Oldřich Kulhánek (1940 - 2013)

malíř, grafik, ilustrátor, scénograf a pedagog. Stal se autorem grafické podoby současných českých bankovek a vytvořil mnoho českých poštovních známek. Roku 1958 byl přijat na VŠUP Praha do ateliéru grafiky prof. Karla Svolinského (1896–1986). Studia dokončil v roce 1964. Profesionální dráhu začal svojí diplomovou prací, ilustracemi knihy veršů Vladimíra Holana Sen. První samostatnou výstavu měl roku 1968 v Galerii mladých v Praze společně s malířem Janem Krejčím.

Kulhánek Oldřich (1940 - 2013) : Faust a Markéta

Faust a Markéta

litografie, 2007, 23,7 x 14 cm, sign. PD I./20/35 Oldřich Kulhánek 07

Vyvolávací cena 4 800 Kč

Číslo položky: 74

Kulhánek Oldřich (1940 - 2013) : Hudební zátiší

Hudební zátiší

bar. lept, 1989, 83 x 52,5 cm, vlevo dole II. 11/70, sign. vpravo dole Oldřich Kulhánek 1989

Vyvolávací cena 16 000 Kč

Číslo položky: 502

Kulhánek Oldřich (1940 - 2013) : Hommage Guiseppe Arcimboldo

Hommage Guiseppe Arcimboldo

bar. lept, 1989, 83 x 52,5 cm, vlevo dole 42/70, sign. vpravo dole Oldřich Kulhánek 1989

Vyvolávací cena 16 000 Kč

Číslo položky: 503

Kulhánek Oldřich (1940 - 2013) : Alchymia

Alchymia

Vyvolávací cena 16 000 Kč

Číslo položky: 504

Kulhánek Oldřich (1940 - 2013) : Astronomia

Astronomia

Vyvolávací cena 16 000 Kč

Číslo položky: 505

Kulhánek Oldřich (1940 - 2013) : Apoteóza Rudolfa II.

Apoteóza Rudolfa II.

bar. lept, 1989, 83 x 52,5 cm, vlevo dole II. 14/70, sign. vpravo dole Oldřich Kulhánek 1989

Vyvolávací cena 16 000 Kč

Číslo položky: 506

Kulhánek Oldřich (1940 - 2013) : Omaggio al pittori Rudolfini

Omaggio al pittori Rudolfini

Vyvolávací cena 16 000 Kč

Číslo položky: 507

Kulhánek Oldřich (1940 - 2013) : Erotické hrátky - kompletní soubor

Erotické hrátky - kompletní soubor

7 x suchá jehla, 1995, á 29,8 x 19,5 cm, vlevo dole 45/100, sign. uprostřed dole Oldřich Kulhánek 1995, původní kazeta

Vyvolávací cena 52 000 Kč

Číslo položky: 508

Kulhánek Oldřich (1940 - 2013) : Prohibita - kompletní soubor

Prohibita - kompletní soubor

unikátní soubor 13 leptů z let 1967-71. Formát souboru 70 x 49,5 cm. Desky zmíněných leptů, kvůli nimž byl O. K. věžněn a perzekuován, byly skrývány před StB. Po 28 letech byly tyto grafiky zrekonstruovány a vytištěny Vl. Bujárkem ml. v počtu 30 ks. Tento výtisk značen II./19/30

Vyvolávací cena 90 000 Kč

Číslo položky: 509

Kulhánek Oldřich (1940 - 2013) : Zdraví

Zdraví

bar. litografie, 2003, 28 x 19 cm, sign. uprostřed dole 2/95, Oldřich Kulhánek, rámováno

Vyvolávací cena 2 500 Kč

Číslo položky: 696

Kulhánek Oldřich (1940 - 2013) : Cesta

Cesta

litografie, 2000, 30 x 22 cm, sign. uprostřed dole Oldřich Kulhánek 2000, vlevo dole 73/100

Vyvolávací cena 2 500 Kč

Číslo položky: 697

Kulhánek Oldřich (1940 - 2013) : Vítání

Vítání

bar. litografie, 2003, 23,5 x 16 cm, sign.  vpravo dole Oldřich Kulhánek 2003, vlevo dole 168/300, rámováno

Vyvolávací cena 2 500 Kč

Číslo položky: 698

Kulhánek Oldřich (1940 - 2013) : Ex libris Geerth V. D. Zee

Ex libris Geerth V. D. Zee

bar. litografie, 2003, 14 x 9 cm,  sign.  uprostřed dole Oldřich Kulhánek 03, rámováno

Vyvolávací cena 1 000 Kč

Číslo položky: 699

Kulhánek Oldřich (1940 - 2013) : Ex libris Horst Schulz

Ex libris Horst Schulz

bar. lept, 1989, 14 x 8,5 cm, sign. uprostřed dole Oldřich Kulhánek 89

Vyvolávací cena 1 000 Kč

Číslo položky: 700

Kulhánek Oldřich (1940 - 2013) : Křik

Křik

litografie, 22 x 14,5 cm, sign. dole uprostřed O. Kulhánek, rámováno

Vyvolávací cena 2 000 Kč

Číslo položky: 877

Kulhánek Oldřich (1940 - 2013) : Více hlav, více rozumu

Více hlav, více rozumu

bar. litografie, 1990, 25 x 17,8 cm, sign. vpravo dole Oldřich Kulhánek 90

Vyvolávací cena 2 500 Kč

Číslo položky: 878

Kulhánek Oldřich (1940 - 2013) : Alegorie lékařství

Alegorie lékařství

bar. litografie, 2003, 25,5 x 17 cm,  sign. uprostřed dole Oldřich Kulhánek 2003, vlevo dole 36/95, rámováno

Vyvolávací cena 2 500 Kč

Číslo položky: 1041

Kulhánek Oldřich (1940 - 2013) : Ruce

Ruce

litografie, 1998, 34 x 23 cm, sign. dole uprostřed, rámováno

Vyvolávací cena 4 000 Kč

Číslo položky: 1262

Kulhánek Oldřich (1940 - 2013) : Tizian

Tizian

litografie s podtiskem, 2011, 21 x 14,5 cm, sign. dole uprostřed

Vyvolávací cena 2 000 Kč

Číslo položky: 1263

Křik

litografie, 22 x 14,5 cm, sign. uprostřed dole, pasparta + sklo

Vyvolávací cena 1 200 Kč

Číslo položky: 1264

Kulhánek Oldřich (1940 - 2013) : Achileus

Achileus

Ex libris MUDr. D. Šutera, bar. lito,  15 x 11 cm, sign. uprostřed dole

Vyvolávací cena 1 200 Kč

Číslo položky: 1569

Kulhánek Oldřich (1940 - 2013) : Asklépios

Asklépios

Ex libris MUDr. P. Bujdák, 2009, bar. lito, 16 x 11 cm, sign. a značeno 2/40 dole

Vyvolávací cena 1 200 Kč

Číslo položky: 1570

Kulhánek Oldřich (1940 - 2013) : Bestiárium

Bestiárium

5 barevných suchých jehel z let 1977-78. v rozměrech 24,5 x 17,7 cm, signovaných a značených 2/40 vlevo dole. Rámováno.

Vyvolávací cena 40 000 Kč

Číslo položky: 1571

Kulhánek Oldřich (1940 - 2013) : Rusalka

Rusalka

bar. litografie, 2005, 31 x 16,5 cm, sign. dole uprostřed a značeno 16/100

Vyvolávací cena 1 500 Kč

Číslo položky: 1819

Kulhánek Oldřich (1940 - 2013) : Cesty domova (Reynek)

Cesty domova (Reynek)

3x bar. suchá jehla, 19,5 x 13,6 cm, všechny signovány

Vyvolávací cena 4 000 Kč

Číslo položky: 1992

Kulhánek Oldřich (1940 - 2013) : 3x grafika

3x grafika

bar. lepty, 2x 14,5 x 8,8 cm, 1x 14 x 8,6 cm, všechny signovány

Vyvolávací cena 1 500 Kč

Číslo položky: 1993

3x grafika

bar. lepty: 11,8 x 7,8 cm, 14 x 7,2 cm, 13,7 x 8 cm, vše signováno

Vyvolávací cena 1 500 Kč

Číslo položky: 1994

3x grafika

bar. lepty: 15 x 9,5 cm, 13,2 x 8,5 cm, 13,8 x 9 cm, vše signováno

Vyvolávací cena 1 500 Kč

Číslo položky: 1995

Kulhánek Oldřich (1940 - 2013) : Figury

Figury

litografie, 2000, 29,5 x 22 cm, sign. vpravo dole, vlevo dole 18/100

Vyvolávací cena 2 000 Kč

Číslo položky: 1996

Kulhánek Oldřich (1940 - 2013) : 3 Ex libris

3 Ex libris

W.J.Götz, Hommage to Theun de Vries, bar. lept, 14,9 x 8,8cm, sign.
P.J.J. Peinnenburg, suchá jehla, 1985, 13,6 x 8,8 cm, sign.
P.J.J. Peinnenburg, J.A. Komenský, bar. suchá jehla, 1981, 13,3 x 8,6 cm, sign.

Vyvolávací cena 2 000 Kč

Číslo položky: 2168

Kulhánek Oldřich (1940 - 2013) : 2 Ex libris, 1 grafika

2 Ex libris, 1 grafika

L. Hausweiler, Adalbert Stifter, 1987, bar. suchá jehla, 15,4 x 8,8 cm, sign.
Prasohlava, 2012, serigrafie, 10,2 x 5,8 cm, sign.
Dr. H.D. Kohler, 1990, 13,7 x 8,8 cm, sign.

Vyvolávací cena 2 000 Kč

Číslo položky: 2169

Kulhánek Oldřich (1940 - 2013) : 3 ex libris

3 ex libris

Dr. Anna Lerperger, bar. suchá jehla, 1980, 11,6 x 6,8 cm, sign.
Václav Křupka, 1995, bar. suchá jehla, 9,8 x 6,6 cm, sign.
Dr. Anna Lerperger, bar. suchá jehla, nesign.

Vyvolávací cena 1 500 Kč

Číslo položky: 2170

3 Ex libris

Dr. A. Hausweiler, bar. suchá jehla, 1986, 14 x 8,7 cm, sign.
Daniel de Brun, Archivum Armorum, 1985, bar. suchá jehla, sign.
P.J.J. Peijnenburg, bar. suchá jehla, 1986, 13,2 x 8,6 cm, sign

Vyvolávací cena 2 000 Kč

Číslo položky: 2171