Hugo Boettinger 1880 - 1934

český malíř, grafik, karikaturista, loutkář a ilustrátor. Dekorativní naturalismus a akademismus později obohatil o snahu zachytit taneční či sportovní pohyb . Své karikatury uveřejňoval pod pseudonymem Dr. Desiderius.Vystudoval reálné gymnázium v Praze a od roku 1895 studoval na Uměleckoprůmyslové škole v Praze u profesorů Felixe Jeneweina a Emanuela Krescence Lišky. V roce 1898 přešel na Akademii, kde pokračoval ve studiu u profesora Maxmiliána Pirnera. Při studiích se spřátelil s malířem T. F. Šimonem. V letech 1903-1906 cestoval po Anglii, Francii, Belgii a Nizozemsku. Časně se oženil se svou láskou Růženou Ottovou, dcerou nakladatele Jana Otta. Po návratu do vlasti žil v Praze, kde působil na Akademii výtvarných umění a stal se členem spolků Mánes, Hollar a členem České akademie věd a umění. Členem SVU Mánes byl od roku 1898, v roce 1930 ze spolku vystoupil.

Boettinger Hugo 1880 - 1934 : Dnes komorní koncert

Dnes komorní koncert

kresba tuší, 1919, 17 x 27,3 cm, sign. vlevo dole Dr. Desiderius 1919, rámováno

Vyvolávací cena 1 200 Kč
Prodáno za 1 200
Dražba ukončena 28.04.2016, 10:50 h

Číslo položky: 466

Boettinger Hugo 1880 - 1934 : Atrakce č.12

Atrakce č.12

tužka, tuš, 25,5 x 14,7 cm, sign. vlevo dole DrD. + text rukou autora

Vyvolávací cena 2 500 Kč
Prodáno za 2 600
Dražba ukončena 26.10.2016, 16:00 h

Číslo položky: 647

Boettinger Hugo 1880 - 1934 : V přírodě

V přírodě

tuš + akvarel, 1922, 37 x 21,3 cm, sign. vpravo dole Dr. Desiderius 22, na rubu popis autorem

Vyvolávací cena 1 500 Kč
Dražba ukončena 20.11.2017, 18:35 h

Číslo položky: 988

Boettinger Hugo 1880 - 1934 : Skvělý amatér

Skvělý amatér

kresba tuší, 1932, 27 x 19 cm, sign. a text dole

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Dražba ukončena 01.05.2018, 18:30 h

Číslo položky: 1178

Boettinger Hugo 1880 - 1934 : Staré a nové časy

Staré a nové časy

tužka + tuž, 1928, 29,5 x 12 cm, sign. a text dole

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Dražba ukončena 01.05.2018, 18:50 h

Číslo položky: 1182

Boettinger Hugo 1880 - 1934 : Konvolut 7 děl

Konvolut 7 děl

Autoportrét, kresba tužkou, 28 x 27 cm, nesign.
Zápas, litografie, 18 x 14 cm, sign.
Hollar, litografie, 21,8 x 31,5 cm, sign.
Portrét, lept, vpravo dole cizí rukou H. Böttinger
Portrét, F. Ondříčka, lito, 8,5 x 6 cm, sign.
Taškařice, lito, 14 x 11 cm, sign.
Muž s přilbou, kresba tuší, nesign.

Vyvolávací cena 1 400 Kč
Prodáno za 1 400
Dražba ukončena 01.05.2018, 18:55 h

Číslo položky: 1183

Boettinger Hugo 1880 - 1934 : Sukovo kvarteto

Sukovo kvarteto

1907, litografie s podpisy členů kvarteta, 19,5 x 32,5 cm, sign. v kameni

Vyvolávací cena 1 500 Kč
Prodáno za 1 800
Dražba ukončena 02.02.2021, 17:08 h

Číslo položky: 2457

Boettinger Hugo 1880 - 1934 : Autoportrét

Autoportrét

kresba tužkou, 13,5 x 8,7 cm, text + signatura vpravo dole, rámováno

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Dražba ukončena 02.02.2021, 17:15 h

Číslo položky: 2459