Jan Kristofori (1931 - 2004)

Malíř, ilustrátor, sochař. V padesátých letech byl vězněn z politických důvodů (Jáchymov, Příbram). V roce 1961 emigroval a usadil se v Norsku. Základem jeho tvorby byla především abstraktní strukturální malba (informel) 60. let. Vedle malby se věnoval ilustrování knih – ilustroval i díla Franze Kafky, Alexandra Solženicyna, Karla Čapka, I. Diviše nebo J. Seiferta. Spolupracoval s libereckou architektonickou skupinou SIAL, podílel se na československé expozici pro Expo 67 v Montrealu a v roce 1973 pomáhal zřídit první českou exilovou galerii ve Švýcarsku. Po listopadu 1989 se vrátil do Prahy. V roce 1997 otevřel ateliér Vox humana. Vystavoval v celé západní Evropě a USA.

Kristofori Jan (1931 - 2004) : Zátiší

Zátiší

acryl, reliefní malba, 1999, 68 x 68 cm, sign vlevo dole Kristofori 99, rámováno

Vyvolávací cena 30 000 Kč
Prodáno za 30 000
Dražba ukončena 26.10.2016, 19:45 h

Číslo položky: 692

Kristofori Jan (1931 - 2004) : Bohuslav Martinů

Bohuslav Martinů

reliéfní malba, 21 x 21 cm, nesign. , na rubu popis - 32 B. Martinů. Z pozůstalosti Jana Kristoforiho

Vyvolávací cena 5 000 Kč
Prodáno za 8 000
Dražba ukončena 25.05.2017, 18:25 h

Číslo položky: 869

Kristofori Jan (1931 - 2004) : J. Hayden

J. Hayden

kresba tuší, akvarel, 1980, 61,4 x 42,4 cm, sign. v kresbě a dole uprostřed Kristofori 80

Vyvolávací cena 3 000 Kč
Prodáno za 3 000
Dražba ukončena 25.05.2017, 18:30 h

Číslo položky: 870

Kristofori Jan (1931 - 2004) : Nesebar

Nesebar

kresba flawmasterem, 1966, 31,5 x 22 cm (velikost papíru) vpravo dole sign. Kristofori 66 + 15.IX.66 Nesebr. Z pozůstalosti Jana Kristoforiho

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Dražba ukončena 25.05.2017, 18:50 h

Číslo položky: 874

Kristofori Jan (1931 - 2004) : Návštěva

Návštěva

kolor. litografie, 1985, 49,2 x 35 cm, sign. uprostřed dole Kristofori 85. Z pozůstalosti Jana Kristoforiho

Vyvolávací cena 1 500 Kč
Dražba ukončena 25.05.2017, 18:55 h

Číslo položky: 875

Kristofori Jan (1931 - 2004) : Čekání

Čekání

kolor. litografie, 1982, 43,3 x 34 cm, sign. vlevo dole Kristofori 1982. Z pozůstalosti J. Kristoforiho

Vyvolávací cena 1 500 Kč
Dražba ukončena 25.05.2017, 19:00 h

Číslo položky: 876

Kristofori Jan (1931 - 2004) : Historie I.

Historie I.

koláž, 1988, 44,7 x 28,3 cm, uprostřed dole Kristofori 88, vzadu na kazetě popis autorem, z pozůstalosti J. Kristoforiho

Vyvolávací cena 3 000 Kč
Prodáno za 3 000
Dražba ukončena 20.11.2017, 22:10 h

Číslo položky: 1024

Kristofori Jan (1931 - 2004) : Historie II.

Historie II.

koláž, 1988, 50 x 28,3 cm, uprostřed dole Kristofori 88, vzadu na kazetě popis autorem. Z pozůstalosti J. Kristoforiho.

Vyvolávací cena 3 000 Kč
Prodáno za 3 000
Dražba ukončena 20.11.2017, 22:15 h

Číslo položky: 1025

Kristofori Jan (1931 - 2004) : Kniha

Kniha

objekt - koláž, 30 x 11 x 3,8 cm, značeno a sign. na zadní straně, dílo pochází z pozůstalosti autora.

Vyvolávací cena 8 000 Kč
Prodáno za 8 000
Dražba ukončena 20.11.2017, 22:30 h

Číslo položky: 1028

Kristofori Jan (1931 - 2004) : Objekt - sochařské zátiší

Objekt - sochařské zátiší

koláž, 1988, 25,5 x 15 x 12 cm, značeno a sign. na zadní straně. Dílo pochází z pozůstalosti autora

Vyvolávací cena 10 000 Kč
Prodáno za 10 000
Dražba ukončena 20.11.2017, 22:35 h

Číslo položky: 1029

Kristofori Jan (1931 - 2004) : Vzorkovnice

Vzorkovnice

reliéf, 44,5 x 31 cm, na rubu potvrzení pravosti od syna autora

Vyvolávací cena 7 000 Kč
Prodáno za 7 000
Dražba ukončena 20.11.2017, 22:50 h

Číslo položky: 1032

Kristofori Jan (1931 - 2004) : Gangsteři

Gangsteři

tuš + akvarel, 17 x 28 cm, sign. vpravo dole

Vyvolávací cena 2 000 Kč
Dražba ukončena 02.05.2018, 18:15 h

Číslo položky: 1243

Kristofori Jan (1931 - 2004) : Swing

Swing

akryl, akvarel, 16,5 x 20,5 cm, sign. na paspartě vpravo dole

Vyvolávací cena 1 800 Kč
Prodáno za 1 800
Dražba ukončena 02.05.2018, 18:20 h

Číslo položky: 1244

Kristofori Jan (1931 - 2004) : Jen s ochranou

Jen s ochranou

tuš, 22,5 x 14,5 cm, sign. vpravo dole

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Dražba ukončena 02.05.2018, 18:25 h

Číslo položky: 1246

Kristofori Jan (1931 - 2004) : Ilustrace do časopisu

Ilustrace do časopisu

tuš, 1969, 37 x 27 cm, sign. a datováno vpravo dole

Vyvolávací cena 900 Kč
Prodáno za 900
Dražba ukončena 26.03.2019, 21:20 h

Číslo položky: 1565

Kristofori Jan (1931 - 2004) : Vždy vítěz

Vždy vítěz

reliéfní obraz, 1973, 48 x 46,5 cm, sign. vpravo dole Kristofori 73, rámováno. Na rubu popis.

Vyvolávací cena 12 000 Kč
Prodáno za 37 000
Dražba ukončena 02.02.2021, 20:58 h

Číslo položky: 2503

Kristofori Jan (1931 - 2004) : ilustrace pro čítanku k občanské výchově

ilustrace pro čítanku k občanské výchově

1993, 4x kresba, komb. technika, 35 x 24,8 cm, nesign. Připojeny xerox kopie z realizované učebnice. Přiložen dobropis pravosti syna R. Kristoforiho.

Vyvolávací cena 5 000 Kč
Prodáno za 8 000
Dražba ukončena 26.05.2021, 18:00 h

Číslo položky: 2707

Kristofori Jan (1931 - 2004) : Rozjímání

Rozjímání

1973, reliéfní malba, 60 x 50 cm, sign. vlevo dole. Na rubu autorský štítek. Z pozůstalosti autora.

Vyvolávací cena 38 000 Kč
Prodáno za 38 000
Dražba ukončena 26.05.2021, 18:05 h

Číslo položky: 2708

Kristofori Jan (1931 - 2004) : Metamorphose II.

Metamorphose II.

1986, reliéfní malba, 60 x 50 cm, sign. vlevo dole. Z pozustalosti autora.

Vyvolávací cena 38 000 Kč
Prodáno za 38 000
Dražba ukončena 26.05.2021, 18:10 h

Číslo položky: 2709

Kristofori Jan (1931 - 2004) : Koncentrace

Koncentrace

1973, reliéfní malba, 60 x 50 cm, signováno vpravo dole. Na rubu autorský štítek. Dílo pochází z pozůstalosti.

Vyvolávací cena 38 000 Kč
Prodáno za 38 000
Dražba ukončena 26.05.2021, 18:15 h

Číslo položky: 2710

Kristofori Jan (1931 - 2004) : Přízrak

Přízrak

reliéfní malba, 1974, 50 x 43,5 cm, signováno vpravo dole.

Vyvolávací cena 30 000 Kč
Prodáno za 30 000
Dražba ukončena 02.03.2022, 22:28 h

Číslo položky: 3106