Jindřich Pileček (1944 - 2002)

Český malíř, grafik a ilustrátor. Studoval na Střední průmyslové škole keramické v Karlových Varech a na UMPRUM v Praze u profesora K. Svolinského. Získal několik ocenění, především za svá ex libris (1979 v Belgii, …). Jeho díla jsou zastoupena v Národní galerii v Praze, V Ermitáži v Petrohradě a jinde.

Pileček Jindřich (1944 - 2002) : Sen

Sen

lept, 1998, 27,5 x 27,5 cm, sign. vpravo dole J. Pileček 98, rámováno

Vyvolávací cena 1 500 Kč

Číslo položky: 899

Pileček Jindřich (1944 - 2002) : Drak

Drak

lept, 1984, 13 x 11,5 cm, vlevo dole 28/41, vpravo dole sign. J. Pileček 84, rámováno

Vyvolávací cena 500 Kč

Číslo položky: 900

Pileček Jindřich (1944 - 2002) : Podzim u řeky

Podzim u řeky

lept, 1973, 23,5 x 19,5 cm, popis uprostřed dole, sign. vpravo dole

Vyvolávací cena 700 Kč

Číslo položky: 1298

Pileček Jindřich (1944 - 2002) : Bez názvu

Bez názvu

lept, 16,9 x 12 cm, značeno vlevo dole, sign. vpravo dole

Vyvolávací cena 500 Kč

Číslo položky: 1299

Pileček Jindřich (1944 - 2002) : Zápas Jakuba s Andělem

Zápas Jakuba s Andělem

lept, 1992, 15 x 20 cm, popis a sign. dole, pasparta + sklo

Vyvolávací cena 800 Kč

Číslo položky: 1300

Pileček Jindřich (1944 - 2002) : K.H. Mácha - Máj

K.H. Mácha - Máj

bar. lept, 34,5 x 24,6 cm, sign. vpravo dole, vlevo dole aut. tisk

Vyvolávací cena 1 000 Kč

Číslo položky: 1606

Pileček Jindřich (1944 - 2002) : Podzimní vlak

Podzimní vlak

suchá jehla, 1970, 23,5 x 33,5 cm, sign. vpravo dole, popis uprostřed dole, značeno 21/30

Vyvolávací cena 700 Kč

Číslo položky: 1836

Pileček Jindřich (1944 - 2002) : Kniha

Kniha

suchá jehla, 1983, 29,3 x 24,2 cm, popis uprostřed dole, značeno 34/50

Vyvolávací cena 700 Kč

Číslo položky: 1837

Pileček Jindřich (1944 - 2002) : Kartářka

Kartářka

suchá jehla, 1998, 27,6 x 27,3 cm, sign. vpravo dole

Vyvolávací cena 700 Kč

Číslo položky: 1838

Pileček Jindřich (1944 - 2002) : Slunečnice

Slunečnice

suchá jehla, 1998, 27,7 x 27,4 cm, sign. vpravo dole

Vyvolávací cena 700 Kč

Číslo položky: 1839

Pileček Jindřich (1944 - 2002) : Most

Most

Vyvolávací cena 700 Kč

Číslo položky: 1840

Pileček Jindřich (1944 - 2002) : Pod řekou

Pod řekou

Vyvolávací cena 700 Kč

Číslo položky: 1841

Pileček Jindřich (1944 - 2002) : Stáje

Stáje

Vyvolávací cena 700 Kč

Číslo položky: 1842

Pileček Jindřich (1944 - 2002) : Tíha světa

Tíha světa

Vyvolávací cena 700 Kč

Číslo položky: 1843

Pileček Jindřich (1944 - 2002) : Podnikatel

Podnikatel

suchá jehla, 1999, 31,7 x 24,1 cm, sign. dole uprostřed, značeno E.A. vlevo dole, popis vpravo dole

Vyvolávací cena 700 Kč

Číslo položky: 1844

Pileček Jindřich (1944 - 2002) : Zimní vlak

Zimní vlak

suchá jehla, 24 x 31,7 cm, sign. vpravo dole, značeno vlevo dole 63/100

Vyvolávací cena 700 Kč

Číslo položky: 1845