Josef Liesler (1912 - 2005)

český malíř, grafik a ilustrátor. Absolvoval ČVUT, fakultu architektury a pozemního stavitelství, obor kresba (profesoři Cyril Bouda, Oldřich Blažíček, Josef Sejpka). Mezi lety 1938–1941 působil jako člen výtvarné skupiny Sedm v říjnu. V letech 1942–1948 byl členem SVU Mánes, roku 1945 se stal členem SČUG Hollar, roku 1958 zakládal Skupinu 58, později byl také členem výtvarné skupiny Radar. Byl též členem Královské belgické akademie a nositelem světových i našich cen a uznání v oboru umělecké poštovní známky. Za jednu ze svých poštovních známek (Hydrologická dekáda) získal také cenu UNESCO pro nejkrásnější známku roku.

Liesler Josef (1912 - 2005) : Konvolut 3 drobných grafik

Konvolut 3 drobných grafik

2x bar. litografie, 1x bar. linoryt, všechny signovány

Vyvolávací cena 300 Kč

Číslo položky: 370

Liesler Josef (1912 - 2005) : Duha

Duha

bar. litografie, 1992, 31,8 x 43 cm, vlevo dole aut. tisk, sign. vpravo dole Liesler 92, rámováno

Vyvolávací cena 3 200 Kč

Číslo položky: 530

Liesler Josef (1912 - 2005) : Medúza

Medúza

bar. litografie, 1981, 54 x 38 cm, vlevo dole 114/130, sign. vpravo dole Liesler 81, paspartováno.

Vyvolávací cena 4 000 Kč

Číslo položky: 531

Liesler Josef (1912 - 2005) : Dobrý den domove

Dobrý den domove

bar. litografie, 1980, 54 x 43 cm, vlevo dole 122/130, sign. vpravo dole Liesler 80, paspartováno

Vyvolávací cena 4 000 Kč

Číslo položky: 532

Liesler Josef (1912 - 2005) : Dva akty

Dva akty

bar. litografie, 1977, 54 x 43 cm, vlevo dole 24/90, sign. vpravo dole Liesler 77, paspartováno

Vyvolávací cena 4 000 Kč

Číslo položky: 533

Liesler Josef (1912 - 2005) : Královna pouště a její pobočník

Královna pouště a její pobočník

bar. litografie, 53 x 37 cm, sign. vpravo dole Liesler/91, paspartováno

Vyvolávací cena 3 500 Kč

Číslo položky: 713

Liesler Josef (1912 - 2005) : Beatrix

Beatrix

bar. litografie, 1967, 45,5 x 30 cm, sign. vpravo dole Liesler 67, vlevo dole 14/85, rámováno

Vyvolávací cena 3 000 Kč

Číslo položky: 714

Liesler Josef (1912 - 2005) : Bez názvu

Bez názvu

litografie s podtiskem, 1978, 17,4 x 12,3 cm, sign. dole uprostřed Liesler 78

Vyvolávací cena 500 Kč

Číslo položky: 882

Liesler Josef (1912 - 2005) : Svůdník hudebník a jeho dámičky

Svůdník hudebník a jeho dámičky

olej, 2001, 61,7 x 36,4 cm, sign. uprostřed dole, rámováno. Na rubu popis autorem

Vyvolávací cena 25 000 Kč

Číslo položky: 1279

Bez názvu

Bez názvu, bar. lept, 21,2 x 12,2 cm, sign. dole uprostřed

Vyvolávací cena 500 Kč

Číslo položky: 1280

Liesler Josef (1912 - 2005) : Ve znamení Raka

Ve znamení Raka

bar. litografie, 1986, bar. litografie, 29,5 x 24 cm, sign. vpravo dole, značeno vlevo dole, rámováno

Vyvolávací cena 1 500 Kč

Číslo položky: 1281

Liesler Josef (1912 - 2005) : Píšu Ti Dürerku psaní

Píšu Ti Dürerku psaní

bar. litografie, 1981, 32,5 x 43,5 cm, sign. vpravo dole, značeno vlevo dole

Vyvolávací cena 3 200 Kč

Číslo položky: 1368

Dobrý den domove

bar. litografie, 1980, 54 x 43 cm, sign. a datováno vpravo dole, vlevo dole 122/130. Na rubu popis autorem, pasparta bez skla

Vyvolávací cena 5 000 Kč

Číslo položky: 1580

Bez názvu

bar. litografie, 1965, 54 x 40 cm, sign. vpravo dole, vlevo dole značeno 6/100

Vyvolávací cena 2 000 Kč

Číslo položky: 1823