Jan Kudláček (1928)

Akademický malíř a grafik Jan Kudláček (narozen v Dolní Dubňany na Moravě) – studoval na Státní grafické škole a na Akademii výtvarných umění v Praze. Zabývá se malbou a grafikou, těžiště jeho práce však spočívá v ilustraci, především dětských knih. Za ně byl mnohokrát oceněn doma i v zahraničí. Zúčastnil se desítek zahraničních a domácích výstav. Žije v Praze.

O kvalitě jeho ilustrační tvorby svědčí i fakt, že si ho mnozí spisovatelé přímo vyžadovali a dokonce i několik spisovatelů se natolik nechalo inspirovat jeho obrázky, že k nim napsali své knihy. Jeho poetické obrázky jsou posly dobré pohody, lásky, porozumění, optimismu a ryzí lidskosti. Je ztělesněním čistého a laskavého ducha svého autora, pro kterého je jeho práce poselstvím i koníčkem.

Kudláček Jan (1928) : Vodníček

Vodníček

Kvaš, 2003, 31 x 23 cm (ve výřezu), sign. uprostřed dole Kudláček, rámováno

Vyvolávací cena 12 000 Kč

Číslo položky: 1035

Kudláček Jan (1928) : Ptáček s myší

Ptáček s myší

kvaš, 1977, 26 x 26 cm, sign. vpravo dole Jan Kudláček, rámováno. Publikovaná ilustrace z knihy Bílá zima (Milena Lukešová, Albatros 1978)

Vyvolávací cena 8 500 Kč

Číslo položky: 1036

Kudláček Jan (1928) : Nastrojený kůž z Vlčnova

Nastrojený kůž z Vlčnova

kvaš, 1990, 26,5 x 26,5 cm, sign. vpravo dole Jan Kudláček. Na rubu název + signatura. Publikovavá ilustrace z knihy Viju, viju věneček (Jiřina Rákosníková, Vyšehrad 1991)

Vyvolávací cena 11 000 Kč

Číslo položky: 1037

Kudláček Jan (1928) : Předjaří

Předjaří

kvaš, 1990, 19 x 39,5 cm, sign. vpravo dole Jan Kudláček, na rubu popis + sign., rámováno. Publikováná ilustrace z knihy Viju, viju věneček (Jiřina Rákosníková, Vyšehrad 1991)

Vyvolávací cena 12 000 Kč

Číslo položky: 1038

Kudláček Jan (1928) : Podzim

Podzim

kvaš, 32,5 x 23 cm, sign. vlevo dole Jan Kudláček, rámováno

Vyvolávací cena 11 000 Kč

Číslo položky: 1039

Kudláček Jan (1928) : Zamykání studánky

Zamykání studánky

kvaš, 2003, 28 x 28 cm, sign. vpravo dole Jan Kudláček, rámováno. Publikovaná kresba na obalu Knihy Studánko Rubínko (Jiřina Rákosníková, Vyšehrad 2004)

Vyvolávací cena 12 000 Kč

Číslo položky: 1040

Kudláček Jan (1928) : Žabičky

Žabičky

kvaš, 23,3 x 22,2 cm, sign. vpravo dole, rámováno. Z pozůstalosti autora

Vyvolávací cena 12 000 Kč

Číslo položky: 1257

Kudláček Jan (1928) : Léto

Léto

kvaš, 21,5 x 18,5 cm, sign. vpravo dole, rámováno. Z pozůstalosti autora

Vyvolávací cena 5 500 Kč

Číslo položky: 1258

Kudláček Jan (1928) : Princezna

Princezna

kvaš, 10 x 13,5 cm, sign. uprostřed dole. Z pozůstalosti autora

Vyvolávací cena 4 000 Kč

Číslo položky: 1259

Kudláček Jan (1928) : Modrásek

Modrásek

kvaš, 15 x 19,8 cm, sign. vlevo dole. Z pozůstalosti autora

Vyvolávací cena 5 500 Kč

Číslo položky: 1260

Kudláček Jan (1928) : Liška na střeše

Liška na střeše

knižní ilustrace, kvaš, 31 x 43 cm, signováno vpravo dole, rámováno.

Vyvolávací cena 12 000 Kč

Číslo položky: 2162

Kudláček Jan (1928) : Stromek s ovocem

Stromek s ovocem

knižní ilustrace, kvaš, 27,5 x 34,5 cm, sign. vpravo dole, rámováno

Vyvolávací cena 7 000 Kč

Číslo položky: 2163

Kudláček Jan (1928) : Motýlek

Motýlek

knižní ilustrace, kvaš, 23 x 23 cm, sign. dole uprostřed, rámováno

Vyvolávací cena 7 000 Kč

Číslo položky: 2164

Kudláček Jan (1928) : Sumec

Sumec

knižní ilustrace, kvaš, 22 x 52 cm, sign. vpravo dole, rámováno

Vyvolávací cena 12 000 Kč

Číslo položky: 2165

Kudláček Jan (1928) : Šnek a brouček

Šnek a brouček

knižní ilustrace, kvaš, 23 x 52 cm, sign. dole uprostřed, rámováno

Vyvolávací cena 10 000 Kč

Číslo položky: 2166

Kudláček Jan (1928) : Princ z Pohádek Tisíce a jedné noci

Princ z Pohádek Tisíce a jedné noci

knižní ilustrace, kvaš, 51 x 23,5 cm, sign. vpravo dole, na rubu popis a razítko, rámováno

Vyvolávací cena 10 000 Kč

Číslo položky: 2167