Jiří Načeradský (1939 - 2014)

český malíř, grafik a vysokoškolský pedagog, významný představitel českého moderního malířství, profesor Akademie výtvarných umění v Praze a Fakulty výtvarného umění Vysokého učení technického v Brně. Pražskou Akademii výtvarných umění vystudoval v letech 1957–1963 u Vlastimila Rady.Koncem 60. let dva roky pobýval a tvořil v Paříži.

zdroj: Wikipedie

Načeradský Jiří (1939 - 2014) : Dva akty

Dva akty

bar. litografie, 2010, 33 x 50 cm, sign. uprostřed dole Načeradský 2010

Vyvolávací cena 1 200 Kč
Prodáno za 1 200
Dražba ukončena 21.11.2017, 19:10 h

Číslo položky: 1067

Načeradský Jiří (1939 - 2014) : Hmyzáci

Hmyzáci

tempera na papíře, 1985, 70 x 52 cm, sign. a datováno vpravo dole, rámováno

Vyvolávací cena 7 000 Kč
Prodáno za 7 000
Dražba ukončena 13.11.2018, 17:50 h

Číslo položky: 1454

Načeradský Jiří (1939 - 2014) : Vršovice v zimě

Vršovice v zimě

akryl na papíře, 1985, 52 x 71 cm, sign. vpravo dole, rámováno. Na rubu štítek s popisem.

Vyvolávací cena 7 000 Kč
Prodáno za 14 000
Dražba ukončena 15.10.2019, 21:56 h

Číslo položky: 1827

Načeradský Jiří (1939 - 2014) : Žena

Žena

akvarel, 2007, 28 x 19,5 cm, signováno dole uprostřed, pasparta + sklo

Vyvolávací cena 2 500 Kč
Dražba ukončena 27.05.2020, 20:30 h

Číslo položky: 2190

Načeradský Jiří (1939 - 2014) : Kudlanka

Kudlanka

akvarel, 1984, 34,7 x 29 cm, sign. vpravo dole, rámováno

Vyvolávací cena 1 500 Kč
Prodáno za 2 300
Dražba ukončena 03.03.2022, 18:25 h

Číslo položky: 3119