávací cena 3 000 Kč
Prodáno za 3 800
Dražba ukončena 26.03.2019, 17:20 h

Číslo položky: 1517

Beneš Vlastimil (1919 - 1981) : Krajina s rybníkem

Krajina s rybníkem

kvaš, začátek 40. let, 25,5 x 40 cm, signováno vpravo dole částečně pod paspartou. Rám poškozen. Konzultováno s PhDr. M. Zachařem.

Vyvolávací cena 10 000 Kč
Prodáno za 10 000
Dražba ukončena 28.02.2023, 20:35 h

Číslo položky: 3589