Emil Filla (1882 - 1953)

Významný český malíř, grafik, sochař, výtvarný teoretik, profesor na Vysoké škole umělecko-průmyslové v Praze.

Filla  Emil (1882 - 1953) : Žena

Žena

lept, 1933, 30,6 x 22,2, značeno vlevo dole 15 a signováno vpravo dole v desce EF 33 a tužkou Emil Filla. Z cyklu "Ženy", vydaného v roce 1934 v nákl. pouze 30 výtisků. Tento list má č. 15

Vyvolávací cena 11 000 Kč
Prodáno za 16 000
Dražba ukončena 30.04.2015, 12:27 h

Číslo položky: 189

Žena

lept, 1933, 27,8 x 21,8 cm, značeno vlevo dole 15, signováno vpravo dole v desce EF 33,  a tužkou Emil Filla. Z cyklu "Ženy" vydaného v roce 1934 v nákl. pouze 30 tisků, tento č.15

Vyvolávací cena 12 000 Kč
Prodáno za 12 000
Dražba ukončena 30.04.2015, 12:20 h

Číslo položky: 190

Žena

Žena, suchá jehla, 1933, 27,7 x 21,9 cm, značeno vlevo dole 15, signováno vpravo dole v desce EF 33,  a tužkou Emil Filla. Z cyklu "Ženy" vydaného v roce 1934 v nákl. pouze 30 tisků, tento č.15

Vyvolávací cena 13 000 Kč
Prodáno za 16 000
Dražba ukončena 30.04.2015, 12:28 h

Číslo položky: 191

Filla  Emil (1882 - 1953) : Z cyklu o Heráklovi

Z cyklu o Heráklovi

suchá jehla, 1945, 41,5 x 29,7 cm, signováno a datováno v desce LD EF 45. Zkušební tisk na ručním papíru.

Vyvolávací cena 1 400 Kč
Prodáno za 1 600
Dražba ukončena 30.04.2015, 12:43 h

Číslo položky: 194

Z cyklu o Heráklovi

suchá jehla, 1945, 41,5 x 29,8 cm, signováno a datováno v desce LD EF 45. Zkušební tisk na ručním papíru.

Vyvolávací cena 1 400 Kč
Prodáno za 3 600
Dražba ukončena 30.04.2015, 12:48 h

Číslo položky: 195

Z cyklu o Heráklovi

suchá jehla, 1945, 41,7 x 29,9 cm, signováno a datováno v desce LD EF 45. Zkušební tisk na ručním papíru.

Vyvolávací cena 1 400 Kč
Dražba ukončena 30.04.2015, 12:59 h

Číslo položky: 196

Z cyklu o Heráklovi

suchá jehla, 1945, 41,7 x 29,8 cm, signováno a datováno v desce LD EF 45. Zkušební tisk na ručním papíru.

Vyvolávací cena 1 400 Kč
Prodáno za 2 100
Dražba ukončena 30.04.2015, 12:55 h

Číslo položky: 197

Z cyklu o Heráklovi

Vyvolávací cena 1 400 Kč
Prodáno za 3 100
Dražba ukončena 30.04.2015, 13:03 h

Číslo položky: 198

Filla  Emil (1882 - 1953) : Ilustr. k Halasově sbírce Torso naděje

Ilustr. k Halasově sbírce Torso naděje

lept, akvatinta, 19,3 x 15,3 cm, 1945, sign. vpravo dole Emil Filla, rámováno

Vyvolávací cena 6 500 Kč
Prodáno za 6 500
Dražba ukončena 30.04.2015, 13:05 h

Číslo položky: 205

Žena

lept, 1933, 28,5 x 24 cm, vlevo dole č.15, sign. v desce E.F. a vpravo dole tužkou Emil Filla, rámováno.

Vyvolávací cena 12 000 Kč
Prodáno za 12 000
Dražba ukončena 05.11.2015, 10:15 h

Číslo položky: 309

Filla  Emil (1882 - 1953) : Torso

Torso

suchá jehla, 1933, 30,8 x 22 cm, vlevo dole č. 15, sign. v desce E.F., a vpravo dole tužkou Emil Filla, rámováno

Vyvolávací cena 7 000 Kč
Prodáno za 7 000
Dražba ukončena 05.11.2015, 10:20 h

Číslo položky: 310

Žena

suchá jehla, 1933, 27,9 x 20 cm, vlevo dole č.15, vpravo dole sign. Emil Filla, rámováno

Vyvolávací cena 12 000 Kč
Prodáno za 12 000
Dražba ukončena 05.11.2015, 10:25 h

Číslo položky: 311

Filla  Emil (1882 - 1953) : Herakles

Herakles

suchá jehla, 1945, 41,7 x 29,8 cm, sign. vpravo dole v desce EF, zkušební tisk

Vyvolávací cena 1 400 Kč
Prodáno za 3 300
Dražba ukončena 05.11.2015, 10:36 h

Číslo položky: 312

Herakles

suchá jehla, 1945, 41,7 x 29,8 cm, sign. v desce vlevo dole EF 45, zkušební tisk

Vyvolávací cena 1 400 Kč
Prodáno za 3 000
Dražba ukončena 05.11.2015, 10:44 h

Číslo položky: 313

Filla  Emil (1882 - 1953) : Žena s květinami

Žena s květinami

30. léta, lept s akvatintou, 21,5 x 16,7 cm, sign. vpravo dole Emil Filla, rámováno

Vyvolávací cena 12 000 Kč
Prodáno za 14 000
Dražba ukončena 28.04.2016, 11:13 h

Číslo položky: 470

Filla  Emil (1882 - 1953) : Zátiší s květinami a ovocem

Zátiší s květinami a ovocem

30. léta, suchá jehla, lept, 14,7 x 11,6 cm, sign. vlevo dole v desce a tužkou vpravo dole Emil Filla

Vyvolávací cena 5 000 Kč
Dražba ukončena 28.04.2016, 11:15 h

Číslo položky: 471

Filla  Emil (1882 - 1953) : Kubistický akt

Kubistický akt

lept, 1930, 25,3 x 23,5 cm, sign. vpravo dole v kameni Emil Filla 30 a tužkou Emil Filla 30, vlevo dole číslo tisku 2/50, rámováno

Vyvolávací cena 15 000 Kč
Prodáno za 36 000
Dražba ukončena 20.11.2017, 18:59 h

Číslo položky: 991

Žena

1934, suchá jehla, lept, 30,8 x 21,7 cm, sign. vpravo dole, vlevo dole značeno 2/30

Vyvolávací cena 15 000 Kč
Prodáno za 130 000
Dražba ukončena 05.10.2020, 20:42 h

Číslo položky: 2292

Filla  Emil (1882 - 1953) : Zátiší s kytarou

Zátiší s kytarou

lept, 8,7 x 12,4 cm, signováno vpravo dole

Vyvolávací cena 5 000 Kč
Prodáno za 8 000
Dražba ukončena 05.10.2020, 20:20 h

Číslo položky: 2293

Filla  Emil (1882 - 1953) : Od Brníkova

Od Brníkova

1952, tuš + akvarel, 22 x 109 cm, na rubu popis - Od Brníkova - č. 37. Papír slepen ze dvou částí pro účel  kresby. Obraz vystaven v Mánesu roku 1952 a je uveden v katalogu pod č.37.

Vyvolávací cena 90 000 Kč
Prodáno za 140 000
Dražba ukončena 02.02.2021, 18:20 h

Číslo položky: 2472