Josef Jíra (1929 - 2005)

studium na odborné šperkařské škole v Turnově, žák prof. K. Mináře, M. Holého, O. Nejedlého a V. Rady na AVU v Praze, člen Nové skupiny a skupiny M 57; malíř; od 1955 ilustruje, 1958 spoluzakládá tvůrčí skupinu M 57 (L. Karoušek, V. Karoušek, J. Novák, F. Peterka, R. Plachta, M. Preclík, J. Rada, J. Šerých, V. Tesař, M. Truksa);

Jíra Josef (1929 - 2005) : ...u sv. Vojtěcha

...u sv. Vojtěcha

lept s monotypem, 1997, 13,8 x 10 cm, sign. PD J. Jíra 97, LD začátek nečitelný

Vyvolávací cena 1 900 Kč
Prodáno za 1 900
Dražba ukončena 02.10.2014, 13:30 h

Číslo položky: 56

Jíra Josef (1929 - 2005) : Dušičky

Dušičky

olej na plátně, 1969, 40 x 50 cm, sign. vpravo dole J. Jíra 69. Na zadní straně plátna dedikace " Dr. Jiřímu Kotalíkovi J. Jíra, vánoce 1981". Krakeláž v horní části obrazu. Z pozůstalosti Prof. J. Kotalíka.

Vyvolávací cena 55 000 Kč
Prodáno za 60 000
Dražba ukončena 30.04.2015, 14:50 h

Číslo položky: 221

Jíra Josef (1929 - 2005) : Píseň písní

Píseň písní

kolor. lept, 1995, 19,4 x 10,4 cm, sign. vpravo dole J. Jíra 95

Vyvolávací cena 1 200 Kč
Prodáno za 1 200
Dražba ukončena 30.04.2015, 15:00 h

Číslo položky: 223

Jíra Josef (1929 - 2005) : Memento mori

Memento mori

suchá jehla, 1971, 25 x 30 cm, vlevo dole II.-6, vpravo dole dedikace a sign. Josef Jíra 71, rámováno

Vyvolávací cena 6 000 Kč
Prodáno za 6 000
Dražba ukončena 05.11.2015, 12:25 h

Číslo položky: 335

Jíra Josef (1929 - 2005) : Člověk a kůň

Člověk a kůň

suchá jehla, 1974, 35,7 x 28,7 cm, vlevo dole znač. 2, vpravo dole dedikace a sign. Josef Jíra 74, rámováno

Vyvolávací cena 6 500 Kč
Prodáno za 7 000
Dražba ukončena 05.11.2015, 12:30 h

Číslo položky: 336

Jíra Josef (1929 - 2005) : Růže pro krejčovskou pannu

Růže pro krejčovskou pannu

kolor. lept, 1997, 13,5 x 9,7 cm, vlevo dole popis, vpravo dole sign.  J. Jíra 1997

Vyvolávací cena 1 700 Kč
Prodáno za 1 900
Dražba ukončena 25.05.2017, 15:40 h

Číslo položky: 836

Jíra Josef (1929 - 2005) : Dívka s květinou

Dívka s květinou

kolor. lept, 1997, 11,5 x 9 cm, sign. vpravo dole J. Jíra 97, pasp. + sklo

Vyvolávací cena 1 500 Kč
Prodáno za 1 600
Dražba ukončena 25.05.2017, 15:45 h

Číslo položky: 837

Jíra Josef (1929 - 2005) : Rambles Barcelona

Rambles Barcelona

kolor. suchá jehla, 1979, 34 x 43,5 cm, vpravo dole název + sign. Josef Jíra 79, vlevo dole 1/7, pasparta + sklo

Vyvolávací cena 8 000 Kč
Prodáno za 8 000
Dražba ukončena 20.11.2017, 20:25 h

Číslo položky: 1010

Jíra Josef (1929 - 2005) : Ex libris Vladimír Mikule

Ex libris Vladimír Mikule

kolor. suchá jehla, 7 x 5 cm, sign vpravo dole J. Jíra

Vyvolávací cena 900 Kč
Prodáno za 900
Dražba ukončena 20.11.2017, 19:55 h

Číslo položky: 1004

Jíra Josef (1929 - 2005) : K nedožitým 90 tinám J. Seiferta

K nedožitým 90 tinám J. Seiferta

kolor. suchá jehla, 1991, 15 x 9,8 cm, sign.  vpravo dole J. Jíra 91, autorský tisk

Vyvolávací cena 1 500 Kč
Dražba ukončena 20.11.2017, 20:00 h

Číslo položky: 1005

Růže pro krejčovskou pannu

kolor. suchá jehla 15,5 x 9,4 cm, sign. vpravo dole J. Jíra 95, autorský tisk

Vyvolávací cena 1 500 Kč
Prodáno za 1 600
Dražba ukončena 20.11.2017, 20:08 h

Číslo položky: 1006

Jíra Josef (1929 - 2005) : Velikonoce

Velikonoce

kolor. suchá jehla, 15,8 x 10,5 cm, sign. vpravo dole J. Jíra 99, vlevo dole 39/50, autorský tisk

Vyvolávací cena 1 500 Kč
Prodáno za 1 800
Dražba ukončena 20.11.2017, 20:13 h

Číslo položky: 1007

Jíra Josef (1929 - 2005) : Tanec kolem zlatého telete

Tanec kolem zlatého telete

kolor. suchá jehla, 1996, 13,8 x 9,2 cm, dole název a vpravo dole sign J Jíra 96. Autorský tisk

Vyvolávací cena 1 500 Kč
Prodáno za 1 900
Dražba ukončena 20.11.2017, 20:15 h

Číslo položky: 1008

Jíra Josef (1929 - 2005) : La Tartine Paris

La Tartine Paris

kolor. suchá jehla, 1998, 17,8 x 13 cm, dole název a vpravo dole sign. J.Jíra 98. Autorský tisk

Vyvolávací cena 2 000 Kč
Prodáno za 3 500
Dražba ukončena 20.11.2017, 20:35 h

Číslo položky: 1009

Jíra Josef (1929 - 2005) : Krejčovská panna

Krejčovská panna

suchá jehla s monotypem, 2000, 17,6 x 12,8 cm, sign. vpravo dole

Vyvolávací cena 1 600 Kč
Prodáno za 1 600
Dražba ukončena 12.11.2018, 20:45 h

Číslo položky: 1419

Jíra Josef (1929 - 2005) : La Tartine II - Paris

La Tartine II - Paris

suchá jehla s monotypem, 17,7 x 13 cm, sign. vpravo dole, vlevo dole popis

Vyvolávací cena 1 600 Kč
Prodáno za 3 100
Dražba ukončena 12.11.2018, 20:50 h

Číslo položky: 1420

Jíra Josef (1929 - 2005) : Opilý Ikarus

Opilý Ikarus

suchá jehla, 1978, suchá jehla 33 x 26 cm, sign. a dat. vpravo dole, značeno 2/9, uprostřed název, rámováno

Vyvolávací cena 1 500 Kč
Prodáno za 5 100
Dražba ukončena 26.03.2019, 20:15 h

Číslo položky: 1552

Jíra Josef (1929 - 2005) : Stará škola

Stará škola

suchá jehla s monotypem, 1985-6, 20,3 x 26,8 cm, sign. a značeno dole 5/15, popsáno uprostřed, rámováno

Vyvolávací cena 1 500 Kč
Prodáno za 6 000
Dražba ukončena 26.03.2019, 20:23 h

Číslo položky: 1553

Jíra Josef (1929 - 2005) : Hrubá Skála

Hrubá Skála

suchá jehla s monotypem, 1993, 15 x 9,8 cm, sign. a datováno vlevo dole

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Prodáno za 3 800
Dražba ukončena 26.03.2019, 20:28 h

Číslo položky: 1554

Jíra Josef (1929 - 2005) : Humprecht

Humprecht

kolor. suchá jehla, 1993, 15 x 10 cm, sign. vpravo dole

Vyvolávací cena 1 400 Kč
Prodáno za 1 400
Dražba ukončena 15.10.2019, 18:45 h

Číslo položky: 1786

Jíra Josef (1929 - 2005) : Kalvárie (Golgota)

Kalvárie (Golgota)

suchá jehla s akvarelem, 1979, 34 x 44,5 cm, sign. vpravo dole, rámováno, na rubu popis.

Vyvolávací cena 10 000 Kč
Prodáno za 10 000
Dražba ukončena 15.10.2019, 18:50 h

Číslo položky: 1787

Jíra Josef (1929 - 2005) : La Tartin

La Tartin

kolorovaná suchá jehla, 2000, 17,8 x 10,5 cm, sign. vpravo dole, rámováno

Vyvolávací cena 2 500 Kč
Prodáno za 4 100
Dražba ukončena 15.10.2019, 18:55 h

Číslo položky: 1788

Růže pro krejčovskou pannu

kolor. suchá jehla, 1999, 15 x 12,5 cm, sign. vpravo dole, pasp. + rám

Vyvolávací cena 1 500 Kč
Dražba ukončena 11.02.2020, 18:50 h

Číslo položky: 1971

Jíra Josef (1929 - 2005) : Srdce beránkovi

Srdce beránkovi

kolor. suchá jehla, 1997, 9,5 x 8,2 cm, sign. vpravo dole, rám.

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Dražba ukončena 11.02.2020, 18:55 h

Číslo položky: 1972

Jíra Josef (1929 - 2005) : Bar La Tartine

Bar La Tartine

kolor. suchá jehla, 2000, 17,5 x 10,5 cm, sign. vpravo dole, vlevo dole název, rám.

Vyvolávací cena 1 500 Kč
Prodáno za 2 300
Dražba ukončena 11.02.2020, 19:00 h

Číslo položky: 1973

Jíra Josef (1929 - 2005) : Slavnost Jezdců z Apokalypsy

Slavnost Jezdců z Apokalypsy

kolor. suchá jehla, 1998, 20,2 x 13,2 cm, sign. vpravo dole, dedikace vlevo dole, rám.

Vyvolávací cena 2 000 Kč
Prodáno za 4 200
Dražba ukončena 11.02.2020, 19:11 h

Číslo položky: 1974

Jíra Josef (1929 - 2005) : S koníčkem mého dětství

S koníčkem mého dětství

suchá jehla, 1989, 6,5 x 4,8 cm, sign. vpravo dole, na rubu popis + dedikace, rámováno

Vyvolávací cena 600 Kč
Prodáno za 1 100
Dražba ukončena 26.05.2020, 21:20 h

Číslo položky: 2127

Jíra Josef (1929 - 2005) : Krmení koně

Krmení koně

linoryt, 1978, 12,3 x 16,1 cm, sign. vpravo dole

Vyvolávací cena 500 Kč
Prodáno za 2 100
Dražba ukončena 26.05.2020, 21:40 h

Číslo položky: 2128

Jíra Josef (1929 - 2005) : Svěcení květin

Svěcení květin

bar. litografie, 1980, 14,5 x 10,5 cm, sign. vpravo dole, rámováno

Vyvolávací cena 700 Kč
Dražba ukončena 26.05.2020, 21:42 h

Číslo položky: 2129

Jíra Josef (1929 - 2005) : Váhy

Váhy

kolor. suchá jehla, 1994, 29,5 x 20,7 cm, sign. vpravo dole, rámováno

Vyvolávací cena 5 000 Kč
Prodáno za 10 000
Dražba ukončena 26.05.2020, 21:38 h

Číslo položky: 2130

Jíra Josef (1929 - 2005) : Letařovická deska

Letařovická deska

bar. litografie, 1992, 17 x 14,8 cm, signováno pravo dole, rámováno. Na rubu popsáno.

Vyvolávací cena 1 500 Kč
Prodáno za 2 200

Číslo položky: 2131

Jíra Josef (1929 - 2005) : Rembles - Barcelona

Rembles - Barcelona

1979, kolor. suchá jehla, 34 x 43 cm, sign. + popis vlevo dole, značeno 1/7, rámováno. Drobné vodní skvrny.

Vyvolávací cena 10 000 Kč
Prodáno za 13 000
Dražba ukončena 06.10.2020, 18:00 h

Číslo položky: 2317

Jíra Josef (1929 - 2005) : Růže pro beránka

Růže pro beránka

kolor. suchá jehla, 8,8 x 6,8 cm, sign. vpravo dole, rámováno

Vyvolávací cena 1 200 Kč
Prodáno za 1 700
Dražba ukončena 06.10.2020, 18:05 h

Číslo položky: 2319

Jíra Josef (1929 - 2005) : Ex libris

Ex libris

kolor. suchá jehla, 10 x 6,8 cm, sign. vpravo dole, dedikace. Rámováno

Vyvolávací cena 1 500 Kč
Prodáno za 1 800
Dražba ukončena 06.10.2020, 18:10 h

Číslo položky: 2320

Jíra Josef (1929 - 2005) : Zastavení

Zastavení

1997, kolor. suchá jehla, 14 x 10,4 cm, sign. vpravo dole, rámováno

Vyvolávací cena 1 500 Kč
Prodáno za 2 100
Dražba ukončena 06.10.2020, 18:15 h

Číslo položky: 2321

Jíra Josef (1929 - 2005) : Beránek Boží

Beránek Boží

1994, kolor. suchá jehla, 12,7 x 7,8 cm, sign. vpravo dole, rámováno

Vyvolávací cena 1 500 Kč
Prodáno za 1 700
Dražba ukončena 06.10.2020, 18:20 h

Číslo položky: 2322

Velikonoce

1993, kolor. suchá jehla, 15 x 9,7 cm, sign. vpravo dole, rámováno

Vyvolávací cena 1 500 Kč
Dražba ukončena 06.10.2020, 18:28 h

Číslo položky: 2323

Jíra Josef (1929 - 2005) : 3 x grafika

3 x grafika

3x litografie 10,5 x 15, 2 signované a použité jako pohlednice (prošlé poštou) na rubu text psaný J. Jírou

Vyvolávací cena 1 500 Kč
Dražba ukončena 06.10.2020, 18:30 h

Číslo položky: 2324

Jíra Josef (1929 - 2005) : List pro štěstí

List pro štěstí

1979, dopis s kolor. suchou jehlou, 11,8 x 8,8 cm, sign. vpravo dole

Vyvolávací cena 1 200 Kč
Prodáno za 2 100
Dražba ukončena 06.10.2020, 18:35 h

Číslo položky: 2325

Jíra Josef (1929 - 2005) : Sv. Jiří

Sv. Jiří

1992, kolor. s.j., 10,5 x 7,5 cm, sign. vpravo dole

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Prodáno za 1 400
Dražba ukončena 06.10.2020, 18:40 h

Číslo položky: 2326

Jíra Josef (1929 - 2005) : Poslední večeře

Poslední večeře

1984, kolor. suchá jehla, 29,5 x 44 cm, sign. vpravo dole, dole uprostřed název, rámováno.
Na rubu autorův přípis

Vyvolávací cena 8 000 Kč
Prodáno za 13 000
Dražba ukončena 06.10.2020, 18:45 h

Číslo položky: 2327

Jíra Josef (1929 - 2005) : PF 1994

PF 1994

kolor. lept - poslaný jako pohlednice, 11,7 x 7,8 cm, sign. vpravo dole, vlevo dole popis

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Dražba ukončena 02.02.2021, 19:35 h

Číslo položky: 2487

Jíra Josef (1929 - 2005) : Svatební košile

Svatební košile

1988, kolor. suchá jehla, 13 x 9,5 cm, sign. vpravo dole, rámováno

Vyvolávací cena 1 600 Kč
Prodáno za 2 300
Dražba ukončena 25.05.2021, 21:30 h

Číslo položky: 2695

Jíra Josef (1929 - 2005) : Muž s houslemi

Muž s houslemi

2001, suchá jehla, 11,5 x 8,5 cm, sign. vpravo dole, rámováno.

Vyvolávací cena 1 300 Kč
Prodáno za 2 300
Dražba ukončena 25.05.2021, 21:35 h

Číslo položky: 2696

Jíra Josef (1929 - 2005) : 2x linoryt

2x linoryt

Muž s rybou, 14,5 x 9,8 cm, signováno
Muž a kůň, 1979, 12,7 x 16,2 cm, signováno

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Prodáno za 1 700
Dražba ukončena 25.05.2021, 21:40 h

Číslo položky: 2697

Jíra Josef (1929 - 2005) : Rekviem II.

Rekviem II.

suchá jehla s monotypem, 42 x 29,5 cm, signováno vpravo dole, vlevo dole název, rámováno

Vyvolávací cena 7 000 Kč
Prodáno za 13 000
Dražba ukončena 25.10.2021, 21:29 h

Číslo položky: 2863

Opilý Ikarus

1978, suchá jehla, 33 x 26 cm, sign. vpravo dole, vlevo dole název, pasparta.

Vyvolávací cena 5 000 Kč
Prodáno za 8 500
Dražba ukončena 25.10.2021, 21:25 h

Číslo položky: 2864

Jíra Josef (1929 - 2005) : Dům českých bratří

Dům českých bratří

suchá jehla s monotypem, 2003, 31 x 29,7 cm, sign. vpravo dole, vlevo dole název, rámováno

Vyvolávací cena 5 000 Kč
Prodáno za 8 000
Dražba ukončena 25.10.2021, 21:30 h

Číslo položky: 2865

Jíra Josef (1929 - 2005) : Pstruh

Pstruh

suchá jehla, 1982, 16,7 x 13,5 cm, sign. vpravo dole, pasparta + sklo. Grafika mírně zvlněna.

Vyvolávací cena 1 500 Kč
Prodáno za 3 100
Dražba ukončena 25.10.2021, 21:35 h

Číslo položky: 2866

Jíra Josef (1929 - 2005) : Velikonoční motiv

Velikonoční motiv

1967, olej na plátně, 39,5 x 24,5 cm, signováno vpravo dole + přípis - Lubošovi, na rubu popsáno autorem, rámováno

Vyvolávací cena 40 000 Kč
Prodáno za 85 000
Dražba ukončena 02.03.2022, 20:55 h

Číslo položky: 3088

Jíra Josef (1929 - 2005) : Křížová cesta - soutisk grafik

Křížová cesta - soutisk grafik

1992, 14 barevných litografií, celkový rozměr 25,5 x 65 cm, signováno vpravo dole + přípis, rámováno

Vyvolávací cena 7 000 Kč
Prodáno za 16 000
Dražba ukončena 02.03.2022, 21:00 h

Číslo položky: 3089

Jíra Josef (1929 - 2005) : Růže pro koníka

Růže pro koníka

suchá jehla s monotypem, 1994, 13,8 x 11,9 cm, signováno

Vyvolávací cena 2 000 Kč
Dražba ukončena 02.03.2022, 21:05 h

Číslo položky: 3090

Jíra Josef (1929 - 2005) : Kolotoč

Kolotoč

suchá jehla s monotypem, 1999, 19,8 x 15,7 cm, signováno

Vyvolávací cena 2 500 Kč
Prodáno za 3 600
Dražba ukončena 02.03.2022, 21:10 h

Číslo položky: 3091

Jíra Josef (1929 - 2005) : Dům pana Prouzy

Dům pana Prouzy

suchá jehla, 1992, 16,1 x 22,3 cm, signováno vpravo dole

Vyvolávací cena 2 000 Kč
Dražba ukončena 02.03.2022, 21:15 h

Číslo položky: 3092

Jíra Josef (1929 - 2005) : Koníček bílý

Koníček bílý

suchá jehla, 1997, 19,5 x 15,7 cm, signováno vpravo dole

Vyvolávací cena 2 000 Kč
Dražba ukončena 02.03.2022, 21:20 h

Číslo položky: 3093

Jíra Josef (1929 - 2005) : Vyhnání z Ráje

Vyhnání z Ráje

suchá jehla s monotypem, 1983, 20,6 x 13,3 cm, signováno vpravo dole

Vyvolávací cena 2 500 Kč
Prodáno za 6 500
Dražba ukončena 02.03.2022, 21:25 h

Číslo položky: 3094

Jíra Josef (1929 - 2005) : 2x grafika

2x grafika

2x litografie 15 x 10,3 cm, 11,4 x 7,8 cm, obě signovány. Jedna použitá jako autorská pohlednice

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Dražba ukončena 02.03.2022, 21:33 h

Číslo položky: 3095

Jíra Josef (1929 - 2005) : Ukřižování

Ukřižování

suchá jehla, 1980, 9,8 x 8 cm, signováno vpravo dole + věnování. Světelná skvrna na grafice

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Dražba ukončena 02.03.2022, 21:35 h

Číslo položky: 3096

Jíra Josef (1929 - 2005) : Setkání

Setkání

kolor. suchá jehla, 19,5 x 14 cm, signováno, volný list.

Vyvolávací cena 2 000 Kč
Prodáno za 2 400
Dražba ukončena 09.11.2022, 19:35 h

Číslo položky: 3385

Jíra Josef (1929 - 2005) : Malířský stojan

Malířský stojan

bar. suchá jehla, 1995, 19,5 x 14 cm, signováno, volný list

Vyvolávací cena 2 000 Kč
Prodáno za 2 700
Dražba ukončena 09.11.2022, 19:40 h

Číslo položky: 3386