Ladislav Čepelák (1924 - 2000)

Ladislav Čepelák se narodil se 25. 6. 1924 ve Veltrusích, zemřel 9. 10. 2000. Grafik, kreslíř, ilustrátor. Studoval Bauchovu a Sychrovu večerní školu v Mánesu, v návaznosti pak Akademii výtvarných umění v Praze u V. Nechleby, V. Rady, V. Silovského. Poté působil jako pedagog v grafické škole Akademie. V letech 1970 – 1990 tuto školu vedl. Od roku 1954 byl členem SČUG Hollar, působil též v Jednotě umělců výtvarných.

Čepelák Ladislav (1924 - 2000) : Hnízdo

Hnízdo

akvatinta, 1963, 9,5 x 18,5 cm, sign. vpravo dole, vlevo dole 35/100, seznam č. 187

Vyvolávací cena 900 Kč
Prodáno za 900
Dražba ukončena 12.11.2018, 18:00 h

Číslo položky: 1386

Čepelák Ladislav (1924 - 2000) : Obilí

Obilí

lept, 16 x 20 cm, sign. vpravo dole, vlevo dole 9/50

Vyvolávací cena 400 Kč
Prodáno za 500
Dražba ukončena 05.10.2020, 19:50 h

Číslo položky: 2287

Čepelák Ladislav (1924 - 2000) : Motýli

Motýli

akvatinta, 1986, 33 x 40, sign. vpravo dole, vlevo dole 3/100

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Prodáno za 6 000
Dražba ukončena 05.10.2020, 19:58 h

Číslo položky: 2288

Čepelák Ladislav (1924 - 2000) : Strom se sněhem

Strom se sněhem

1964, akvatinta, 33 x 40 cm, sign. vpravo dole, vlevo dole aut. tisk, uprostřed popis

Vyvolávací cena 1 500 Kč
Prodáno za 2 100
Dražba ukončena 02.02.2021, 17:50 h

Číslo položky: 2466

Čepelák Ladislav (1924 - 2000) : Předjarní pole

Předjarní pole

1982, akvatinta, 29,5 x 40 cm, sign. vpravo dole, vlevo dole 8/100, uprostřed popis

Vyvolávací cena 1 500 Kč
Dražba ukončena 02.02.2021, 17:58 h

Číslo položky: 2467

Čepelák Ladislav (1924 - 2000) : Zvířetice

Zvířetice

1954, lept, 23,5 x 32 cm, sign. vpravo dole v desce a  tužkou.

Vyvolávací cena 1 200 Kč
Dražba ukončena 02.02.2021, 18:00 h

Číslo položky: 2468

Čepelák Ladislav (1924 - 2000) : V uličce

V uličce

lept, 1952, 18 x 9,2 cm, 3/100, signováno, rámováno

Vyvolávací cena 500 Kč
Prodáno za 900
Dražba ukončena 28.02.2023, 20:58 h

Číslo položky: 3593

Čepelák Ladislav (1924 - 2000) : Můra

Můra

lept, 18,5 x 15,8 cm, autorský tisk, signováno, rámováno

Vyvolávací cena 700 Kč
Prodáno za 1 700
Dražba ukončena 28.02.2023, 21:03 h

Číslo položky: 3594

Čepelák Ladislav (1924 - 2000) : Větve stromu

Větve stromu

lept, 18,7 x 32,2 cm, autorský tisk, signováno, rámováno.

Vyvolávací cena 900 Kč
Prodáno za 1 400
Dražba ukončena 28.02.2023, 21:14 h

Číslo položky: 3595

Čepelák Ladislav (1924 - 2000) : Pole

Pole

lept, 34,5 x 53 cm, 1970, 49/50, signováno s přípisem, rámováno

Vyvolávací cena 1 800 Kč
Prodáno za 4 300
Dražba ukončena 28.02.2023, 21:19 h

Číslo položky: 3596

Čepelák Ladislav (1924 - 2000) : Motýl

Motýl

bar. lept, 1987, 41 x 42,7 cm, signováno a rámováno

Vyvolávací cena 8 000 Kč
Prodáno za 19 000
Dražba ukončena 28.02.2023, 21:24 h

Číslo položky: 3597

Čepelák Ladislav (1924 - 2000) : Můry

Můry

bar. lept, 1986, 41,5 x 32,5 cm, 3/100, signováno vpravo dole, pasparta, olep.

Vyvolávací cena 2 000 Kč
Prodáno za 4 100
Dražba ukončena 07.06.2023, 18:28 h

Číslo položky: 3637

Pole

akvatinta, 1996, 49 x 88 cm, signováno vpravo dole, číslováno 12/50. Uprostřed věnování a popis. Volný list

Vyvolávací cena 6 000 Kč
Prodáno za 6 000
Dražba ukončena 13.11.2023, 18:27 h

Číslo položky: 3800