Ludmila Jiřincová (1912 - 1994)

vystudovala školu malířskou, keramickou a krajinářskou. Věnovala se volné grafice, ilustracím, kreslenému filmu, exlibris, malířství, známkové a plakátové tvorbě.
Ilustrovala okolo 360 knih, zvláště se zaměřovala na básnické sbírky.
Za svůj život vytvořila více jak 1200 grafických listů

Jiřincová Ludmila (1912 - 1994) : K.J. Erben - Kytice

K.J. Erben - Kytice

14 litografií v papírové obálce, všechny signovány, rozměr listů 32,5 x 20,2 cm, na obálce rovněž litografie, vydal čs. spisovatel 1951

Vyvolávací cena 12 000 Kč
Prodáno za 15 000
Dražba ukončena 02.10.2014, 13:35 h

Číslo položky: 57

Jiřincová Ludmila (1912 - 1994) : Dva grafické listy

Dva grafické listy

Sen, litografie, 13,2 x 9,7 cm, sig. uprostřed dolePtáček, bar. litografie 8,7 x 8,9 cm, sign. vpravo dole

Vyvolávací cena 900 Kč
Prodáno za 900
Dražba ukončena 05.11.2015, 12:35 h

Číslo položky: 337

Jiřincová Ludmila (1912 - 1994) : Ilustrace k básni K. Bednáře Bludiště

Ilustrace k básni K. Bednáře Bludiště

lept, 1974, 17,2 x 11,3 cm, vlevo dole orig. lept 54/60, sign. vpravo dole L. Jiřincová. Rámováno

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Dražba ukončena 28.04.2016, 12:45 h

Číslo položky: 489

Jiřincová Ludmila (1912 - 1994) : Strom života

Strom života

lept, 14,5 x 11,5 cm, sign. uprostřed dole L. Jiřinvová, paspartováno

Vyvolávací cena 1 200 Kč
Prodáno za 1 200
Dražba ukončena 28.04.2016, 12:55 h

Číslo položky: 491

Jiřincová Ludmila (1912 - 1994) : Villon - závěť

Villon - závěť

litografie s barevným podtiskem, 27,2 x 14 cm. Sign.  vpravo dole L. Jiřincová, vlevo dole orig. lito 8/12

Vyvolávací cena 2 500 Kč
Prodáno za 2 600
Dražba ukončena 26.10.2016, 18:15 h

Číslo položky: 674

Jiřincová Ludmila (1912 - 1994) : Zlatý motýlek

Zlatý motýlek

akvarel, 1987, 14,5 x 9,5 cm, sign. vlevo dole L. Jiřincová, na rubu popis autorkou

Vyvolávací cena 13 000 Kč
Prodáno za 13 000
Dražba ukončena 25.05.2017, 16:00 h

Číslo položky: 840

Jiřincová Ludmila (1912 - 1994) : Podzimní hlavička

Podzimní hlavička

akvarel, 1986, 14,5 x 9,5 cm, sign. vpravo dole L. Jiřincová, na rubu popis autorkou, pasp. + sklo

Vyvolávací cena 13 000 Kč
Prodáno za 13 000
Dražba ukončena 25.05.2017, 16:05 h

Číslo položky: 841

Jiřincová Ludmila (1912 - 1994) : Dívka se závojem

Dívka se závojem

olej, 31,5 x 23,5 cm, sign. vlevo dole L. Jiřincová

Vyvolávací cena 55 000 Kč
Prodáno za 55 000
Dražba ukončena 25.05.2017, 16:10 h

Číslo položky: 842

Jiřincová Ludmila (1912 - 1994) : Kytice ve váze

Kytice ve váze

bar. litografie, 31,5 x 22 cm, sign. vpravo dole L. Jiřincová, vlevo dole orig. lito 14/200, pasp. + sklo

Vyvolávací cena 3 000 Kč
Prodáno za 3 100
Dražba ukončena 20.11.2017, 20:30 h

Číslo položky: 1011

Jiřincová Ludmila (1912 - 1994) : Ilustrace k Seifertově Mamince

Ilustrace k Seifertově Mamince

akvarel, tužka, 17,2 x 11,2 cm (ve výřezu), sign. vlevo dole L. Jiřincová, rámováno

Vyvolávací cena 10 000 Kč
Prodáno za 10 000
Dražba ukončena 20.11.2017, 20:35 h

Číslo položky: 1012

Jiřincová Ludmila (1912 - 1994) : Zamyšlená

Zamyšlená

litografie, 1946, 37 x 27 cm, sign. vpravo dole, popis vlevo dole, rámováno

Vyvolávací cena 7 000 Kč
Prodáno za 7 000
Dražba ukončena 02.05.2018, 17:00 h

Číslo položky: 1229

Jiřincová Ludmila (1912 - 1994) : Tmavý motýlek

Tmavý motýlek

akvarel, 1984, 12 x 9 cm, sign. vpravo dole, na rubu popis od L.J., pasp. + sklo

Vyvolávací cena 12 000 Kč
Prodáno za 12 000
Dražba ukončena 02.05.2018, 17:25 h

Číslo položky: 1234

Jiřincová Ludmila (1912 - 1994) : Dívka s květinami

Dívka s květinami

lept, 15 x 10 cm (ve výřezu), sign. uprostřed dole, pasparta a sklo

Vyvolávací cena 900 Kč
Prodáno za 900
Dražba ukončena 26.03.2019, 20:30 h

Číslo položky: 1555

Jiřincová Ludmila (1912 - 1994) : Ilustrace pro knihu Labutí jezero

Ilustrace pro knihu Labutí jezero

akvarel, 28 x 37,5 cm ( ve výřezu pasparty), sign. vlevo dole, na rubu popsáno autorkou

Vyvolávací cena 20 000 Kč
Prodáno za 24 000
Dražba ukončena 26.03.2019, 20:35 h

Číslo položky: 1556

Jiřincová Ludmila (1912 - 1994) : Dívky s květy

Dívky s květy

bar. litografie, 30,5 x 23,8 cm, signováno vpravo dole, vlevo dole popis techniky

Vyvolávací cena 4 000 Kč
Prodáno za 5 100
Dražba ukončena 26.05.2020, 21:55 h

Číslo položky: 2134

Jiřincová Ludmila (1912 - 1994) : Dívka v závoji

Dívka v závoji

kresba tuší, 13,5 x 8 cm, signnováno uprostřed, rámováno

Vyvolávací cena 3 000 Kč
Prodáno za 3 000
Dražba ukončena 26.05.2020, 22:15 h

Číslo položky: 2138

Jiřincová Ludmila (1912 - 1994) : Luční kvítí

Luční kvítí

litografie s barevným podtiskem, 31 x 21,5 cm, sign. vpravo dole, vlevo dole popis techniky

Vyvolávací cena 3 000 Kč
Prodáno za 3 000
Dražba ukončena 26.05.2020, 22:50 h

Číslo položky: 2145

Jiřincová Ludmila (1912 - 1994) : P.F. 1979

P.F. 1979

1978, litografie s podtiskem, 15,3 x 8,2 cm, sign. vpravo dole, popis vlevo dole

Vyvolávací cena 500 Kč
Prodáno za 800
Dražba ukončena 06.10.2020, 18:50 h

Číslo položky: 2328

Jiřincová Ludmila (1912 - 1994) : Dívka s růžemi

Dívka s růžemi

bar. lept, 16,7 x 11,3 cm, sign. dole uprostřed, rámováno

Vyvolávací cena 1 200 Kč
Prodáno za 1 200
Dražba ukončena 06.10.2020, 18:55 h

Číslo položky: 2329

Jiřincová Ludmila (1912 - 1994) : Nokturno

Nokturno

suchá jehla, 13,5 x 7,8 cm, sign. dole uprostřed, rámováno

Vyvolávací cena 500 Kč
Prodáno za 500
Dražba ukončena 06.10.2020, 19:00 h

Číslo položky: 2330

Jiřincová Ludmila (1912 - 1994) : 2x grafika

2x grafika

PF 1985 a PF 1986, serigrafie s podtiskem, 11,2 x 7,5 a 12 x 7 cm, sign. vpravo dole, na rubu básně J. Hrubého

Vyvolávací cena 500 Kč
Prodáno za 500
Dražba ukončena 06.10.2020, 19:05 h

Číslo položky: 2331

Jiřincová Ludmila (1912 - 1994) : Srpen

Srpen

60.léta, litografie, 17 x 13 cm, sign. vpravo dole, vlevo dole technika

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Dražba ukončena 06.10.2020, 19:10 h

Číslo položky: 2332

Jiřincová Ludmila (1912 - 1994) : Červenec

Červenec

60.léta, 18,5 x 12,5 cm, sign. vpravo dole, vlevo dole technika

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Prodáno za 1 300
Dražba ukončena 06.10.2020, 19:15 h

Číslo položky: 2333

Jiřincová Ludmila (1912 - 1994) : Leden

Leden

70.léta, -II. verze, 21,5 x 16 cm,  litografie s podtiskem, sign. vpravo dole, vlevo dole technika

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Prodáno za 2 400
Dražba ukončena 06.10.2020, 19:23 h

Číslo položky: 2334

Jiřincová Ludmila (1912 - 1994) : Listopad

Listopad

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Prodáno za 2 600
Dražba ukončena 06.10.2020, 18:56 h

Číslo položky: 2449

Jiřincová Ludmila (1912 - 1994) : Věčná Julie

Věčná Julie

bar. litografie, 19 x 13,7 cm, sign. vpravo dole, vlevo dole technika

Vyvolávací cena 900 Kč
Prodáno za 900
Dražba ukončena 06.10.2020, 19:30 h

Číslo položky: 2336

Jiřincová Ludmila (1912 - 1994) : K Arkánům vzpomínek

K Arkánům vzpomínek

kresba tuší, 14,7 x 12 cm, signováno dole uprostřed, rámováno

Vyvolávací cena 2 500 Kč
Dražba ukončena 06.10.2020, 19:35 h

Číslo položky: 2337

Jiřincová Ludmila (1912 - 1994) : Dívka s květy

Dívka s květy

1944, litografie s podtiskem, 29,4 x 19,5 cm, sign. vpravo dole

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Prodáno za 3 100
Dražba ukončena 02.02.2021, 19:58 h

Číslo položky: 2488

Jiřincová Ludmila (1912 - 1994) : Dívka s motýly

Dívka s motýly

1944, litografie, 31,5 x 22,5 cm, sign. vpravo dole, rámováno

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Prodáno za 1 400
Dražba ukončena 25.05.2021, 21:50 h

Číslo položky: 2699

Jiřincová Ludmila (1912 - 1994) : Víla

Víla

dřevoryt, 19 x 11 cm, signováno uprostřed dole

Vyvolávací cena 500 Kč
Prodáno za 500
Dražba ukončena 25.05.2021, 21:55 h

Číslo položky: 2700

2x grafika

Naděje, bar. linoryt, 16 x 10,5 cm, signováno
Karneval, bar. lept, 14,8 x 9,8 cm, signováno

Vyvolávací cena 700 Kč
Prodáno za 700
Dražba ukončena 25.10.2021, 22:10 h

Číslo položky: 2873

Jiřincová Ludmila (1912 - 1994) : Dívka s motýli

Dívka s motýli

sítotisk, 22 x 15 cm, signováno dole uprostřed

Vyvolávací cena 400 Kč
Prodáno za 500
Dražba ukončena 25.10.2021, 22:15 h

Číslo položky: 2874

K.J. Erben - Kytice

13 litografií + 1 na obálce, 12 signovaných, 1 nesignovaná, rozměr listů 32,5 x 20,2 cm, vydal čs. spisovatel 1951. Obal lehce poškozen.

Vyvolávací cena 11 000 Kč
Prodáno za 13 000
Dražba ukončena 25.10.2021, 22:20 h

Číslo položky: 2875

Jiřincová Ludmila (1912 - 1994) : Malý Arkán

Malý Arkán

bar. lept, 13,2 x 11,5 cm, signováno vpravo dole

Vyvolávací cena 500 Kč
Prodáno za 500
Dražba ukončena 02.03.2022, 21:50 h

Číslo položky: 3099

Jiřincová Ludmila (1912 - 1994) : Červen

Červen

litografie s podtiskem, 21,5 x 15,9 cm, signováno vpravo dole

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Prodáno za 2 700
Dražba ukončena 02.03.2022, 21:55 h

Číslo položky: 3100

Jiřincová Ludmila (1912 - 1994) : Prosinec

Prosinec

litografie s podtiskem, 23 x 17,9 cm, signováno vpravo dole, vlevo dole popsáno autorem

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Dražba ukončena 02.03.2022, 22:00 h

Číslo položky: 3101

Srpen

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Prodáno za 1 100
Dražba ukončena 31.05.2022, 17:25 h

Číslo položky: 3252

Jiřincová Ludmila (1912 - 1994) : 4 Exlibris

4 Exlibris

4x lept 6,5 x 4 cm, všechny signovány, rámováno.

Vyvolávací cena 600 Kč
Prodáno za 600
Dražba ukončena 09.11.2022, 19:50 h

Číslo položky: 3388

Luční kvítí

litografie, 31 x 20,5 cm, signováno vpravo dole, vlevo technika, rámováno

Vyvolávací cena 2 500 Kč
Dražba ukončena 09.11.2022, 19:55 h

Číslo položky: 3389

2x grafika

Dívka s květy, serigrafie, 22 x 15 cm, sign.
Tři dívky, lept, 15,5 x 24 cm, nesign.

Vyvolávací cena 1 000 Kč
Prodáno za 1 400
Dražba ukončena 28.02.2023, 18:45 h

Číslo položky: 3567

Jiřincová Ludmila (1912 - 1994) : Lodička

Lodička

bar. litografie, 1959, 39,2 x 28,8 cm, signováno uprostřed dole, rámováno

Vyvolávací cena 7 000 Kč
Prodáno za 17 000
Dražba ukončena 28.02.2023, 18:56 h

Číslo položky: 3568

Jiřincová Ludmila (1912 - 1994) : Z Erbenovy kytice

Z Erbenovy kytice

litografie, nesignováno, 32,5 x 19,5 cm, rámováno

Vyvolávací cena 500 Kč
Prodáno za 700
Dražba ukončena 28.02.2023, 18:55 h

Číslo položky: 3569

Jiřincová Ludmila (1912 - 1994) : Villon

Villon

bar. litografie, 36,5 x 22,3 cm, signováno vpravo dole, vlevo dole přípis, rámováno

Vyvolávací cena 6 000 Kč
Prodáno za 8 500
Dražba ukončena 07.06.2023, 20:45 h

Číslo položky: 3695

Jiřincová Ludmila (1912 - 1994) : Dívky s motýly

Dívky s motýly

komb. technika, 25 x 18,3 cm, signováno vlevo dole, rámováno.

Vyvolávací cena 20 000 Kč
Prodáno za 24 000
Dražba ukončena 13.11.2023, 21:09 h

Číslo položky: 3854

Jiřincová Ludmila (1912 - 1994) : V měsíčním světle

V měsíčním světle

komb. technika, 1986, 15 x 10 cm, signováno vlevo dole, na rubu popsáno autorkou. Rámováno.

Vyvolávací cena 12 000 Kč
Prodáno za 13 000
Dražba ukončena 13.11.2023, 21:06 h

Číslo položky: 3853