Adolf Born (1930 - 2016)

grafik, malíř, karikaturista, animátor, režisér animovaných filmů a ilustrátor knih. Narodil se v Českých Velenicích. V letech 1949 – 1950 studoval výtvarnou výchovu na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy. V následujícím období, 1950 – 1955, studoval na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Byl studentem profesora Antonína Pelce.
Adolf Born je členem Sdružení českých umělců a grafiků Hollar.

Born Adolf  (1930 - 2016) : Tuleň

Tuleň

kresba tuší, 60.léta, 27 x 19 cm ve výřezu, sign. PD A Born, rámováno. Publikováno v časopisu Světová literatura

Vyvolávací cena 6 000 Kč
Prodáno za 6 500
Dražba ukončena 02.10.2014, 09:35 h

Číslo položky: 8

Born Adolf  (1930 - 2016) : Větrné dcery moře

Větrné dcery moře

kresba tuší, 60.léta, 26 x 18 cm ve výřezu, sign. PD A Born, rámováno. Publikováno v časopisu Světová literatura.

Vyvolávací cena 5 500 Kč
Prodáno za 5 500
Dražba ukončena 02.10.2014, 09:40 h

Číslo položky: 9

Born Adolf  (1930 - 2016) : Symfonie

Symfonie

kresba tuší, 60.léta, 24,5 x 16,5 cm ve výřezu, sign. PD A Born. Publikováno v časopise Světová literatura.

Vyvolávací cena 6 000 Kč
Prodáno za 7 000
Dražba ukončena 02.10.2014, 09:45 h

Číslo položky: 10

Born Adolf  (1930 - 2016) : Commedia dell´arte

Commedia dell´arte

bar. litografie, 1983, 49 x 37,8 cm, značeno vlevo dole 31/70, sign. vpravo dole A. Born, zadní strana popis autorem

Vyvolávací cena 11 500 Kč
Prodáno za 14 500
Dražba ukončena 30.04.2015, 11:15 h

Číslo položky: 177

Born Adolf  (1930 - 2016) : Malá sobota

Malá sobota

kresba tuší, 1981, 24,5 x 15 cm, sign. vpravo dole A Born. Ilustrace k povídce Irwina Shawa, reprodukováno ve Světové literatuře I./82, str. 45

Vyvolávací cena 5 900 Kč
Prodáno za 6 400
Dražba ukončena 30.04.2015, 11:25 h

Číslo položky: 179

Malá sobota

kresba tuší, 1981, 24,5 x 16 cm, sign. vpravo dole A Born. Ilustrace k povídce Irwina Shawa. Reprodukováno ve Světové literatuře I./82, str. 61

Vyvolávací cena 5 900 Kč
Prodáno za 6 400
Dražba ukončena 30.04.2015, 11:30 h

Číslo položky: 180

Born Adolf  (1930 - 2016) : Gurmán

Gurmán

bar. serigrafie, 28 x 18,5 cm, sign. uprostřed dole, A Born, paspartováno

Vyvolávací cena 2 900 Kč
Prodáno za 4 500
Dražba ukončena 05.11.2015, 10:03 h

Číslo položky: 306

Born Adolf  (1930 - 2016) : Velké srdce

Velké srdce

bar. serigrafie, 28 x 18,5 cm, sign. vpravo dole A Born, paspartováno

Vyvolávací cena 2 900 Kč
Prodáno za 3 000
Dražba ukončena 05.11.2015, 10:05 h

Číslo položky: 307

Born Adolf  (1930 - 2016) : Přistání Toulouse Lautreca v Moulin Rouge

Přistání Toulouse Lautreca v Moulin Rouge

bar. litografie, 53,5 x 38 cm, vlevo dole 3/95, sign. vpravo dole A Born

Vyvolávací cena 11 000 Kč
Prodáno za 11 000
Dražba ukončena 28.04.2016, 09:50 h

Číslo položky: 454

Born Adolf  (1930 - 2016) : Sultán Mustafa III. v polním ležení

Sultán Mustafa III. v polním ležení

lept, 28 x 21,7 cm, vlevo dole 21/75, sign. vpravo dole A Born

Vyvolávací cena 6 000 Kč
Prodáno za 6 000
Dražba ukončena 28.04.2016, 09:55 h

Číslo položky: 455

Born Adolf  (1930 - 2016) : Rudolf II. v kabinetu kuriozit

Rudolf II. v kabinetu kuriozit

bar. litografie, 49,5 x 40 cm, sign. uprostřed dole A Born

Vyvolávací cena 11 000 Kč
Prodáno za 11 000
Dražba ukončena 28.04.2016, 10:00 h

Číslo položky: 456

Born Adolf  (1930 - 2016) : Pravda o Prodané nevěstě

Pravda o Prodané nevěstě

bar. litografie, 65 x 49 cm, vlevo dole 22/90, sign. vpravo dole A Born

Vyvolávací cena 11 000 Kč
Prodáno za 11 000
Dražba ukončena 28.04.2016, 10:05 h

Číslo položky: 457

Born Adolf  (1930 - 2016) : Únos

Únos

bar. serigrafie, 28 x 18,5 cm, sign. uprostřed dole A Born, paspartováno

Vyvolávací cena 2 900 Kč
Prodáno za 3 000
Dražba ukončena 28.04.2016, 10:10 h

Číslo položky: 458

Born Adolf  (1930 - 2016) : Příběh sňatkového podvodníka

Příběh sňatkového podvodníka

akvarel, 1994, 29,5 x 21 cm, sign. vpravo nahoře A Born 94, rámováno, na rubu popis autorem.

Vyvolávací cena 40 000 Kč
Prodáno za 67 000
Dražba ukončena 26.10.2016, 14:40 h

Číslo položky: 631

Born Adolf  (1930 - 2016) : Alegorický vůz

Alegorický vůz

bar. litografie, 35,5 x 45,5 cm, vpravo dole sign. A. Born, vlevo dole 38/90

Vyvolávací cena 11 000 Kč
Prodáno za 11 000
Dražba ukončena 26.10.2016, 14:45 h

Číslo položky: 632

Born Adolf  (1930 - 2016) : Pomoc v nouzi

Pomoc v nouzi

bar. lito, 43 x 19,5 cm, sign. vpravo dole A Born, vlevo dole 69/95, rámováno

Vyvolávací cena 7 000 Kč
Prodáno za 11 500
Dražba ukončena 26.10.2016, 14:56 h

Číslo položky: 633

Born Adolf  (1930 - 2016) : Plavba do lepších zítřků

Plavba do lepších zítřků

lito s podtiskem, sign. vpravo dole A Born, 11 x 22 cm, vlevo dole 8/90, rámováno

Vyvolávací cena 3 000 Kč
Prodáno za 3 000
Dražba ukončena 26.10.2016, 14:55 h

Číslo položky: 634

Born Adolf  (1930 - 2016) : Melancholia

Melancholia

bar. litografie, 47 x 65 cm, sign. vpravo dole A Born, vlevo dole 64/93

Vyvolávací cena 12 000 Kč
Prodáno za 15 000
Dražba ukončena 26.10.2016, 15:05 h

Číslo položky: 636

Born Adolf  (1930 - 2016) : Zima

Zima

komb. technika, 32,5 x 39 cm, rámováno. Pravost potvrzena paní E. Bornovou

Vyvolávací cena 1 500 Kč
Prodáno za 5 500
Dražba ukončena 26.10.2016, 15:10 h

Číslo položky: 637

Born Adolf  (1930 - 2016) : Jaro

Jaro

Vyvolávací cena 1 500 Kč
Prodáno za 7 300
Dražba ukončena 26.10.2016, 15:15 h

Číslo položky: 638

Born Adolf  (1930 - 2016) : Léto

Léto

Vyvolávací cena 1 500 Kč
Prodáno za 6 600
Dražba ukončena 26.10.2016, 15:20 h

Číslo položky: 639

Born Adolf  (1930 - 2016) : Zima II.

Zima II.

Vyvolávací cena 1 500 Kč
Prodáno za 11 000
Dražba ukončena 26.10.2016, 15:34 h

Číslo položky: 640

Born Adolf  (1930 - 2016) : Zima III.

Zima III.

komb. technika, 26 x 37 cm, paspartováno. Poškozeno, rozpitá tuš. Pravost potvrzena paní E. Bornovou

Vyvolávací cena 500 Kč
Prodáno za 4 800
Dražba ukončena 26.10.2016, 15:33 h

Číslo položky: 641

Born Adolf  (1930 - 2016) : Paris

Paris

serigrafie, 28,5 x 19,5 cm, sign. vpravo dole A Born, pasparta a sklo

Vyvolávací cena 3 500 Kč
Prodáno za 6 000
Dražba ukončena 25.05.2017, 13:51 h

Číslo položky: 813

Born Adolf  (1930 - 2016) : Holandský malíř

Holandský malíř

serigrafie, 15 x 10 cm, vpravo dole sign. 44/200 A Born

Vyvolávací cena 1 500 Kč
Dražba ukončena 20.11.2017, 17:35 h

Číslo položky: 976

Born Adolf  (1930 - 2016) : Cizokrajný mudrc

Cizokrajný mudrc

bar. litografie, 19,5 x 13 cm (výřez), sign. vpravo nahoře A Born

Vyvolávací cena 2 500 Kč
Prodáno za 3 500
Dražba ukončena 20.11.2017, 17:40 h

Číslo položky: 977

Born Adolf  (1930 - 2016) : Alpský šumař

Alpský šumař

bar. litografie, 19,5 x 13 cm (výřez), sign. vpravo nahoře

Vyvolávací cena 2 500 Kč
Prodáno za 3 900
Dražba ukončena 20.11.2017, 17:45 h

Číslo položky: 978

Born Adolf  (1930 - 2016) : Plakát na expozici v zámku Kratochvíle

Plakát na expozici v zámku Kratochvíle

ofset, 1981, 66,3 x 47,7 cm, sign. vpravo dole, počet výtisků 500 ks, vydal Krátký film Praha

Vyvolávací cena 500 Kč
Prodáno za 500
Dražba ukončena 01.05.2018, 18:10 h

Číslo položky: 1369

Born Adolf  (1930 - 2016) : Zdvořilý poutník

Zdvořilý poutník

bar. litografie, 2002, 33 x 48,5 cm, sign. vpravo dole, autorský tisk, uprostřed dole přípis, rámováno

Vyvolávací cena 9 000 Kč
Prodáno za 18 000
Dražba ukončena 26.03.2019, 18:00 h

Číslo položky: 1524

Born Adolf  (1930 - 2016) : Potulný malíř

Potulný malíř

litografie s podtiskem, 13,4 x 18,8 cm, sign. a značeno vlevo nahoře, 71/200, pasparta + sklo

Vyvolávací cena 2 000 Kč
Dražba ukončena 26.03.2019, 18:05 h

Číslo položky: 1525

Born Adolf  (1930 - 2016) : Mach a Šebestová

Mach a Šebestová

dvě fáze ze seriálu "Utržené sluchátko", 13,5 x 11,5 cm

Vyvolávací cena 500 Kč
Prodáno za 3 200
Dražba ukončena 26.03.2019, 18:19 h

Číslo položky: 1526

Born Adolf  (1930 - 2016) : Plakát

Plakát

Plakát k otevření stálé expozice kresleného a loutkového filmu na zámku Kratochvíle v roce 1981. 68 x 48 cm, dodatečně sign. autorem v roce 2011. Vydal Krátký film Praha v nákladu 1000 ks.

Vyvolávací cena 500 Kč
Dražba ukončena 26.03.2019, 18:24 h

Číslo položky: 1527

Born Adolf  (1930 - 2016) : Čapkovy povídky

Čapkovy povídky

bar. litografie, 30 x 21 cm, sign. vlevo nahoře

Vyvolávací cena 1 500 Kč
Prodáno za 5 500
Dražba ukončena 14.10.2019, 20:00 h

Číslo položky: 1734

Čapkovy povídky

bar. litografie, 1995, 30 x 21 cm, sign. vpravo nahoře

Vyvolávací cena 1 500 Kč
Prodáno za 5 500
Dražba ukončena 14.10.2019, 20:05 h

Číslo položky: 1735

Čapkovy povídky

Vyvolávací cena 1 500 Kč
Prodáno za 6 000
Dražba ukončena 14.10.2019, 20:13 h

Číslo položky: 1736

Born Adolf  (1930 - 2016) : Evropa

Evropa

serigrafie s podtiskem, 20,5 x 15 cm, signováno dole uprostřed

Vyvolávací cena 800 Kč
Prodáno za 2 100
Dražba ukončena 10.02.2020, 20:05 h

Číslo položky: 1930

Born Adolf  (1930 - 2016) : Jak básníci přicházejí o iluze

Jak básníci přicházejí o iluze

Fáze z anim. titulků k filmu, 1984, 12,5 x 16 cm.

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Prodáno za 2 100
Dražba ukončena 10.02.2020, 20:13 h

Číslo položky: 1931

Born Adolf  (1930 - 2016) : Brož s rytým křišťálem (navrhl A. Born)

Brož s rytým křišťálem (navrhl A. Born)

3 x 4 cm, 14 karátové zlato, křišťál, punc. Vydala Lyra Pragensis.

Vyvolávací cena 10 000 Kč
Prodáno za 16 000
Dražba ukončena 10.02.2020, 20:15 h

Číslo položky: 1932

Born Adolf  (1930 - 2016) : AIR INDIA

AIR INDIA

3x tempera, tuš, á 7,3 x 9,8 cm. Nesignováno, sklo, pasparta. Pravost potvrdila paní Emma Bornová.

Vyvolávací cena 5 000 Kč
Prodáno za 7 000
Dražba ukončena 10.02.2020, 20:23 h

Číslo položky: 1933

Plakát

Vyvolávací cena 500 Kč
Prodáno za 600
Dražba ukončena 26.05.2020, 17:45 h

Číslo položky: 2085

Born Adolf  (1930 - 2016) : Jerome Klapka

Jerome Klapka

suchá jehla, 33 x 23,7 cm, autorský tisk, list poškozen a restaurován, signováno. Vydala Lyra Pragensis

Vyvolávací cena 5 000 Kč
Prodáno za 16 000
Dražba ukončena 26.05.2020, 17:55 h

Číslo položky: 2087

Born Adolf  (1930 - 2016) : Don Quijote

Don Quijote

1991, akvarel, 40 x 35 cm, sign. v levé horní části, rámováno.

Vyvolávací cena 110 000 Kč
Prodáno za 190 000
Dražba ukončena 05.10.2020, 19:16 h

Číslo položky: 2279

Born Adolf  (1930 - 2016) : 2x grafika

2x grafika

Exlibris Lode Deurinck, bar. litografie, 16,2 x 8,2 cm, sign. vpravo dole, autorský tisk
Evropa, serigrafie, 10,6 x 21,2 cm, sign. vpravo dole

Vyvolávací cena 2 500 Kč
Prodáno za 2 700
Dražba ukončena 05.10.2020, 19:10 h

Číslo položky: 2318

Born Adolf  (1930 - 2016) : 3x PF

3x PF

Novoročenky tiskaře T. Svobody, serigrafie, 3x 10,7 x 21 cm.

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Dražba ukončena 02.02.2021, 17:32 h

Číslo položky: 2460

Born Adolf  (1930 - 2016) : Salome

Salome

bar. litografie, 48,5 x 37,5 cm, sign. vpravo dole, číslováno 15/70, rámováno

Vyvolávací cena 15 000 Kč
Prodáno za 36 000
Dražba ukončena 27.05.2021, 19:06 h

Číslo položky: 2665

Born Adolf  (1930 - 2016) : Vánoce

Vánoce

akvarel, 26,5 x 18 cm, sign. vpravo dole, rámováno, muzeální sklo. Konzultováno s pí. E. Bornovou.

Vyvolávací cena 60 000 Kč
Prodáno za 140 000
Dražba ukončena 25.10.2021, 18:48 h

Číslo položky: 2832

Born Adolf  (1930 - 2016) : Fakír

Fakír

bar. lept, 27,7 x 10 cm, signováno vpravo dole, rámováno

Vyvolávací cena 4 000 Kč
Prodáno za 8 000
Dražba ukončena 01.03.2022, 22:19 h

Číslo položky: 3046

Born Adolf  (1930 - 2016) : Strom vyjímečných

Strom vyjímečných

lept, 33 x 23,8 cm, sign. vpravo dole, čís. 94/200, uprostřed dole slepotisk Lyry Pragensis

Vyvolávací cena 9 000 Kč
Prodáno za 12 000
Dražba ukončena 01.03.2022, 22:18 h

Číslo položky: 3047

Born Adolf  (1930 - 2016) : Franz Josef na cestách

Franz Josef na cestách

bar. litografie, 36,5 x 49 cm, signováno vpravo dole, číslováno 67/70. rámováno

Vyvolávací cena 14 000 Kč
Prodáno za 36 000
Dražba ukončena 30.05.2022, 21:38 h

Číslo položky: 3226

Born Adolf  (1930 - 2016) : Na Vyjížďce

Na Vyjížďce

bar. litografie, 46 x 65 cm, autorský tisk, signováno vpravo dole, uprostřed popis autorem. Na okraji papíru, mimo tiskovou plochu, černá skvrna od tiskové barvy.

Vyvolávací cena 15 000 Kč
Prodáno za 32 000
Dražba ukončena 30.05.2022, 21:43 h

Číslo položky: 3227

Born Adolf  (1930 - 2016) : 2x PF

2x PF

2x serigrafie, 21,5 x 10,4 cm, obě signovány

Vyvolávací cena 800 Kč
Prodáno za 800
Dražba ukončena 30.05.2022, 21:45 h

Číslo položky: 3228

Born Adolf  (1930 - 2016) : Veselá společnost

Veselá společnost

bar. serigrafie, 25 x 25 cm, 79/100, signováno vpravo dole

Vyvolávací cena 3 000 Kč
Prodáno za 4 000
Dražba ukončena 09.11.2022, 18:50 h

Číslo položky: 3376

Born Adolf  (1930 - 2016) : Na koštěti

Na koštěti

barevný lept, 25,5 x 17,7 cm, 24/60, signováno, rámováno

Vyvolávací cena 8 000 Kč
Prodáno za 15 000
Dražba ukončena 09.11.2022, 18:58 h

Číslo položky: 3377

Born Adolf  (1930 - 2016) : Malá čarodějka

Malá čarodějka

tuš + akvarel, 57 x 40 cm, kresba k publikovanému plakátu. Signováno vpravo dole. Na rubu signovano autorem. Pravý hohrní okraj lehce ohnutý. Na pravém okraji skvrna od lepenky nezasahující do kresby. Na dolním okraji natrženo a podlepeno - nezasahuje do kresby.

Vyvolávací cena 80 000 Kč
Prodáno za 260 000
Dražba ukončena 09.11.2022, 19:00 h

Číslo položky: 3378

Born Adolf  (1930 - 2016) : Pozdrav vlámským mistrům

Pozdrav vlámským mistrům

bar. litografie, 40,5 x 30 cm, 8/70, signováno vpravo dole, rámováno

Vyvolávací cena 10 000 Kč
Prodáno za 32 000
Dražba ukončena 27.02.2023, 22:05 h

Číslo položky: 3540

Born Adolf  (1930 - 2016) : Prsten

Prsten

Velikost 62, 18 karátové zlato, křišťál, punc, mistrovská značka zlatníka (J.M v oválu). Vytvořeno v jediném kusu podle návrhu A. Borna pro předsedu Lyry Pragensis. 70. léta minulého století. Konzultováno s manželkou A. Borna Emou Bornovou.

Vyvolávací cena 14 000 Kč
Prodáno za 36 000
Dražba ukončena 27.02.2023, 22:22 h

Číslo položky: 3541

Born Adolf  (1930 - 2016) : K 30. výročí divadla Na Zábradlí

K 30. výročí divadla Na Zábradlí

bar. serigrafie, 22,5 x 15,5 cm, 131/200, signováno. Volný list

Vyvolávací cena 4 000 Kč
Prodáno za 4 500
Dražba ukončena 07.06.2023, 17:55 h

Číslo položky: 3631

Born Adolf  (1930 - 2016) : Rychlobruslení v řídce obydlené krajině

Rychlobruslení v řídce obydlené krajině

bar. litografie, 1985, 38 x 48,5 cm, signováno vpravo dole, číslováno 14/70

Vyvolávací cena 14 000 Kč
Prodáno za 34 000
Dražba ukončena 07.06.2023, 18:06 h

Číslo položky: 3632