Jindřich Pileček (1944 - 2002)

Český malíř, grafik a ilustrátor. Studoval na Střední průmyslové škole keramické v Karlových Varech a na UMPRUM v Praze u profesora K. Svolinského. Získal několik ocenění, především za svá ex libris (1979 v Belgii, …). Jeho díla jsou zastoupena v Národní galerii v Praze, V Ermitáži v Petrohradě a jinde.

Pileček Jindřich (1944 - 2002) : K.H. Mácha - Máj

K.H. Mácha - Máj

bar. lept, 34,5 x 24,6 cm, sign. vpravo dole, vlevo dole aut. tisk

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Dražba ukončena 27.03.2019, 19:08 h

Číslo položky: 1606

Pileček Jindřich (1944 - 2002) : Podzimní vlak

Podzimní vlak

suchá jehla, 1970, 23,5 x 33,5 cm, sign. vpravo dole, popis uprostřed dole, značeno 21/30

Vyvolávací cena 700 Kč
Prodáno za 700
Dražba ukončena 16.10.2019, 17:03 h

Číslo položky: 1836

Pileček Jindřich (1944 - 2002) : Kniha

Kniha

suchá jehla, 1983, 29,3 x 24,2 cm, popis uprostřed dole, značeno 34/50

Vyvolávací cena 700 Kč
Prodáno za 800
Dražba ukončena 16.10.2019, 17:05 h

Číslo položky: 1837

Pileček Jindřich (1944 - 2002) : Kartářka

Kartářka

suchá jehla, 1998, 27,6 x 27,3 cm, sign. vpravo dole

Vyvolávací cena 700 Kč
Prodáno za 800
Dražba ukončena 16.10.2019, 17:10 h

Číslo položky: 1838

Pileček Jindřich (1944 - 2002) : Slunečnice

Slunečnice

suchá jehla, 1998, 27,7 x 27,4 cm, sign. vpravo dole

Vyvolávací cena 700 Kč
Prodáno za 3 100
Dražba ukončena 16.10.2019, 17:15 h

Číslo položky: 1839

Pileček Jindřich (1944 - 2002) : Most

Most

Vyvolávací cena 700 Kč
Prodáno za 3 300
Dražba ukončena 16.10.2019, 17:23 h

Číslo položky: 1840

Pileček Jindřich (1944 - 2002) : Pod řekou

Pod řekou

Vyvolávací cena 700 Kč
Prodáno za 3 200
Dražba ukončena 16.10.2019, 17:25 h

Číslo položky: 1841

Pileček Jindřich (1944 - 2002) : Stáje

Stáje

Vyvolávací cena 700 Kč
Prodáno za 700
Dražba ukončena 16.10.2019, 17:30 h

Číslo položky: 1842

Pileček Jindřich (1944 - 2002) : Tíha světa

Tíha světa

Vyvolávací cena 700 Kč
Prodáno za 1 200
Dražba ukončena 16.10.2019, 17:35 h

Číslo položky: 1843

Pileček Jindřich (1944 - 2002) : Podnikatel

Podnikatel

suchá jehla, 1999, 31,7 x 24,1 cm, sign. dole uprostřed, značeno E.A. vlevo dole, popis vpravo dole

Vyvolávací cena 700 Kč
Prodáno za 700
Dražba ukončena 16.10.2019, 17:40 h

Číslo položky: 1844

Pileček Jindřich (1944 - 2002) : Zimní vlak

Zimní vlak

suchá jehla, 24 x 31,7 cm, sign. vpravo dole, značeno vlevo dole 63/100

Vyvolávací cena 700 Kč
Prodáno za 800
Dražba ukončena 16.10.2019, 17:45 h

Číslo položky: 1845

Pileček Jindřich (1944 - 2002) : 2 x grafika

2 x grafika

Noční plavba, lept, 1987, 19,3 x 17,1 cm, popis dole uprostřed, sign. vpravo dole
Město, 1987, 19,2 x 14,2 cm, sign. vpravo dole, vlevo dole EA

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Dražba ukončena 11.02.2020, 22:15 h

Číslo položky: 2013

Pileček Jindřich (1944 - 2002) : Píseň pro Exuperyho

Píseň pro Exuperyho

suchá jehla, 1995, 29,4 x 19,5 cm, sign. vpravo dole, značeno 41/100 vlevo dole

Vyvolávací cena 700 Kč
Prodáno za 3 600
Dražba ukončena 11.02.2020, 22:20 h

Číslo položky: 2014

Pileček Jindřich (1944 - 2002) : Dívka v krajině

Dívka v krajině

Vyvolávací cena 700 Kč
Prodáno za 800
Dražba ukončena 11.02.2020, 22:25 h

Číslo položky: 2015

Pileček Jindřich (1944 - 2002) : Kulečník

Kulečník

Vyvolávací cena 700 Kč
Prodáno za 800
Dražba ukončena 11.02.2020, 22:30 h

Číslo položky: 2016

Pileček Jindřich (1944 - 2002) : Lokomotiva na mostě

Lokomotiva na mostě

Vyvolávací cena 700 Kč
Prodáno za 1 300
Dražba ukončena 11.02.2020, 22:38 h

Číslo položky: 2017

Pileček Jindřich (1944 - 2002) : Nůžky

Nůžky

Vyvolávací cena 700 Kč
Prodáno za 700
Dražba ukončena 11.02.2020, 22:40 h

Číslo položky: 2018

Pileček Jindřich (1944 - 2002) : Odraz

Odraz

Vyvolávací cena 700 Kč
Prodáno za 800
Dražba ukončena 11.02.2020, 22:45 h

Číslo položky: 2019

Pileček Jindřich (1944 - 2002) : Žebrák - Tornádo

Žebrák - Tornádo

suchá jehla, 31,2 x 24,3 cm, sign. vpravo dole, uprostřed popis, vlevo E.A.

Vyvolávací cena 700 Kč
Prodáno za 1 200
Dražba ukončena 11.02.2020, 22:50 h

Číslo položky: 2020

Pileček Jindřich (1944 - 2002) : 2 grafiky

2 grafiky

Ze stáje, suchá jehla, 16,7 x 13 cm, sign. dole uprostřed
Sud na déšť, lept, 1977, 19,5 x 14,8 cm, sign. vpravo dole, popsáno

Vyvolávací cena 800 Kč
Dražba ukončena 27.05.2020, 21:20 h

Číslo položky: 2200

2 grafiky

Kořeny domova, 1972, suchá jehla, 10,5 x 15,5 cm, signováno vpravo dole, 19/100
Oáza, 1980, lept, 24,2 x 18,1 cm, sign. vpravo dole, číslováno 40/40

Vyvolávací cena 800 Kč
Dražba ukončena 27.05.2020, 21:25 h

Číslo položky: 2201

2 grafiky

Kristus a Marie, 1993, lept, 18,5 x 15,6 cm, signováno
Noční můra, 1993, lept, 20,2 x 15,6 cm, signováno

Vyvolávací cena 800 Kč
Prodáno za 1 100
Dražba ukončena 27.05.2020, 21:30 h

Číslo položky: 2202

Pileček Jindřich (1944 - 2002) : Kolo

Kolo

lept, 1998, 27,7 x 27,4 cm, sign. vpravo dole

Vyvolávací cena 700 Kč
Prodáno za 700
Dražba ukončena 27.05.2020, 21:40 h

Číslo položky: 2204

Pileček Jindřich (1944 - 2002) : Úplněk

Úplněk

27,7 x 27,4 cm, lept, 1998, signováno vpravo dole

Vyvolávací cena 700 Kč
Prodáno za 800
Dražba ukončena 27.05.2020, 21:45 h

Číslo položky: 2205

Pileček Jindřich (1944 - 2002) : Noční ryby

Noční ryby

lept, 19,1 x 14,1 cm, sign. vpravo dole, značeno vlevo E.A.

Vyvolávací cena 500 Kč
Prodáno za 700
Dražba ukončena 27.05.2020, 21:50 h

Číslo položky: 2206

Pileček Jindřich (1944 - 2002) : 3 grafiky

3 grafiky

Hra s krajinou, lept, 1985, 21 x 20,8 cm, sign. vpravo dole
Brýle, 12,6 x 17,8 cm, lept, 1979, sign vpravo dole, pasparta + sklo
Krajina vlasů, lept, 1989, 15,5 x 9,4, sign. vpravo dole, pasparta + sklo

Vyvolávací cena 1 200 Kč
Prodáno za 1 600
Dražba ukončena 27.05.2020, 21:55 h

Číslo položky: 2207

Pileček Jindřich (1944 - 2002) : Edice Duo - Introspekce

Edice Duo - Introspekce

vydáno 2002, 100 kusů, tento je číslo 50.
2 lepty s akvatintou 20,5 x 14,8 cm, oba signovány

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Prodáno za 1 100
Dražba ukončena 27.05.2020, 22:00 h

Číslo položky: 2208

Pileček Jindřich (1944 - 2002) : 4x grafika

4x grafika

Čtyři lepty 11,8 x 8,6 cm, všechny signovány a číslovány. Pasparta + sklo

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Prodáno za 1 200
Dražba ukončena 27.05.2020, 22:05 h

Číslo položky: 2209

Pileček Jindřich (1944 - 2002) : 3 x Don Quijote

3 x Don Quijote

3x lept, 1995, rozměry: 14 x 9,5 cm, 14,3 x 10,3 cm a 15,8 x 10 cm. Všechny signovány

Vyvolávací cena 1 200 Kč
Prodáno za 1 700
Dražba ukončena 07.10.2020, 17:45 h

Číslo položky: 2384

Pileček Jindřich (1944 - 2002) : 3x lept

3x lept

Okno, 1990, 11,8 x 7,3 cm, sign.
Ex Libris, 1997, 10,7 x 11,8 cm, sign.
Akt v krajině, 1995, 21,5 x 15,7 cm, sign.

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Prodáno za 1 700
Dražba ukončena 07.10.2020, 17:50 h

Číslo položky: 2385

Pileček Jindřich (1944 - 2002) : Rybáři

Rybáři

1998, lept, 27,3 x 27,3 cm, sign. vpravo dole

Vyvolávací cena 700 Kč
Prodáno za 1 400
Dražba ukončena 02.02.2021, 22:08 h

Číslo položky: 2517

Pileček Jindřich (1944 - 2002) : 2x grafika

2x grafika

Akt v krajině, 2001, lept, 14,3 x 9 cm, sign.
Bybylónská věž, 1980, lept, 12,7 x 9,7 cm, sign.

Vyvolávací cena 900 Kč
Prodáno za 1 200
Dražba ukončena 26.05.2021, 20:45 h

Číslo položky: 2745

Pileček Jindřich (1944 - 2002) : 2x Ex libris I.

2x Ex libris I.

lept, 1986,13,3 x 10,5 cm, signováno
lept, 1994, 12,7 x 11,7 cm, signováno

Vyvolávací cena 800 Kč
Prodáno za 800
Dražba ukončena 26.05.2021, 20:50 h

Číslo položky: 2746

Pileček Jindřich (1944 - 2002) : 2x Ex libris II.

2x Ex libris II.

1998, lept, 13,5 x 8,6 cm, signováno
1991, lept, 13,8 x 8,8 cm, signováno

Vyvolávací cena 800 Kč
Prodáno za 800
Dražba ukončena 26.05.2021, 20:55 h

Číslo položky: 2747

Pileček Jindřich (1944 - 2002) : 3x Ex libris

3x Ex libris

1997, lept, 12 x 9,2 cm, sign.
1998, lept, 11,8 x 10,5 cm, sign.
1991, lept, 10,8 x 9,9 cm, sign.

Vyvolávací cena 1 200 Kč
Prodáno za 1 400
Dražba ukončena 26.05.2021, 21:00 h

Číslo položky: 2748

Pileček Jindřich (1944 - 2002) : Holubice

Holubice

1988, lept, 12 x 10,5 cm, sign. vpravo dole, číslováno 21/100

Vyvolávací cena 400 Kč
Prodáno za 600
Dražba ukončena 26.05.2021, 21:10 h

Číslo položky: 2750

Pileček Jindřich (1944 - 2002) : K.J. Erben - Zlatý kolovrat

K.J. Erben - Zlatý kolovrat

1980, 4 x lept, formát 29,7 x 21,5 cm, vše signováno. Vydala Lyra Pragensis ve 200 výtiscích, tento je autorský.

Vyvolávací cena 3 000 Kč
Prodáno za 3 000
Dražba ukončena 26.05.2021, 21:15 h

Číslo položky: 2751

Pileček Jindřich (1944 - 2002) : Edice Duo

Edice Duo

2002, 2x lept, formát 35,7 x 24,6 cm, obě signovány. Číslo souboru 35/100

Vyvolávací cena 1 500 Kč
Prodáno za 1 800
Dražba ukončena 26.05.2021, 21:20 h

Číslo položky: 2752

Pileček Jindřich (1944 - 2002) : Zápas Jakuba s Andělem

Zápas Jakuba s Andělem

lept, 1992, 15,1 x 20 cm, sign. vpravo dole, název uprostřed dole, značeno 1/30. Paspartováno.

Vyvolávací cena 500 Kč
Prodáno za 600
Dražba ukončena 26.10.2021, 20:55 h

Číslo položky: 2915

Pileček Jindřich (1944 - 2002) : I. Soubor grafik

I. Soubor grafik

3x lept, rozměry 15,8 x 9,9 cm, 14,4 x 9,1 cm, 14,1 x 9 cm, všechny signovány

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Prodáno za 1 300
Dražba ukončena 26.10.2021, 21:00 h

Číslo položky: 2916

Pileček Jindřich (1944 - 2002) : II. soubor grafik

II. soubor grafik

3x lept, rozměry - 12,6 x 10 cm, 12 x 10,5 cm, 11,6 x 12,3 cm, všechny signovány

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Dražba ukončena 26.10.2021, 21:05 h

Číslo položky: 2917

Pileček Jindřich (1944 - 2002) : III. Soubor grafik

III. Soubor grafik

3x lept, rozměry - 11,9 x 10,7 cm, 12 x 10,5 cm, 12 x 8,9 cm, všechny signovány

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Dražba ukončena 26.10.2021, 21:10 h

Číslo položky: 2918

Pileček Jindřich (1944 - 2002) : 6 drobných grafik

6 drobných grafik

rozměry 12 x 8 až 16 x 10 cm, všechny signovány

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Prodáno za 1 800
Dražba ukončena 31.05.2022, 20:05 h

Číslo položky: 3284

Pileček Jindřich (1944 - 2002) : Zrcadlo

Zrcadlo

suchá jehla, 19,2 x 17,2 cm, 36/200, signováno, volný list.

Vyvolávací cena 600 Kč
Prodáno za 600
Dražba ukončena 27.02.2023, 22:55 h

Číslo položky: 3550