Pavel Sukdolák (1925)

Humpolecký rodák Pavel Sukdolák /narodil se 21. září 1925/ se po maturitě na gymnáziu nejprve seznamoval s taji výtvarného řemesla u prof. Cyrila Boudy a poté na grafické speciálce u prof. Vladimíra Silovského. Vedle zvládnutí grafických technik otevřelo umělecké ovzduší ateliéru Pavlovi Sukdolákovi i řadě jeho spolužáků (Ladislav Čepelák, Bedřich Housa, Bohuslav Knobloch či Naděžda Synecká) široké možnosti uplatnění jejich talentu. Po absolutoriu AVU (1950) a po vojenské službě pobyl P.S. ještě čtyři roky (1954-57) u prof. Silovského v aspirantuře.

Sukdolák Pavel (1925) : Červená lastura

Červená lastura

bar. lept, 49 x 47 cm, sign. uprostřed dole Pavel Sukdolák 42/60, rám.

Vyvolávací cena 4 000 Kč
Prodáno za 4 400
Dražba ukončena 27.10.2016, 16:55 h

Číslo položky: 748

Sukdolák Pavel (1925) : PF 94 - 99

PF 94 - 99

6x barevný lept, vše signováno, rámováno

Vyvolávací cena 1 500 Kč
Dražba ukončena 26.05.2017, 18:10 h

Číslo položky: 927

Sukdolák Pavel (1925) : Ilustrace: K.H. Mácha - Máj

Ilustrace: K.H. Mácha - Máj

2x bar lept, 21,3 x 15,2 cm a 21 x 14,8 cm, vlevo dole 4/150, uprostřed dole Pavel Sukdolák

Vyvolávací cena 1 500 Kč
Dražba ukončena 21.11.2017, 21:40 h

Číslo položky: 1097

Sukdolák Pavel (1925) : Cizopasy II.

Cizopasy II.

bar. lept, 57 x 47 cm, sign. uprostřed dole, vlevo pozn., rámováno

Vyvolávací cena 5 000 Kč
Dražba ukončena 03.05.2018, 19:00 h

Číslo položky: 1317

Sukdolák Pavel (1925) : Rybí nocturno

Rybí nocturno

bar. lept, 20 x 13,3 cm, sign. a značeno 46/130 uprostřed dole

Vyvolávací cena 500 Kč
Prodáno za 500
Dražba ukončena 27.03.2019, 21:40 h

Číslo položky: 1637

Sukdolák Pavel (1925) : Traviata

Traviata

bar. lept, 1998, 29,8 x 20,3 cm, sign. dole uprostřed a značeno 88/100

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Prodáno za 1 100
Dražba ukončena 12.02.2020, 19:18 h

Číslo položky: 2036

Sukdolák Pavel (1925) : Bez názvu

Bez názvu

bar. lept, 29,4 x 19,2 cm, sign. dole uprostřed a značeno 24/100

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Prodáno za 1 400
Dražba ukončena 12.02.2020, 19:23 h

Číslo položky: 2037

Sukdolák Pavel (1925) : Cyklus Živly

Cyklus Živly

4 x bar. lept, Oheň, Voda, Země, Vzduch, 27,7 x 22,3 cm, všechny signovány

Vyvolávací cena 4 000 Kč
Prodáno za 6 300
Dražba ukončena 28.05.2020, 19:50 h

Číslo položky: 2232

Sukdolák Pavel (1925) : Krajina

Krajina

60.léta, bar. lept, 18 x 27 cm, sign. vpravo dole, vlevo dole aut. tisk

Vyvolávací cena 700 Kč
Prodáno za 3 600
Dražba ukončena 07.10.2020, 20:10 h

Číslo položky: 2414

Sukdolák Pavel (1925) : Rybí zpěv

Rybí zpěv

bar. lept, 20,4 x 13,4 cm, sign. a značeno dole uprostřed 91/130

Vyvolávací cena 700 Kč
Prodáno za 800
Dražba ukončena 07.10.2020, 20:15 h

Číslo položky: 2415

Sukdolák Pavel (1925) : Ulita I.

Ulita I.

bar. pastel, 1996, 61 x 49 cm, sign. dole uprostřed, rámováno

Vyvolávací cena 11 000 Kč
Prodáno za 11 000
Dražba ukončena 07.10.2020, 20:20 h

Číslo položky: 2416

Sukdolák Pavel (1925) : Ohlédnutí

Ohlédnutí

2005, 9x bar. lept, 26,6 x 15 cm, vše signováno. Edice Opál, náklad 100 tisků, tento je č.91

Vyvolávací cena 3 000 Kč
Prodáno za 7 000
Dražba ukončena 03.03.2022, 20:40 h

Číslo položky: 3146

Sukdolák Pavel (1925) : Hořící keř

Hořící keř

bar. lept, 55 x 48,5 cm, autorský tisk, signováno dole uprostřed, rámováno

Vyvolávací cena 4 000 Kč
Prodáno za 4 300
Dražba ukončena 31.05.2022, 21:35 h

Číslo položky: 3302

Sukdolák Pavel (1925) : 2x grafika

2x grafika

2 lepty 18,8 x 15,2 cm a 26 x 17 cm, jedna grafika je paspartovaná.

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Prodáno za 2 600
Dražba ukončena 27.02.2023, 21:58 h

Číslo položky: 3538

Sukdolák Pavel (1925) : Hranice stínu

Hranice stínu

bar. lept, 30,5 x 25,5 cm, signováno a číslováno

Vyvolávací cena 1 500 Kč
Prodáno za 3 900
Dražba ukončena 08.06.2023, 19:05 h

Číslo položky: 3747

Sukdolák Pavel (1925) : V pětiúhelníku

V pětiúhelníku

bar. lept, 29,2 x 22,9 cm, signováno, autorský tisk.

Vyvolávací cena 1 800 Kč
Prodáno za 2 300
Dražba ukončena 14.11.2023, 20:24 h

Číslo položky: 3944