Václav Zykmund (1914 - 1984)

český malíř, grafik, fotograf, spisovatel, básník, výtvarný kritik a teoretik. Narodil se 18. 6. 1914 v Praze a zemřel 10. 5. 1984 v Brně. Působil také jako středoškolský a vysokoškolský pedagog a zakladatel surrealistické Skupiny Ra v Brně a edice Ra v Rakovníku. Studoval na Uměleckoprůmyslové škole v Praze u profesora Oldřicha Blažíčka a Cyrila Boudy. V jeho díle je patrný vliv surrealismu, od 70. let vytvářel fumáže, koláže, asambláže, sporadicky se věnoval malbě. Poslední autorská výstava se konala roku 1999/2000 v Domě umění města Brna.

Zykmund Václav (1914 - 1984) : Z cyklu Proměny

Z cyklu Proměny

suchá jehla, 1936, 12,5 x 10,5 cm, nesign.

Vyvolávací cena 700 Kč
Prodáno za 1 600
Dražba ukončena 28.03.2019, 22:00 h

Číslo položky: 1696

Zykmund Václav (1914 - 1984) : 3x lept

3x lept

3 lepty, á 15 x 10 cm, sign. vpravo dole, pasparta + rám

Vyvolávací cena 1 500 Kč
Dražba ukončena 12.02.2020, 22:25 h

Číslo položky: 2074

Zykmund Václav (1914 - 1984) : Horizont

Horizont

1943, suchá jehla, 14,8 x 9,8 cm, sign. vpravo dole, vlevo dole značeno 12/15

Vyvolávací cena 1 500 Kč
Dražba ukončena 07.10.2020, 22:43 h

Číslo položky: 2444

Zykmund Václav (1914 - 1984) : Loď

Loď

1959, suchá jehla, 12 x 15 cm, sign. vpravo dole, vlevo dole značeno 6/10

Vyvolávací cena 1 500 Kč
Dražba ukončena 07.10.2020, 22:45 h

Číslo položky: 2445