Oldřich Kulhánek (1940 - 2013)

malíř, grafik, ilustrátor, scénograf a pedagog. Stal se autorem grafické podoby současných českých bankovek a vytvořil mnoho českých poštovních známek. Roku 1958 byl přijat na VŠUP Praha do ateliéru grafiky prof. Karla Svolinského (1896–1986). Studia dokončil v roce 1964. Profesionální dráhu začal svojí diplomovou prací, ilustracemi knihy veršů Vladimíra Holana Sen. První samostatnou výstavu měl roku 1968 v Galerii mladých v Praze společně s malířem Janem Krejčím.

Kulhánek Oldřich (1940 - 2013) : Faust a Markéta

Faust a Markéta

litografie, 2007, 23,7 x 14 cm, sign. PD I./20/35 Oldřich Kulhánek 07

Vyvolávací cena 4 800 Kč
Prodáno za 4 800
Dražba ukončena 02.10.2014, 15:00 h

Číslo položky: 74

Kulhánek Oldřich (1940 - 2013) : Hudební zátiší

Hudební zátiší

bar. lept, 1989, 83 x 52,5 cm, vlevo dole II. 11/70, sign. vpravo dole Oldřich Kulhánek 1989

Vyvolávací cena 16 000 Kč
Prodáno za 16 000
Dražba ukončena 28.04.2016, 13:50 h

Číslo položky: 502

Kulhánek Oldřich (1940 - 2013) : Hommage Guiseppe Arcimboldo

Hommage Guiseppe Arcimboldo

bar. lept, 1989, 83 x 52,5 cm, vlevo dole 42/70, sign. vpravo dole Oldřich Kulhánek 1989

Vyvolávací cena 16 000 Kč
Prodáno za 16 000
Dražba ukončena 28.04.2016, 13:55 h

Číslo položky: 503

Kulhánek Oldřich (1940 - 2013) : Alchymia

Alchymia

Vyvolávací cena 16 000 Kč
Prodáno za 16 000
Dražba ukončena 28.04.2016, 14:00 h

Číslo položky: 504

Kulhánek Oldřich (1940 - 2013) : Astronomia

Astronomia

Vyvolávací cena 16 000 Kč
Prodáno za 16 000
Dražba ukončena 28.04.2016, 14:05 h

Číslo položky: 505

Kulhánek Oldřich (1940 - 2013) : Apoteóza Rudolfa II.

Apoteóza Rudolfa II.

bar. lept, 1989, 83 x 52,5 cm, vlevo dole II. 14/70, sign. vpravo dole Oldřich Kulhánek 1989

Vyvolávací cena 16 000 Kč
Prodáno za 16 000
Dražba ukončena 28.04.2016, 14:10 h

Číslo položky: 506

Kulhánek Oldřich (1940 - 2013) : Omaggio al pittori Rudolfini

Omaggio al pittori Rudolfini

Vyvolávací cena 16 000 Kč
Prodáno za 16 000
Dražba ukončena 28.04.2016, 14:15 h

Číslo položky: 507

Kulhánek Oldřich (1940 - 2013) : Erotické hrátky - kompletní soubor

Erotické hrátky - kompletní soubor

7 x suchá jehla, 1995, á 29,8 x 19,5 cm, vlevo dole 45/100, sign. uprostřed dole Oldřich Kulhánek 1995, původní kazeta

Vyvolávací cena 52 000 Kč
Prodáno za 52 000
Dražba ukončena 28.04.2016, 14:20 h

Číslo položky: 508

Kulhánek Oldřich (1940 - 2013) : Prohibita - kompletní soubor

Prohibita - kompletní soubor

unikátní soubor 13 leptů z let 1967-71. Formát souboru 70 x 49,5 cm. Desky zmíněných leptů, kvůli nimž byl O. K. věžněn a perzekuován, byly skrývány před StB. Po 28 letech byly tyto grafiky zrekonstruovány a vytištěny Vl. Bujárkem ml. v počtu 30 ks. Tento výtisk značen II./19/30

Vyvolávací cena 90 000 Kč
Prodáno za 90 000
Dražba ukončena 28.04.2016, 14:25 h

Číslo položky: 509

Kulhánek Oldřich (1940 - 2013) : Zdraví

Zdraví

bar. litografie, 2003, 28 x 19 cm, sign. uprostřed dole 2/95, Oldřich Kulhánek, rámováno

Vyvolávací cena 2 500 Kč
Prodáno za 4 800
Dražba ukončena 26.10.2016, 20:29 h

Číslo položky: 696

Kulhánek Oldřich (1940 - 2013) : Cesta

Cesta

litografie, 2000, 30 x 22 cm, sign. uprostřed dole Oldřich Kulhánek 2000, vlevo dole 73/100

Vyvolávací cena 2 500 Kč
Prodáno za 2 600
Dražba ukončena 26.10.2016, 20:13 h

Číslo položky: 697

Kulhánek Oldřich (1940 - 2013) : Vítání

Vítání

bar. litografie, 2003, 23,5 x 16 cm, sign.  vpravo dole Oldřich Kulhánek 2003, vlevo dole 168/300, rámováno

Vyvolávací cena 2 500 Kč
Prodáno za 2 700
Dražba ukončena 26.10.2016, 20:15 h

Číslo položky: 698

Kulhánek Oldřich (1940 - 2013) : Ex libris Horst Schulz

Ex libris Horst Schulz

bar. lept, 1989, 14 x 8,5 cm, sign. uprostřed dole Oldřich Kulhánek 89

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Prodáno za 1 100
Dražba ukončena 26.10.2016, 20:25 h

Číslo položky: 700

Kulhánek Oldřich (1940 - 2013) : Více hlav, více rozumu

Více hlav, více rozumu

bar. litografie, 1990, 25 x 17,8 cm, sign. vpravo dole Oldřich Kulhánek 90

Vyvolávací cena 2 500 Kč
Prodáno za 2 800
Dražba ukončena 25.05.2017, 19:10 h

Číslo položky: 878

Kulhánek Oldřich (1940 - 2013) : Alegorie lékařství

Alegorie lékařství

bar. litografie, 2003, 25,5 x 17 cm,  sign. uprostřed dole Oldřich Kulhánek 2003, vlevo dole 36/95, rámováno

Vyvolávací cena 2 500 Kč
Prodáno za 2 600
Dražba ukončena 21.11.2017, 17:35 h

Číslo položky: 1041

Kulhánek Oldřich (1940 - 2013) : Ruce

Ruce

litografie, 1998, 34 x 23 cm, sign. dole uprostřed, rámováno

Vyvolávací cena 4 000 Kč
Prodáno za 4 400
Dražba ukončena 02.05.2018, 19:59 h

Číslo položky: 1262

Kulhánek Oldřich (1940 - 2013) : Tizian

Tizian

litografie s podtiskem, 2011, 21 x 14,5 cm, sign. dole uprostřed

Vyvolávací cena 2 000 Kč
Dražba ukončena 02.05.2018, 19:55 h

Číslo položky: 1263

Kulhánek Oldřich (1940 - 2013) : Achileus

Achileus

Ex libris MUDr. D. Šutera, bar. lito,  15 x 11 cm, sign. uprostřed dole

Vyvolávací cena 1 200 Kč
Prodáno za 2 600
Dražba ukončena 26.03.2019, 21:40 h

Číslo položky: 1569

Kulhánek Oldřich (1940 - 2013) : Asklépios

Asklépios

Ex libris MUDr. P. Bujdák, 2009, bar. lito, 16 x 11 cm, sign. a značeno 2/40 dole

Vyvolávací cena 1 200 Kč
Dražba ukončena 26.03.2019, 21:45 h

Číslo položky: 1570

Kulhánek Oldřich (1940 - 2013) : Rusalka

Rusalka

bar. litografie, 2005, 31 x 16,5 cm, sign. dole uprostřed a značeno 16/100

Vyvolávací cena 1 500 Kč
Prodáno za 2 100
Dražba ukončena 15.10.2019, 21:13 h

Číslo položky: 1819

Kulhánek Oldřich (1940 - 2013) : Cesty domova (Reynek)

Cesty domova (Reynek)

3x bar. suchá jehla, 19,5 x 13,6 cm, všechny signovány

Vyvolávací cena 4 000 Kč
Prodáno za 6 000
Dražba ukončena 11.02.2020, 20:41 h

Číslo položky: 1992

Kulhánek Oldřich (1940 - 2013) : 3x grafika

3x grafika

bar. lepty, 2x 14,5 x 8,8 cm, 1x 14 x 8,6 cm, všechny signovány

Vyvolávací cena 1 500 Kč
Prodáno za 3 100
Dražba ukončena 11.02.2020, 20:43 h

Číslo položky: 1993

3x grafika

bar. lepty: 11,8 x 7,8 cm, 14 x 7,2 cm, 13,7 x 8 cm, vše signováno

Vyvolávací cena 1 500 Kč
Prodáno za 2 300
Dražba ukončena 11.02.2020, 20:48 h

Číslo položky: 1994

3x grafika

bar. lepty: 15 x 9,5 cm, 13,2 x 8,5 cm, 13,8 x 9 cm, vše signováno

Vyvolávací cena 1 500 Kč
Prodáno za 2 200
Dražba ukončena 11.02.2020, 20:50 h

Číslo položky: 1995

Kulhánek Oldřich (1940 - 2013) : Figury

Figury

litografie, 2000, 29,5 x 22 cm, sign. vpravo dole, vlevo dole 18/100

Vyvolávací cena 2 000 Kč
Prodáno za 2 800
Dražba ukončena 11.02.2020, 20:55 h

Číslo položky: 1996

Kulhánek Oldřich (1940 - 2013) : 3 Ex libris

3 Ex libris

W.J.Götz, Hommage to Theun de Vries, bar. lept, 14,9 x 8,8cm, sign.
P.J.J. Peinnenburg, suchá jehla, 1985, 13,6 x 8,8 cm, sign.
P.J.J. Peinnenburg, J.A. Komenský, bar. suchá jehla, 1981, 13,3 x 8,6 cm, sign.

Vyvolávací cena 2 000 Kč
Prodáno za 5 500
Dražba ukončena 27.05.2020, 18:52 h

Číslo položky: 2168

Kulhánek Oldřich (1940 - 2013) : 2 Ex libris, 1 grafika

2 Ex libris, 1 grafika

L. Hausweiler, Adalbert Stifter, 1987, bar. suchá jehla, 15,4 x 8,8 cm, sign.
Prasohlava, 2012, serigrafie, 10,2 x 5,8 cm, sign.
Dr. H.D. Kohler, 1990, 13,7 x 8,8 cm, sign.

Vyvolávací cena 2 000 Kč
Prodáno za 5 500
Dražba ukončena 27.05.2020, 18:51 h

Číslo položky: 2169

Kulhánek Oldřich (1940 - 2013) : 3 ex libris

3 ex libris

Dr. Anna Lerperger, bar. suchá jehla, 1980, 11,6 x 6,8 cm, sign.
Václav Křupka, 1995, bar. suchá jehla, 9,8 x 6,6 cm, sign.
Dr. Anna Lerperger, bar. suchá jehla, nesign.

Vyvolávací cena 1 500 Kč
Prodáno za 6 100
Dražba ukončena 27.05.2020, 18:56 h

Číslo položky: 2170

3 Ex libris

Dr. A. Hausweiler, bar. suchá jehla, 1986, 14 x 8,7 cm, sign.
Daniel de Brun, Archivum Armorum, 1985, bar. suchá jehla, sign.
P.J.J. Peijnenburg, bar. suchá jehla, 1986, 13,2 x 8,6 cm, sign

Vyvolávací cena 2 000 Kč
Prodáno za 6 000
Dražba ukončena 27.05.2020, 18:58 h

Číslo položky: 2171

Kulhánek Oldřich (1940 - 2013) : Ex libris V. Mikule

Ex libris V. Mikule

bar. lept, 11,2 x 6,7 cm, sign. uprostřed dole, rámováno

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Prodáno za 1 800
Dražba ukončena 06.10.2020, 21:02 h

Číslo položky: 2352

Kulhánek Oldřich (1940 - 2013) : Rudolfínská Praha

Rudolfínská Praha

2010, bar. litografie, 27,5 x 17 cm, sign. vpravo dole, vlevo dole 11/40 a popsáno autorem. Rámováno

Vyvolávací cena 5 000 Kč
Prodáno za 20 000
Dražba ukončena 06.10.2020, 21:04 h

Číslo položky: 2353

Kulhánek Oldřich (1940 - 2013) : Pocta Jar. Seifertovi

Pocta Jar. Seifertovi

1980, bar. lept, 27,6 x 19,3 cm, sign. vpravo dole, popsáno a číslováno A.P.

Vyvolávací cena 3 000 Kč
Prodáno za 4 600
Dražba ukončena 06.10.2020, 21:15 h

Číslo položky: 2354

Kulhánek Oldřich (1940 - 2013) : Hudební hostina

Hudební hostina

1981, bar. lept, 24,5 x 16,8 cm, sign. vpravo dole, popsáno a číslováno A.P

Vyvolávací cena 4 000 Kč
Prodáno za 4 000
Dražba ukončena 06.10.2020, 21:05 h

Číslo položky: 2355

Kulhánek Oldřich (1940 - 2013) : Podzim

Podzim

1993, bar. lept, 19,5 x 13,8 cm, sign. vpravo dole, vlevo dole značeno VI./XX., popsáno dole uprostřed

Vyvolávací cena 2 500 Kč
Prodáno za 2 900
Dražba ukončena 06.10.2020, 21:13 h

Číslo položky: 2356

Kulhánek Oldřich (1940 - 2013) : Vzpomínka

Vzpomínka

1993, bar. lept, 19,5 x 13,8 cm, sign. vpravo dole, vlevo dole VI./XX., popsáno dole uprostřed

Vyvolávací cena 2 500 Kč
Prodáno za 2 600

Číslo položky: 2357

Kulhánek Oldřich (1940 - 2013) : Ex Libris W. Daniel (Michelangelo Buonaruoti)

Ex Libris W. Daniel (Michelangelo Buonaruoti)

1997, lept, 18 x 8,8 cm, sign. dole uprostřed

Vyvolávací cena 1 300 Kč
Dražba ukončena 06.10.2020, 21:20 h

Číslo položky: 2358

3x grafika

M. S. de Montaigne, 1985, bar. lito, 13 x 9 cm, sign.
Jar. Hašek, 1988, bar. lept, 13,5 x 8,8 cm, sign.
Malý dialog, 1995, lito, 15 x 10 cm, sign.

Vyvolávací cena 2 000 Kč
Prodáno za 2 800
Dražba ukončena 06.10.2020, 21:25 h

Číslo položky: 2359

Kulhánek Oldřich (1940 - 2013) : Pamětní list k poctě K. Svolinského

Pamětní list k poctě K. Svolinského

1985, litografie, 23 x 14,5 cm, sign. dole uprostřed

Vyvolávací cena 2 500 Kč
Prodáno za 3 000
Dražba ukončena 06.10.2020, 21:33 h

Číslo položky: 2360

Kulhánek Oldřich (1940 - 2013) : Energie

Energie

2005, bar. litografie, 19,5 x 13 cm, sign. uprostřed dole

Vyvolávací cena 1 500 Kč
Prodáno za 2 200
Dražba ukončena 02.02.2021, 21:05 h

Číslo položky: 2505

3 Ex libris

3x litografie, 19,8 x 10 cm, všechny signovány.

Vyvolávací cena 1 500 Kč
Prodáno za 4 100
Dražba ukončena 26.05.2021, 18:58 h

Číslo položky: 2722

Kulhánek Oldřich (1940 - 2013) : Přání k narozeninám

Přání k narozeninám

bar. lept, 1978, 8,7 x 6,7 cm, signováno uprostřed

Vyvolávací cena 500 Kč
Dražba ukončena 26.05.2021, 19:06 h

Číslo položky: 2723

Kulhánek Oldřich (1940 - 2013) : Apotheosa hudby

Apotheosa hudby

1995, bar. litografie, 58,5 x 40 cm, sign. vpravo dole, popis uprostřed, rámováno

Vyvolávací cena 9 000 Kč
Prodáno za 26 000
Dražba ukončena 26.05.2021, 19:08 h

Číslo položky: 2724

Kulhánek Oldřich (1940 - 2013) : Co vyprávěl Vašistha

Co vyprávěl Vašistha

1973, bar. suchá jehla, 36 x 25 cm, signováno vpravo dole, popsáno. Rámováno

Vyvolávací cena 4 000 Kč
Prodáno za 6 000
Dražba ukončena 26.05.2021, 19:31 h

Číslo položky: 2725

Kulhánek Oldřich (1940 - 2013) : Das Vermächtnis (Děditství)

Das Vermächtnis (Děditství)

1967, rytina, 30,7 x 23 cm, sign. vpravo dole, číslo 17/35, rámováno

Vyvolávací cena 3 000 Kč
Prodáno za 5 500
Dražba ukončena 26.05.2021, 19:39 h

Číslo položky: 2726

Kulhánek Oldřich (1940 - 2013) : Mládí - Stáří

Mládí - Stáří

2007, bar. suchá jehla, 15 x 10,5 cm, signováno a rámováno

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Dražba ukončena 26.05.2021, 19:20 h

Číslo položky: 2727

Kulhánek Oldřich (1940 - 2013) : Francisco Goya

Francisco Goya

Ex libris, bar. lept, 1996, 13,6 x 10 cm, sign. vpravo dole, vlevo dole značeno 59/150

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Prodáno za 1 700
Dražba ukončena 26.10.2021, 19:00 h

Číslo položky: 2892

Energie

Vyvolávací cena 1 500 Kč
Prodáno za 2 200
Dražba ukončena 26.10.2021, 19:05 h

Číslo položky: 2893

Kulhánek Oldřich (1940 - 2013) : Ex libris - Johan Souberein

Ex libris - Johan Souberein

bar. suchá jehla, 14,5 x 9,4 cm, signováno uprostřed dole, rámováno

Vyvolávací cena 1 500 Kč
Prodáno za 1 600
Dražba ukončena 02.03.2022, 22:40 h

Číslo položky: 3109

Kulhánek Oldřich (1940 - 2013) : Adam a Eva

Adam a Eva

2x barevná litografie, 2007,  43 x 32,5 cm, číslováno 31/100. Popsáno a signováno dole, rámováno.

Vyvolávací cena 12 000 Kč
Prodáno za 20 000
Dražba ukončena 02.03.2022, 22:57 h

Číslo položky: 3110

Kulhánek Oldřich (1940 - 2013) : Křik

Křik

suchá jehla, 40,5 x 25 cm, 1/X., signováno vpravo dole, popsáno uprostřed, rámováno.

Vyvolávací cena 7 000 Kč
Prodáno za 12 000
Dražba ukončena 31.05.2022, 18:49 h

Číslo položky: 3267

Kulhánek Oldřich (1940 - 2013) : T. G. Masaryk, PF 2002

T. G. Masaryk, PF 2002

litografie, 1999, 17 x 14,5 cm, signováno uprostřed dole, rámováno

Vyvolávací cena 2 000 Kč
Prodáno za 2 300
Dražba ukončena 31.05.2022, 18:45 h

Číslo položky: 3268

Kulhánek Oldřich (1940 - 2013) : End The War Brutality in Vietnam

End The War Brutality in Vietnam

1967, suchá jehla, 18,5 x 10,5 cm, autorský tisk, signováno vpravo dole, rámováno

Vyvolávací cena 2 000 Kč
Dražba ukončena 31.05.2022, 18:50 h

Číslo položky: 3269

Kulhánek Oldřich (1940 - 2013) : Requiem za Osvětim

Requiem za Osvětim

bar. suchá jehla, 1971, 41,5 x 24 cm, autorský tisk, signováno vpravo dole, rámováno

Vyvolávací cena 8 000 Kč
Prodáno za 12 000
Dražba ukončena 31.05.2022, 19:03 h

Číslo položky: 3271

Kulhánek Oldřich (1940 - 2013) : Metamorphosis of Smile

Metamorphosis of Smile

bar. litografie, 1982, 48 x 37,3 cm, 10/70, sign. vpravo dole, rámováno

Vyvolávací cena 7 000 Kč
Prodáno za 7 000
Dražba ukončena 31.05.2022, 19:05 h

Číslo položky: 3272

Kulhánek Oldřich (1940 - 2013) : Pamětní list Státní tiskárny cenin

Pamětní list Státní tiskárny cenin

bar. litografie, 1997, 37 x 50,5 cm, signováno vpravo dole, číslováno 200/200. Rámováno

Vyvolávací cena 7 000 Kč
Prodáno za 38 000
Dražba ukončena 07.06.2023, 22:20 h

Číslo položky: 3714

Kulhánek Oldřich (1940 - 2013) : Ilustrace k E.A. Poevi

Ilustrace k E.A. Poevi

bar. suchá jehla, 15 x 7,7 cm, signováno a rámováno.

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Prodáno za 1 300
Dražba ukončena 13.11.2023, 22:21 h

Číslo položky: 3878