Alena Antonová (1930)

Vystudovala v letech 1945-48 Státní odbornou školu keramickou v Praze, dále 1948-49 Státní grafickou školu v Praze u prof. Karla Tondla a v letech 1949-55 VŠUP Praha u profesora Emila Filly. Jejím dílem je volná, užitá a drobná grafika, knižní tvorba a ilustrace. Nosnou inspirací zůstává pro Alenu Antonovou Fillův kubizmus, avšak zpracovává ho svým vlastním způsobem a pomocí rozkladu tvarů vytváří novu realitu. Po celý život zůstala věrna výrazové firmě i stálým tématům jako jsou figura ženy, často doplněna kočkou či psem, zátiší a lidová píseň. Zpočátku se Alena Antonová věnovala malbě a postupem času volné grafice. Používá techniku dřevořezu a linorytu, často vícebarevného s barevným monotypem z desky. Oblibu práce v cyk­lech dokládají grafické soubory Lidová píseň (1966-84), Žena s kočkou (1979-81), Ženy s domá­cími mazlíčky (1975-96), Květiny (1983-88), Žena (1985-97). Od roku 1992 je členkou sdružení Hollar, od r. 1983 členkou SSPE. Zúčastnila se asi 250 společných výstav doma i v zahraničí a do konce roku 2004 měla 35 výstav samostatných.

Antonová Alena (1930) : Ležící akt

Ležící akt

bar. lept, 2001, 19,7 x 29,7 cm, sign. vpravo dole, značeno vlevo dole 11/60

Vyvolávací cena 600 Kč
Prodáno za 600
Dražba ukončena 14.10.2019, 19:05 h

Číslo položky: 1723

Antonová Alena (1930) : Akt v křesle

Akt v křesle

bar. lept, 2001, 29,5 x 19,7 cm, sign. vpravo dole, vlevo dole značeno 34/60.

Vyvolávací cena 600 Kč
Prodáno za 600
Dražba ukončena 14.10.2019, 19:10 h

Číslo položky: 1724

Antonová Alena (1930) : Carmen

Carmen

kolor. lept, 2004, 17 x 11,5 cm, sign. vpravo dole, vlevo dole značeno 32/80

Vyvolávací cena 200 Kč
Prodáno za 400
Dražba ukončena 14.10.2019, 19:15 h

Číslo položky: 1725

Antonová Alena (1930) : Milenci

Milenci

bar. lept, 2001, 29,5 x 19,6 cm, signováno vpravo dole, značeno vlevo dole 42/60

Vyvolávací cena 600 Kč
Prodáno za 700
Dražba ukončena 10.02.2020, 19:15 h

Číslo položky: 1920

Antonová Alena (1930) : 2x grafika

2x grafika

Zátiší s melounem a Zátiší s rybami, bar. lept, 17x11,8, sign. vpravo dole, značeno vlevo dole 57/100.

Vyvolávací cena 600 Kč
Prodáno za 700
Dražba ukončena 10.02.2020, 19:20 h

Číslo položky: 1921

2x grafika

Zátiší s hruškami, bar. lept, 2007, 13,7 x 8,9 cm, sign. a značeno
Carmen, kolor. lept, 2004, 17 x 11,5 cm, sign. a značeno

Vyvolávací cena 600 Kč
Prodáno za 600
Dražba ukončena 10.02.2020, 19:25 h

Číslo položky: 1922

Antonová Alena (1930) : Spící dívka

Spící dívka

lept, 18,5 x 24,7 cm. signováno vpravo dole, číslováno 20/30

Vyvolávací cena 800 Kč
Prodáno za 800
Dražba ukončena 26.05.2020, 17:30 h

Číslo položky: 2082

Antonová Alena (1930) : Edice Duo

Edice Duo

2x bar. lept, 2002, 35,3 x 24,7 cm, obě signovány. Číslo 51/100

Vyvolávací cena 800 Kč
Prodáno za 1 300
Dražba ukončena 30.05.2022, 21:10 h

Číslo položky: 3221

Antonová Alena (1930) : Cesta spásy

Cesta spásy

10 barevných leptů 14,5 x 10 cm, všechny signovány. Vyšlo v edici Biblos, sv. č. 39. v roce 1997 v nákladu 100 kusů. Tento je č. 74

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Prodáno za 2 400
Dražba ukončena 08.11.2022, 21:35 h

Číslo položky: 3359

Antonová Alena (1930) : Zátiší - soubor

Zátiší - soubor

2007, 8 barevných grafik 27 x 15 cm, vše signováno. Edice Opál, náklad 100 výtisků, tento má č.18

Vyvolávací cena 1 400 Kč
Prodáno za 1 600
Dražba ukončena 08.11.2022, 21:40 h

Číslo položky: 3360