Vladimír Komárek (1928 - 2002)

studia začal na umělecké sklářské škole v Železném Brodě a v roce 1946 byl přijat na Akademii výtvarných umění. Po dvou letech však přestoupil na UMPRUM (Vysoká škola umělecko-průmyslová), kde v roce 1954 absolvoval u prof. Karla Štipla.Už v době studií se intenzivně věnoval vlastní volné tvorbě a aktivně se zapojoval i do skupin a sdružení podobně smýšlejících tvůrců. Například v letech 1965–71 byl členem významného Sdružení českých umělců a grafiků Hollar.
zdroj: wikipedie

Komárek Vladimír (1928 - 2002) : Vesnický hřbitov

Vesnický hřbitov

barevný lept, 14,7 x 11,2 cm, sign. UD V. Komárek

Vyvolávací cena 1 100 Kč
Prodáno za 1 100
Dražba ukončena 02.10.2014, 14:30 h

Číslo položky: 68

Komárek Vladimír (1928 - 2002) : Romance

Romance

bar. lept, 14,6 x 11,2 cm, sign. UD V. Komárek

Vyvolávací cena 1 100 Kč
Prodáno za 1 100
Dražba ukončena 02.10.2014, 14:40 h

Číslo položky: 70

Komárek Vladimír (1928 - 2002) : Milenci

Milenci

Vyvolávací cena 1 100 Kč
Prodáno za 1 100
Dražba ukončena 02.10.2014, 14:45 h

Číslo položky: 71

Komárek Vladimír (1928 - 2002) : Konvolut grafik

Konvolut grafik

pět drobných grafik, různé techniky, všechny signovány

Vyvolávací cena 500 Kč
Prodáno za 600
Dražba ukončena 05.11.2015, 13:23 h

Číslo položky: 346

Komárek Vladimír (1928 - 2002) : Křížová cesta

Křížová cesta

kompletní soubor 14 leptů - volné listy, 10,4 x 14,3 cm, značeny vlevo dole I. - XIV., sign. uprostřed dole

Vyvolávací cena 8 500 Kč
Prodáno za 8 500
Dražba ukončena 28.04.2016, 13:15 h

Číslo položky: 495

Komárek Vladimír (1928 - 2002) : Petřínská rozhledna

Petřínská rozhledna

olej na plátně, 70 x 50,5 cm, sign. vpravo dole V Komárek 97, rámováno

Vyvolávací cena 30 000 Kč
Prodáno za 38 000
Dražba ukončena 26.10.2016, 18:58 h

Číslo položky: 682

Komárek Vladimír (1928 - 2002) : Rozkládací triptych

Rozkládací triptych

olej, tužka, 1997, 47,2 x 44,5 cm, sign. uprostřed dole V. Komárek 97

Vyvolávací cena 10 000 Kč
Prodáno za 10 000
Dražba ukončena 26.10.2016, 19:00 h

Číslo položky: 683

Komárek Vladimír (1928 - 2002) : V máji

V máji

lept, 1975, 24,5 x 38 cm, sign. uprostřed dole V. Komárek, vpravo dole přípis, vlevo dole 24/50

Vyvolávací cena 300 Kč
Prodáno za 400
Dražba ukončena 26.10.2016, 19:05 h

Číslo položky: 684

Komárek Vladimír (1928 - 2002) : Konvolut 3 grafik

Konvolut 3 grafik

2x lept 21,7 x 9,8 cm a 11,8 x 7,3 cm, 1x dřevoryt, vše signováno

Vyvolávací cena 500 Kč
Prodáno za 500
Dražba ukončena 26.10.2016, 19:15 h

Číslo položky: 686

Komárek Vladimír (1928 - 2002) : Lampy

Lampy

lept, 1999, 47 x 28,5 cm, vlevo dole 27/50, sign. dole uprostřed V Komárek 99

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Prodáno za 1 100
Dražba ukončena 25.05.2017, 16:40 h

Číslo položky: 848

Komárek Vladimír (1928 - 2002) : Slepice

Slepice

dřevoryt, 50,5 x 30,5 cm, sign. dole uprostřed V Komárek

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Dražba ukončena 25.05.2017, 16:45 h

Číslo položky: 849

Komárek Vladimír (1928 - 2002) : V kurníku

V kurníku

lept, 21,5 x 15,5 cm, vlevo dole 3/50, vpravo dole sign. V. Komárek

Vyvolávací cena 500 Kč
Prodáno za 500
Dražba ukončena 25.05.2017, 16:55 h

Číslo položky: 851

Komárek Vladimír (1928 - 2002) : Nesu mísu

Nesu mísu

lept, 22,3 x 14,8 cm, sign. uprostřed dole V Komárek 74

Vyvolávací cena 300 Kč
Prodáno za 300
Dražba ukončena 25.05.2017, 17:15 h

Číslo položky: 855

Komárek Vladimír (1928 - 2002) : V zátiší

V zátiší

lept, 25 x 18,5 cm, vlevo dole 48/100, vpravo dole V. Komárek 74

Vyvolávací cena 400 Kč
Prodáno za 400
Dražba ukončena 25.05.2017, 17:20 h

Číslo položky: 856

Křížová cesta

soubor 14 suchých jehel, 18 x 14,8 cm, všechny signovány vpravo dole, vlevo dole 77/200, přebal dřevoryt Ježíše a Anděla, sign. na hřbetě

Vyvolávací cena 8 500 Kč
Prodáno za 8 500
Dražba ukončena 12.11.2018, 21:40 h

Číslo položky: 1430

Komárek Vladimír (1928 - 2002) : Vzpomínka na Paříž

Vzpomínka na Paříž

suchá jehla, 1966, 39 x 26,4 cm, sign. dole uprostřed, značeno 36/50 vlevo dole

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Dražba ukončena 15.10.2019, 19:55 h

Číslo položky: 1800

Komárek Vladimír (1928 - 2002) : Harfenista

Harfenista

suchá jehla, 1975, 33 x 43,5 cm, sign. dole uprostřed, značeno 30/50 vlevo dole

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Prodáno za 1 100
Dražba ukončena 15.10.2019, 20:03 h

Číslo položky: 1801

Komárek Vladimír (1928 - 2002) : Pištec

Pištec

bar. litografie, 21 x 37 cm, sign. dole uprostřed, značeno 81/200 vlevo dole

Vyvolávací cena 600 Kč
Prodáno za 700
Dražba ukončena 15.10.2019, 20:30 h

Číslo položky: 1807

Komárek Vladimír (1928 - 2002) : Anděl

Anděl

bar. litografie, 32,3 x 24,3 cm, sign. dole uprostřed, značeno 132/200

Vyvolávací cena 600 Kč
Prodáno za 1 200
Dražba ukončena 15.10.2019, 20:35 h

Číslo položky: 1808

Pištec

suchá jehla, 1998, 27,5 x 42,5 cm, sign. dole uprostřed, značeno 13/100

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Prodáno za 1 300
Dražba ukončena 11.02.2020, 19:50 h

Číslo položky: 1983

Komárek Vladimír (1928 - 2002) : Bludný Holanďan

Bludný Holanďan

suchá jehla, 1999, 29,5 x 19,4 cm, sign. dole uprostřed, značeno 34/100

Vyvolávací cena 600 Kč
Prodáno za 600
Dražba ukončena 11.02.2020, 19:55 h

Číslo položky: 1984

Komárek Vladimír (1928 - 2002) : Židle na jevišti

Židle na jevišti

suchá jehla, 1973, 37,7 x 48,8 cm, sign. dole uprostřed, značeno 30/50

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Prodáno za 1 200
Dražba ukončena 11.02.2020, 20:00 h

Číslo položky: 1985

Křížová cesta

14x suchá jehla, 1991, 25,5 x 18 cm, vše signováno

Vyvolávací cena 7 000 Kč
Prodáno za 7 000
Dražba ukončena 11.02.2020, 20:05 h

Číslo položky: 1986

Komárek Vladimír (1928 - 2002) : Paříž

Paříž

8 x suchá jehla, 1996, velikost souboru 38 x 29 cm, původně soubor vyšel v roce 1987 (60 výtisků), v roce 1996 autor dotiskl 5 souborů, tento je č.2. Obal v horní části lehce poškozen.

Vyvolávací cena 5 000 Kč
Dražba ukončena 11.02.2020, 20:10 h

Číslo položky: 1987

Komárek Vladimír (1928 - 2002) : Dvě masky

Dvě masky

suchá jehla, 30,5 x 40 cm, sign. uprostřed dole, vlevo dole č. 5/8, rámováno. Na rubu štítek s popisem

Vyvolávací cena 900 Kč
Prodáno za 1 300
Dražba ukončena 27.05.2020, 17:15 h

Číslo položky: 2151

Harfenista

1976, suchá jehla, 33,5 x 44, signováno a značeno 32/50

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Dražba ukončena 27.05.2020, 17:20 h

Číslo položky: 2152

Komárek Vladimír (1928 - 2002) : Akt

Akt

suchá jehla, 1978, 44,5 x 32,5 cm, signováno dole uprostřed, vlevo dole č. 27/50

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Prodáno za 1 800
Dražba ukončena 27.05.2020, 17:28 h

Číslo položky: 2153

Komárek Vladimír (1928 - 2002) : Srdce ve skříni

Srdce ve skříni

suchá jehla, 43 x 32 cm, signováno dole uprostřed, číslováno 23/50.

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Prodáno za 1 300
Dražba ukončena 27.05.2020, 17:30 h

Číslo položky: 2154

Komárek Vladimír (1928 - 2002) : Chlapec s plachetnicí

Chlapec s plachetnicí

bar. litografie, 37 x 21,2 cm, sign. dole uprostřed, číslováno 105/200

Vyvolávací cena 700 Kč
Prodáno za 700
Dražba ukončena 27.05.2020, 17:35 h

Číslo položky: 2155

Komárek Vladimír (1928 - 2002) : Konvalinky

Konvalinky

olej na plátně, 40 x 35 cm, sign. vlevo dole, rámováno

Vyvolávací cena 15 000 Kč
Prodáno za 29 000
Dražba ukončena 06.10.2020, 20:03 h

Číslo položky: 2342

Komárek Vladimír (1928 - 2002) : Za záclonou

Za záclonou

suchá jehla, 47 x 28,5 cm, sign. dole uprostřed, vlevo dole značeno 5/50, rámováno

Vyvolávací cena 1 500 Kč
Dražba ukončena 06.10.2020, 20:08 h

Číslo položky: 2343

Komárek Vladimír (1928 - 2002) : Konvolut 6 grafik

Konvolut 6 grafik

drobné dřevoryty, různé formáty, vše signováno

Vyvolávací cena 500 Kč
Dražba ukončena 06.10.2020, 20:10 h

Číslo položky: 2344

Komárek Vladimír (1928 - 2002) : Edice Duo

Edice Duo

2001, 2x suchá jehla, 35,3 x 24,7 cm, obě signovány. Výtisk č. 27/100

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Prodáno za 2 100
Dražba ukončena 25.05.2021, 22:10 h

Číslo položky: 2703

Komárek Vladimír (1928 - 2002) : 3 grafické listy

3 grafické listy

suché jehly 10,5 x 6,8 cm, 16,8 x 7,8 cm, 11,8 x 7,4 cm,  vše signováno

Vyvolávací cena 600 Kč
Prodáno za 700
Dražba ukončena 26.10.2021, 18:15 h

Číslo položky: 2883

Komárek Vladimír (1928 - 2002) : 6x grafika

6x grafika

soubor 6 drobných grafik, různé formáty, vše sign.

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Prodáno za 1 400
Dražba ukončena 26.10.2021, 18:20 h

Číslo položky: 2884

Křížová cesta

14 suchých jehel, všechny signovány. Formát souboru 29,8 x 14,5 cm, autorský tisk.

Vyvolávací cena 6 000 Kč
Prodáno za 7 500
Dražba ukončena 02.03.2022, 22:15 h

Číslo položky: 3104

Komárek Vladimír (1928 - 2002) : Alej u Trosek

Alej u Trosek

Olej na plátně, 60. léta, 60 x 80 cm. Signováno vlevo dole, pravost potvrdil Vl. Komárek ml.

Vyvolávací cena 18 000 Kč
Prodáno za 24 000
Dražba ukončena 31.05.2022, 17:45 h

Číslo položky: 3256

Komárek Vladimír (1928 - 2002) : 4x Paříž

4x Paříž

4x suchá jehla, 30 x 19,5 cm, 1/60, signováno

Vyvolávací cena 3 000 Kč
Prodáno za 4 300
Dražba ukončena 09.11.2022, 20:55 h

Číslo položky: 3401

Komárek Vladimír (1928 - 2002) : Chlapec s kaktusy

Chlapec s kaktusy

suchá jehla, 23 x 15 cm, signováno vpravo dole, číslováno 27/60

Vyvolávací cena 600 Kč
Prodáno za 700
Dražba ukončena 07.06.2023, 21:15 h

Číslo položky: 3701

Komárek Vladimír (1928 - 2002) : Hrozny

Hrozny

dřevoryt, 1985, 22 x 31 cm, signováno uprostřed dole, rámováno

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Dražba ukončena 13.11.2023, 21:48 h

Číslo položky: 3867