Olbram Zoubek (1926 - 2017)

žák Vysoké školy uměleckoprůmyslové, kterou zakončil roku 1952 v ateliéru J. Wagnera. Stal se členem Unie výtvarných umělců, skupiny Trasa (v letech 1958-69), roku 1987 Nové skupiny, kde je od roku 1988 předsedou. Od roku 1991 je Zoubek rovněž členem obnovené Umělecké besedy. Jeho manželkou byla významná sochařka E. Kmentová.

Zoubek Olbram (1926 - 2017) : P.F. 2008

P.F. 2008

zlacený slepotisk, 20 x 15 cm, sign. vpravo dole Olbram Zoubek

Vyvolávací cena 500 Kč
Prodáno za 2 200
Dražba ukončena 22.11.2017, 20:58 h

Číslo položky: 1154

Zoubek Olbram (1926 - 2017) : Muž s ratolestí

Muž s ratolestí

zlacený slepotisk, 21,3 x 15 cm, sign. vpravo dole Olbram Zoubek

Vyvolávací cena 500 Kč
Prodáno za 2 100
Dražba ukončena 22.11.2017, 21:00 h

Číslo položky: 1155

Zoubek Olbram (1926 - 2017) : Anděl

Anděl

cín, výška 73 cm, sign. na podstavci O. Zoubek

Vyvolávací cena 50 000 Kč
Prodáno za 75 000
Dražba ukončena 22.11.2017, 21:05 h

Číslo položky: 1156

Zoubek Olbram (1926 - 2017) : Adam, Eva a Had

Adam, Eva a Had

skupina tří cínových figur, výška 46, 45, 42 cm, Adam a Had sign z boku na podstavci.

Vyvolávací cena 60 000 Kč
Prodáno za 130 000
Dražba ukončena 22.11.2017, 21:10 h

Číslo položky: 1157

Zoubek Olbram (1926 - 2017) : Reliéf

Reliéf

cínový reliéf zlacený, 35 x 34 cm, nesign.

Vyvolávací cena 25 000 Kč
Prodáno za 46 000
Dražba ukončena 22.11.2017, 21:18 h

Číslo položky: 1158

Zoubek Olbram (1926 - 2017) : PF 2017

PF 2017

slepotisk, 21,2 x 15 cm, sign. vpravo dole

Vyvolávací cena 500 Kč
Prodáno za 5 500
Dražba ukončena 03.05.2018, 21:50 h

Číslo položky: 1365

Anděl

slepotisk 21 x 14,5, sign. vpravo dole, vlevo dole A. T.

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Prodáno za 5 500
Dražba ukončena 13.11.2018, 22:30 h

Číslo položky: 1510

Zoubek Olbram (1926 - 2017) : Dívky

Dívky

4 x slepotisk, 19 x 14 cm, autorské tisky, vše sign. vpravo dole, rámováno

Vyvolávací cena 6 000 Kč
Prodáno za 19 000
Dražba ukončena 13.11.2018, 22:35 h

Číslo položky: 1511

Zoubek Olbram (1926 - 2017) : Žena s drapérií

Žena s drapérií

zlacený cín, výška 50 cm, značeno na podstavci ZOUBEK

Vyvolávací cena 60 000 Kč
Prodáno za 130 000
Dražba ukončena 13.11.2018, 22:40 h

Číslo položky: 1512

Zoubek Olbram (1926 - 2017) : Nanebevzetí

Nanebevzetí

zlacený slepotisk, 18 x 14 cm, sign. vpravo dole, vlevo dole značeno A.T., rámováno

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Prodáno za 4 500
Dražba ukončena 28.03.2019, 21:21 h

Číslo položky: 1684

Adam, Eva a Had

zlacený slepotisk, 35 x 24,5 cm, sign. vpravo dole, vlevo dole značeno A.T.

Vyvolávací cena 7 000 Kč
Prodáno za 7 000
Dražba ukončena 28.03.2019, 21:05 h

Číslo položky: 1685

Zoubek Olbram (1926 - 2017) : Ratolest

Ratolest

zlacený slepotisk, 35 x 23,5 cm, sign. vpravo dole, vlevo dole značeno A.T. rámováno

Vyvolávací cena 7 000 Kč
Prodáno za 7 000
Dražba ukončena 28.03.2019, 21:10 h

Číslo položky: 1686

Zoubek Olbram (1926 - 2017) : 4x dívka

4x dívka

4x zlacený slepotisk, každý 19 x 14 cm, vše signováno, autorské tisky, rámováno.

Vyvolávací cena 7 000 Kč
Prodáno za 11 000

Číslo položky: 1687

Zoubek Olbram (1926 - 2017) : Filozof

Filozof

zlacený slepotisk, 32 x 18,5 cm, sign. vpravo dole aut. tisk, rámováno

Vyvolávací cena 7 000 Kč
Prodáno za 7 000
Dražba ukončena 28.03.2019, 21:20 h

Číslo položky: 1688

Zoubek Olbram (1926 - 2017) : Sedící

Sedící

zlacený slepotisk, 32 x 18,5 cm, sign. vpravo dole, aut. tisk, rámováno

Vyvolávací cena 7 000 Kč
Prodáno za 7 000
Dražba ukončena 28.03.2019, 21:25 h

Číslo položky: 1689

Zoubek Olbram (1926 - 2017) : Dívka

Dívka

zlacený slepotisk, 20,5 x 15 cm, sign. vpravo dole, vlevo dole 6/12

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Prodáno za 3 700
Dražba ukončena 28.03.2019, 21:39 h

Číslo položky: 1690

Zoubek Olbram (1926 - 2017) : Astrologie

Astrologie

zlacený slepotisk, 1997, 44,7 x 42 cm, sign. vpravo dole, vlevo dole 3/24

Vyvolávací cena 7 000 Kč
Prodáno za 7 500
Dražba ukončena 28.03.2019, 21:35 h

Číslo položky: 1691

Zoubek Olbram (1926 - 2017) : Faun a Nymfa

Faun a Nymfa

Zlacený slepotisk, 1977, 44,7 x 42 cm, sign. vpravo dole, vlevo dole značeno 6/12

Vyvolávací cena 7 000 Kč
Prodáno za 7 000
Dražba ukončena 28.03.2019, 21:40 h

Číslo položky: 1692

Zoubek Olbram (1926 - 2017) : Vítejte II.

Vítejte II.

bronz, 1996, výška 63,5 cm, signováno na plintě. Potvrzení pravosti přiloženo, pravost rovněž potvrzena Nadačním fondem Kmentová - Zoubek.

Vyvolávací cena 150 000 Kč
Prodáno za 170 000
Dražba ukončena 28.03.2019, 21:45 h

Číslo položky: 1693

Zoubek Olbram (1926 - 2017) : Beta pro Karvinou

Beta pro Karvinou

zlacené olovo, 2001, výška 66,5cm, signováno na plintě. Pravost potvrzena Nadačním fondem Kmentová - Zoubek.

Vyvolávací cena 150 000 Kč
Prodáno za 150 000
Dražba ukončena 28.03.2019, 21:50 h

Číslo položky: 1694

Muž s ratolestí

zlacený slepotisk, 29,7 x 20,5 cm, sign. vpravo dole, značeno vlevo dole A.T.

Vyvolávací cena 1 500 Kč
Prodáno za 10 000
Dražba ukončena 16.10.2019, 22:18 h

Číslo položky: 1903

Zoubek Olbram (1926 - 2017) : Eva

Eva

zlacený slepotisk, 21,5 x 15 cm, sign. vpravo dole, vlevo dole A.T.

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Prodáno za 3 700
Dražba ukončena 12.02.2020, 22:18 h

Číslo položky: 2072

Zoubek Olbram (1926 - 2017) : Astronomie

Astronomie

zlacený slepotisk, 21,3 x 15 cm, sign. vpravo dole, vlevo dole A.T.

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Prodáno za 4 900
Dražba ukončena 12.02.2020, 22:41 h

Číslo položky: 2073

Adam, Eva a Had

1992, zlacený cín, výšky 44, 45, 41,5 cm. Signováno na podstavci. Zespodu číslo 37. Pravost potvrzena Nadačním fondem Kmentová - Zoubek. Potvrzení pravosti přiloženo.

Vyvolávací cena 120 000 Kč
Prodáno za 360 000
Dražba ukončena 27.05.2021, 22:21 h

Číslo položky: 2820

Reliéf

zlacený cín, 35 x 35 cm, signováno na rubu. Pravost potvrzena nadačním fondem Kmentová - Zoubek. Potvrzení pravosti přiloženo.

Vyvolávací cena 70 000 Kč
Prodáno za 80 000
Dražba ukončena 27.05.2021, 22:20 h

Číslo položky: 2821

Zoubek Olbram (1926 - 2017) : Ruce podané - Pf 2012

Ruce podané - Pf 2012

slepotisk, 2011, 21 x 15 cm, signováno vpravo dole, rámováno. Ověřeno Nadací Kmentová - Zoubek

Vyvolávací cena 5 000 Kč
Prodáno za 7 500
Dražba ukončena 31.05.2022, 22:43 h

Číslo položky: 3315

Zoubek Olbram (1926 - 2017) : PF 2000

PF 2000

slepotisk, 17 x 15 cm, signováno a popsáno. Pravost potvrzena Nadací Kmentová - Zoubek.

Vyvolávací cena 4 000 Kč
Prodáno za 15 000
Dražba ukončena 08.06.2023, 21:52 h

Číslo položky: 3778

Zoubek Olbram (1926 - 2017) : Pf 2004

Pf 2004

Vyvolávací cena 4 000 Kč
Prodáno za 11 000
Dražba ukončena 08.06.2023, 21:51 h

Číslo položky: 3779

Zoubek Olbram (1926 - 2017) : Pf 2005

Pf 2005

slepotisk, 15 x 15 cm, signováno a popsáno. Pravost potvrzena Nadací Kmentová - Zoubek.

Vyvolávací cena 4 000 Kč
Prodáno za 15 000
Dražba ukončena 08.06.2023, 21:53 h

Číslo položky: 3780

Zoubek Olbram (1926 - 2017) : Pf 2007

Pf 2007

slepotisk, 14,5 x 14,7 cm, signováno a popsáno. Pravost potvrzena Nadací Kmentová - Zoubek.

Vyvolávací cena 4 000 Kč
Prodáno za 7 500
Dražba ukončena 08.06.2023, 21:55 h

Číslo položky: 3781

Zoubek Olbram (1926 - 2017) : Pf 2010

Pf 2010

slepotisk, 15,7 x 15 cm, signováno a popsáno. Pravost potvrzena Nadací Kmentová - Zoubek.

Vyvolávací cena 4 000 Kč
Prodáno za 9 500
Dražba ukončena 08.06.2023, 22:00 h

Číslo položky: 3782

Zoubek Olbram (1926 - 2017) : Postavy, které se podpírají

Postavy, které se podpírají

slepotisk, 1980, 33,5 x 29,5 cm, signováno vpravo dole. Ověřeno Nadací Kmentová - Zoubek

Vyvolávací cena 8 000 Kč
Prodáno za 11 000
Dražba ukončena 14.11.2023, 22:05 h

Číslo položky: 3976

Zoubek Olbram (1926 - 2017) : Spěchající gratulanti

Spěchající gratulanti

slepotisk kolorovaný uhlem, 30,5 x 30 cm, číslováno 13/50, signováno vpravo dole. Na rubu popsáno.  Ověřeno Nadací Kmentová - Zoubek

Vyvolávací cena 10 000 Kč
Prodáno za 15 000

Číslo položky: 3977