František Kobliha (1877 - 1962)

Vystudoval UMPRUM a AVU 1901 – 1905 u Františka Ženíška, ale jako grafik je označován za autodidakta. Od roku 1901 se jeho práce objevovaly v časopise Zlatá Praha, do povědomí vstoupil brněnskou výstavou (1910) se skupinou Sursum stal se jeho prvním předsedou. Od roku 1923 byl i členem skupiny Sdružení českých umělců grafiků Hollar, které od roku 1934 i předseadal. Vytvářel knižní a užitou grafiku.

zdroj: wikipedie

Kobliha František (1877 - 1962) : Bez názvu

Bez názvu

dřevoryt, 1910, 20,7 x 14,7 cm, sign. PD F. Kobliha

Vyvolávací cena 900 Kč
Prodáno za 900
Dražba ukončena 02.10.2014, 14:20 h

Číslo položky: 66

Kobliha František (1877 - 1962) : Z cyklu Žena

Z cyklu Žena

dřevoryt, 1910, 20 x 15 cm, sign. vpravo dole v desce FK 10, secesní rám

Vyvolávací cena 2 000 Kč
Dražba ukončena 26.10.2016, 18:40 h

Číslo položky: 679

Kobliha František (1877 - 1962) : Pokušení sv. Antonína

Pokušení sv. Antonína

dřevoryt, 47 x 35, vlevo dole sign. v desce FK, vpravo dole sign. F. Kobliha

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Prodáno za 2 100
Dražba ukončena 25.05.2017, 16:25 h

Číslo položky: 845

Kobliha František (1877 - 1962) : Kytice

Kytice

bar. dřevoryt, 29,5 x 23,7 cm, sign. vpravo dole FKobliha

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Dražba ukončena 20.11.2017, 21:15 h

Číslo položky: 1020

Kobliha František (1877 - 1962) : Útesy

Útesy

dřevoryt, 1910, 20,5 x 14,7 cm, sign. vpravo dole

Vyvolávací cena 500 Kč
Prodáno za 1 100
Dražba ukončena 02.05.2018, 17:50 h

Číslo položky: 1238

Kobliha František (1877 - 1962) : 2x grafika

2x grafika

V tropech, mědiryt, 8,2 x 6,5 cm, sign. vpravo dole. Vlna, 1962, dřevoryt 8 x 5,7 cm, sign.

Vyvolávací cena 800 Kč
Prodáno za 800
Dražba ukončena 15.10.2019, 19:25 h

Číslo položky: 1794

Kobliha František (1877 - 1962) : Nokturno

Nokturno

lept, 21,5 x 16,3 cm, sign. vpravo dole

Vyvolávací cena 800 Kč
Prodáno za 1 400
Dražba ukončena 06.10.2020, 19:50 h

Číslo položky: 2340

2x grafika

Les, dřevoryt, 15,7 x 11,2 cm, sign.
Umrlec, suchá jehla, 14,3 x 8,5 cm, sign.

Vyvolávací cena 900 Kč
Dražba ukončena 02.02.2021, 20:05 h

Číslo položky: 2493

Kobliha František (1877 - 1962) : Sv. Mikuláš na Malé Straně

Sv. Mikuláš na Malé Straně

dřevoryt, 35,5 x 26,7 cm, sign. vpravo dole

Vyvolávací cena 900 Kč
Prodáno za 1 200
Dražba ukončena 02.02.2021, 20:13 h

Číslo položky: 2494

Kobliha František (1877 - 1962) : Katedrála sv. Víta

Katedrála sv. Víta

Vyvolávací cena 900 Kč
Prodáno za 1 600
Dražba ukončena 02.02.2021, 20:27 h

Číslo položky: 2495

Kobliha František (1877 - 1962) : Zahrada

Zahrada

dřevoryt, 29,2 x 23,5 cm, signováno vpravo dole, volný list.

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Prodáno za 1 600
Dražba ukončena 31.05.2022, 17:40 h

Číslo položky: 3255

Kobliha František (1877 - 1962) : Krajina

Krajina

litografie, 30 x 20,8 cm, 12/31, signováno a rámováno.

Vyvolávací cena 1 500 Kč
Prodáno za 1 800
Dražba ukončena 09.11.2022, 20:40 h

Číslo položky: 3398

Kobliha František (1877 - 1962) : Dívčí půlakt

Dívčí půlakt

kolorovaný dřevoryt, 32,8 x 32,2 cm, signováno vpravo dole, rámováno. Drobné hnědé skvrny v centrální části.

Vyvolávací cena 5 000 Kč
Dražba ukončena 09.11.2022, 20:45 h

Číslo položky: 3399